Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Dark Souls - poradnik do gry

Dark Souls - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Dark Sun Gwyndolin | Jak zabić bossa w Dark Souls poradnik Dark Souls

Dark Sun Gwyndolin

Opis

Gwyndolin to jeden z opcjonalnych bossów, do którego dostać możemy się tylko po zdobyciu Darkmoon Seance Ring w Catacombs. Wraz z tym pierścieniem przenosimy się do Darkmoon Altar (za pomocą opcji Warp). Tutaj ubieramy pierścień - posąg przed nami zniknie, odsłaniając ukryte przejście.

W samej walce będziemy musieli dopaść Gwyndolin - postać ucieka przed nami w korytarzu bez końca - Dark Sun Gwyndolin | Jak zabić bossa w Dark Souls - Dark Souls - poradnik do gry

W samej walce będziemy musieli dopaść Gwyndolin - postać ucieka przed nami w korytarzu bez końca.

Uwaga - po zabiciu tego bossa opiekun ogniska w Anor Londo będzie naszym wrogiem i zerwiemy pakt Blade of the Darkmoon - Dark Sun Gwyndolin | Jak zabić bossa w Dark Souls - Dark Souls - poradnik do gry

Uwaga - po zabiciu tego bossa opiekun ogniska w Anor Londo będzie naszym wrogiem i zerwiemy pakt Blade of the Darkmoon.

Ataki i słabości

Gwyndolin nie przepada za obrażeniami fizycznymi. Postać dysponuje kilkoma atakami:

1) Strzały konwencjonalne - szybkie serie kilku strzał. Jeśli ich nie zablokujemy, nie ominiemy - mogą zabić jedną serią. Na szczęście można ominąć je biegnąć zygzakiem, blokując lub chowając się za boczne kolumny. Jak rozpoznać: postać podlatuje do góry.

2) Strzały magiczne - seria kilku strzał magicznych, które są częściowo naprowadzane. Trudno przed nimi uskoczyć, niełatwo zablokować (potrzebna jest dobra tarcza na magię). Jak rozpoznać: magiczne światło, pojawiają się pociski.

3) Pocisk magiczny - potężna kula, które nie jest nakierowywana, ale leci bardzo szybko. Zablokowanie jej jest niemal niemożliwe, przyjęcie na klatę boli, a ominięcie trudne. Jak rozpoznać: postać rusza laską, widać światło.

4) Teleportacja - Gwyndolin ucieka przed naszą postacią, gdy tylko się zbliżymy.

Porady

1) Postaw na szybkość i obronę przed magią - w tej walce trzeba dopaść przeciwnika, który teleportuje się daleko od nas, gdy tylko się zbliżymy. Potrzeba więc dużej mobilności i dobrej osłony przed magią, aby przebić się przez jego ataki.

2) Naucz się omijać ataki - każdy z ataków Gwyndolin da się ominąć, aby dostać do postać bezpiecznie i zadać jej kilka ciosów. Problem polega na tym, że musimy powtórzyć to wielokrotnie.

3) Szybko zmieniaj broń na tarczę - biegnąc do Gwyndolin korzystamy z tarczy. Gdy tylko dopadniemy wroga, przełączamy się na atak dwuręczny, aby zadać więcej obrażeń.

Taktyka

W tej walce trzeba postawić na szybkość - dopaść wroga, omijając jego ataki, uderzyć kilka razy i powtarzać do skutku.

1 - Dark Sun Gwyndolin | Jak zabić bossa w Dark Souls - Dark Souls - poradnik do gry
Po rozpoczęciu walki biegniemy na Gwyndolin, stosując się do powyższych wskazówek jak unikać ataki - Dark Sun Gwyndolin | Jak zabić bossa w Dark Souls - Dark Souls - poradnik do gry

Po rozpoczęciu walki biegniemy na Gwyndolin, stosując się do powyższych wskazówek jak unikać ataki. [1] Gdy dopadniemy przeciwnika/przeciwniczki, uderzamy trzymając broń oburącz. [2] Powtarzamy do skutku!

2 - Dark Sun Gwyndolin | Jak zabić bossa w Dark Souls - Dark Souls - poradnik do gry