Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Dark Souls - poradnik do gry

Dark Souls - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Manus, Father Of The Abyss | Artorias Of The Abyss - Jak zabić bossa Dark Souls poradnik Dark Souls

Manus, Father Of The Abyss

Manus, Father Of The Abyss - Manus, Father Of The Abyss | Artorias Of The Abyss - Jak zabić bossa Dark Souls - Dark Souls - poradnik do gry
Manus, Father Of The Abyss

Manus jest niewątpliwie jednym z najtrudniejszych bossów w grze. Zanim zdecydujesz się na walkę z nim upewnij się, że twoja postać jest na odpowiednim poziomie i tak jak w przypadku innych bossów z dodatku, dostateczna ilość leczenia, gra kluczową rolę.

Ataki i słabości

1) Wściekły atak - Manus wykonuje wymachy łapami po czym chwyta broń i z ogromną siłą uderza nią o ziemię. Łatwo się domyślić, że nastąpi taki atak, ponieważ przed jego wykonaniem, boss wyda z siebie ryk. W tym momencie warto się cofnąć poza zasięg jego ciosów.

2) Uderzenie łapą - Manus wykonuje zamach zza pleców i uderza łapą o ziemię. Najlepiej uskoczyć przed tym atakiem. Po uderzeniu łapa przez chwilę pozostaje nieruchoma co można wykorzystać zadając cios.

3) Podwójne uderzenie - przeciwnik wykonuje uderzenie katalizatorem i poziomy atak łapą. Ten atak możesz zablokować tarczą.

4) Atak z wyskoku - bestia wyskoczy do góry i uderzy w ziemię oboma łapami. Możesz w tym momencie przetoczyć się w jego stronę. Przez chwilę Manus będzie nieruchomy co da ci szansę na atak.

5) Mroczny deszcz - Manus unosi w górę katalizator i przywołuje chmurę, z której zacznie spadać deszcz mrocznych pocisków. Niebezpieczeństwo polega na tym, że pociski podążają za postacią. Aby zwiększyć szansę na ich uniknięcie, wykonaj kilka przewrotów.

Porady

1) Zaopatrz się w Wielką Tarczę Artoriasa - Wielka Tarcza Artoriasa pozwoli ci na zablokowanie ataków fizycznych Manusa.

2) Obserwuj przeciwnika - w momencie, kiedy Manus będzie się przygotowywał do ataku magicznego, jego postać będzie otoczona magiczną poświatą. (ataki magiczne zaczyna wykonywać, kiedy jego ilość punktów życia spadnie poniżej 60%)

3) Staraj się wykonywać uniki przed ciosami - postacie cechujące się dużą sprawnością i ruchliwością, będą w stanie uskoczyć przed większością ciosów.

4) Zadbaj o odpowiednią ilość leczenia

 

Staraj się trzymać blisko przeciwnika - Manus, Father Of The Abyss | Artorias Of The Abyss - Jak zabić bossa Dark Souls - Dark Souls - poradnik do gry
Staraj się trzymać blisko przeciwnika

Taktyka

Podstawową zasadą w walce z Manusem jest kontrola wytrzymałości. Nie możesz pozwolić na to aby zielony pasek spadł do zera. W przypadku, np. wściekłego ataku, jeśli nie uda ci się zablokować pierwszego ciosu, będziesz musiał przyjąć na siebie całą serię ataków. Ciosy najlepiej wyprowadzać, w momencie kiedy po ataku łapa Manusa przez chwilę pozostaje na ziemi oraz oi wściekłym ataku, kiedy bestia odpoczywa. Zwróć uwage na to, że kiedy punkty życia Manusa spadną poniżej 60%, zacznie on wykonywać ataki magiczne. Od tego momentu zacznij dokładnie obserwować jego otoczenie. Podczas ładowania magicznego ataku, wokół twojego przeciwnika pojawi się poświata. UWAGA: po zadaniu ciosu, oddal się od Manusa, aby na nowo napełnić pasek wytrzymałości.