Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 26 lutego 2001, 04:11

autor: Soulcatcher

Wyniki Ankiety: Co waszym zdaniem powinno się stać z Napsterem ?

Napster jedno z najciekawszych i najbardziej popularnych przedsięwzięć internetowych balansuje ostatnio pomiędzy totalną klapą a ewolucją w profesjonalny komercyjny serwis. Jak będzie ? Tego my maluścy jeszcze nie wiemy, ale zawsze można zobaczyć czego chcą nasi czytelnicy (czyli wy).

Największą waszą przychylność zdobyła odpowiedź „Niech wszystko będzie jak dotychczas” i nie ukrywam iż i ja przychylam się do tego zdania. Możliwość wymieniania się plikami muzycznymi o często bardzo dobrej jakości (do 320 kbit) jest bardzo atrakcyjna i jakoś nie do końca kojarzy mi się z piractwem. Obawiam się niestety iż nie będzie to możliwe, gdyż presja Wielkich (producenci i wydawcy) jest w tej kwestii zbyt wielka.

„Dodać do oferty filmy i DivX” – Ha ..., tylko z pozoru propozycja ta wydaje się niewykonalna, wiele wskazuje na to iż tak właśnie będzie, tyle że tego typu usługi będą płatne. Wydaje mi się iż nie do końca o to wam chodziło.

„Opłata abonamentowa jako honorarium dla autorów” – tak prawdopodobnie będzie.

„Co to jest Napster ?” – proszę bardzo informacja do wglądu: Napster – Usługi Internetowe. (jesteście pewni że to nie jest wasz pierwszy kontakt z Internetem ?)

„Powinien zostać natychmiast zamknięty” i „Napster jest nieużyteczny” – o widzę że mamy też czytelników wśród producentów i wydawców płyt muzycznych, witamy, robicie chłopcy wspaniałą robotę.

„Drobna opłata za każde MP3 jako honorarium dla autorów” - witamy również przedstawicieli naszej sceny muzycznej.

Tak czy inaczej Napster cały czas działa i jeżeli nie spróbowaliście jeszcze jak to działa a macie stałe łącze to pospieszcie się bo nie wiadomo ile to jeszcze będzie trwało.