Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Dark Souls - poradnik do gry

Dark Souls - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Capra Demon | Jak zabić bossa w Dark Souls poradnik Dark Souls

Capra Demon

Opis

Humanoidalny wojownik o głowie kozła, uzbrojony w dwie bronie sieczne. Jego szybkość i siła ciosu mogą być problemem.

Caprę zabolą obrażenia od błyskawic - Capra Demon | Jak zabić bossa w Dark Souls - Dark Souls - poradnik do gry

Ataki i słabości

Caprę zabolą obrażenia od błyskawic. Demon dysponuje następującymi atakami:

1) Siekanie horyzontalne - wymachy z lewej na prawą i odwrotnie, które składają się na sekwencje. Można je zablokować, ale przy dłuższej kombinacji, skończy się wytrzymałość.

2) Uderzenie oburącz - Capra unosi miecze do góry i wali na wprost. Potężny cios, który da się zablokować, ale sporym kosztem. Najlepiej więc uskoczyć lub odsunąć się.

3) Naskok - w pewnej odległości przeciwnik wykonuje powyższy cios oburącz, naskakują przy tym na postać.

Porady

1) Zabij psy - w tej walce naszym największym przeciwnikiem są psy. Po zabiciu ich walka stanie się łatwijesza.

2) Omijaj potężne ciosy Capry... - możesz walczyć z demonem jeden na jednego, chociaż...

3) ...albo zastosują poniższą taktykę - lepiej skorzystać z metody ze schodami. Capra lubi wbiegać za nami na schody znajdujące się na arenie. Gdy demon zeskakuje z nich, przez chwilę jest podatny na ciosy - animacja zeskoku jest bowiem powolna.

Taktyka

Z tym demonem można walczyć na kilka sposobów. Standardowo, przedstawiamy relatywnie najprostszą taktykę. Po wejściu na arenę wykonujemy następujące kroki:

1) Jak najszybciej zabijamy psy - na arenie są dwa. Wbrew pozorom, to one stanowią główny problem w tej potyczce. Żeby ułatwić sobie walkę z czwornogami, wbiegamy na schody po lewej stronie (unikając ciosu Capry) i tutaj próbujemy je pokonać. Jeśli demon wbiegnie za nami, zeskakujemy z góry schodów w lewo.

2) Po zabiciu psów działamy według prostego schematu: wbiegamy na schody i czekamy aż Capra podąży za nami. Gdy demon znajdzie się na górze, zeskakujemy w lewo na posadzkę. Przeciwnik zrobi to samo - atakujemy go tylko i wyłącznie w momencie lądowania. Animacja tej czynności trwa na tyle długo, że będziemy mogli zadać 1-2 ciosy. Powtarzamy czynność do skutku.

Krok 1 - wbiegamy na arenę i przeskakujemy na schody po lewej. - Capra Demon | Jak zabić bossa w Dark Souls - Dark Souls - poradnik do gry
Krok 1 - wbiegamy na arenę i przeskakujemy na schody po lewej.
Krok 2 - na szczycie schodów zabijamy psy (to kluczowe!) - Capra Demon | Jak zabić bossa w Dark Souls - Dark Souls - poradnik do gry
Krok 2 - na szczycie schodów zabijamy psy (to kluczowe!)
Krok 3 - Capra wbiegnie na schody. Gdy będzie przy nas, skaczemy w lewo, aby spaść na dół. - Capra Demon | Jak zabić bossa w Dark Souls - Dark Souls - poradnik do gry
Krok 3 - Capra wbiegnie na schody. Gdy będzie przy nas, skaczemy w lewo, aby spaść na dół.
Krok 4 - Czekamy aż Capra także zeskoczy na dół - tutaj zadajemy mu 2-3 ciosy. Powtarzamy. - Capra Demon | Jak zabić bossa w Dark Souls - Dark Souls - poradnik do gry
Krok 4 - Czekamy aż Capra także zeskoczy na dół - tutaj zadajemy mu 2-3 ciosy. Powtarzamy.