Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 kwietnia 2011, 19:37

autor: What3ver

Zmiana terminu premiery Brink

Jakiś czas temu informowaliśmy o premierze gry Brink, przygotowywanej przez firmę Splash Damage. Dzisiejszy dzień przyniósł kolejną informację na temat tego tytułu. Okazuje się, że zabawa rozpocznie się tydzień wcześniej.

Jakiś czas temu informowaliśmy o premierze gry Brink, przygotowywanej przez firmę Splash Damage. Dzisiejszy dzień przyniósł kolejną informację na temat tego tytułu. Okazuje się, że zabawa rozpocznie się tydzień wcześniej. Odpowiednio 10 maja na terenie Stanów Zjednoczonych i 13 maja w Europie, gdyż Bethesda (wydawca), postanowiła przyśpieszyć premierę na wszystkich platformach (PC, Xbox 360 oraz PlayStation 3).

Zmiana terminu premiery Brink - ilustracja #1

 

Brink to strzelanina z widokiem pierwszoosobowym. Tło fabularne stanowią zmagania ludzkości po ogromnej powodzi, która zdewastowała większość terenów na Ziemi. Akcja gry została umiejscowiona w 2045 roku a wydarzenia rozegrają się na Arce, czyli eksperymentalnym, zbudowanym na koralowcu mieście, które miało stanowić enklawę dla 5000 osób. Jednak jak to zwykle bywa, chętnych na uratowanie jest więcej niż wolnych miejsc. Pod wpływem naporu imigrantów Arka się przepełniła, co spowodowało napięcia społeczne (dodatkowo podsycane problemami z zaopatrzeniem) i doprowadziło do wojny domowej. W tym momencie pojawia się gracz, który ma za zadanie pokierować dalszymi losami ludzkości.

Historia zostanie przedstawiona za pomocą silnika graficznego idTech 4, z którego korzysta m.in. nadchodzący Prey 2, i dodatkowo doprawiona nowatorskim trybem wieloosobowym, umożliwiającym dołączanie się graczy do aktualnie prowadzonej rozgrywki w trybie gry jednoosobowej.