Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Dark Souls - poradnik do gry

Dark Souls - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Stray Demon | Jak zabić bossa w Dark Souls poradnik Dark Souls

Stray Demon

Opis

Demon, którego zastaniemy w Undead Asylum po powrocie do tej lokacji. Przypomina pierwszego bossa, z jakim walczymy w grze, czyli Asylum Demon, ale jest znacznie bardziej wytrzymały i groźniejszy.

Powrót do Undead Asylum następuje, gdy wejdziemy do gniazda kruka w Firelink Shrine - Stray Demon | Jak zabić bossa w Dark Souls - Dark Souls - poradnik do gry

Powrót do Undead Asylum następuje, gdy wejdziemy do gniazda kruka w Firelink Shrine. Żeby tego dokonać, trzeba zeskoczyć z windy prowadzącej do Undead Parish na nadkruszoną platformę. Z trawy nieopodal zeskakujemy na mur i wspinamy się po nim do góry. W gnieździe kulimy się (wciskamy wskazany przycisk), a kruk przeniesie nas z powrotem.

Ataki i słabości

Stray Demon dysponuje podobnymi atakami, jak jego poprzednich. Jego słabą stroną są... jego plecy. Demon dysponuje następującymi atakami:

1) Wymachy maczugą - ta potężna broń dosięgnie nas tylko, gdy będziemy przed demonem.

2) Uderzenie znad głowy - demon unosi broń i uderza o ziemie przed sobą. Powoduje to wybuch (obrażenia obszarowe).

3) Wbicie maczugi - demon uderza swoją maczugą pionowo w dół o ziemię - Stray Demon | Jak zabić bossa w Dark Souls - Dark Souls - poradnik do gry

3) Wbicie maczugi - demon uderza swoją maczugą pionowo w dół o ziemię. Powoduje to ponownie wybuch z obrażeniami obszarowymi, które dosięgną nas nawet, gdy będziemy za bossem. Koniecznie uskakujemy.

4) Obrót w powietrzu - gdy będziemy za plecami demona, czasami spróbuje on podlecieć do góry i wylądować w odwróconej pozycji, tak aby mieć nas przed sobą.

Porady

1) Dostań się za plecy - za plecami demona zagraża nam tylko jeden atak - Wbicie topora. Przed nim wystarczy po prostu raz odskoczyć do tyłu.

2) Zapomnij o tarczy - lepiej trzymać broń oburącz, aby zadawać większe obrażenia.

3) Przeżyj upadek - trudnym elementem tej walki jest fakt, że na jej początku wpadamy na arenę bossa z dużej wysokości. Nie warto jednak leczyć się od razu po tej scenie - lepiej dostać się za plecy bohatera i tu wyczekać aż użyje on jednego ze swoich ataków skierowanych przed siebie.

Taktyka

Taktyka w tej walce jest prosta.

Wpadamy na arenę podchodząc do centralnej części areny z poprzednią wersją bossa.

Czym prędzej zbieramy się w garść i biegniemy za bossa, omijając jego ewentualny atak maczugą - Stray Demon | Jak zabić bossa w Dark Souls - Dark Souls - poradnik do gry

Czym prędzej zbieramy się w garść i biegniemy za bossa, omijając jego ewentualny atak maczugą.

Wbiegamy za plecy bossa i stąd uderzamy go w ogon lub odwłok - Stray Demon | Jak zabić bossa w Dark Souls - Dark Souls - poradnik do gry

Wbiegamy za plecy bossa i stąd uderzamy go w ogon lub odwłok. Stosujemy się do powyższych podpowiedzi jak unikać atak obszary.

1 - Stray Demon | Jak zabić bossa w Dark Souls - Dark Souls - poradnik do gry