Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 grudnia 2017, 12:41

autor: Movis

Wydawcy z najwyżej ocenianymi grami w 2017 roku

To już piąta część podsumowania 2017 roku w serwisie GRYOnline.pl. Jak wiadomo, wydawca jest tylko tak dobry, jak dobre są jego gry. Dziś przyglądamy się więc katalogom produkcji poszczególnych firm, biorąc pod uwagę opinie czytelników, jak i redakcji.

Choć samodzielne wypuszczanie produkcji oraz masa „indyków” pojawiających się na Steamie są znakiem zmian i nowych możliwości na rynku gier, to jednak wielcy dystrybutorzy nadal pełnią w całym procesie dość ważną rolę. Dzisiejsza topka dotyczy więc wydawców, który mogą pochwalić się najlepszą „stajnią” tytułów w 2017 roku.

SEGA była w tym roku prawdziwą bestią. - Wydawcy z najwyżej ocenianymi grami w 2017 roku - wiadomość - 2017-12-28
SEGA była w tym roku prawdziwą bestią.

Wedle Was to SEGA zasłużyła w tym roku na zwycięstwo. Firma wypuściła całkiem sporo ciekawych strategii (Total War: Warhammer II, Endless Space 2, Warhammer 40,000: Dawn of War III), znakomity remake klasycznej Yakuzy (Yakuza Kiwami), ale także Sonic Manię – pierwszą udaną grę z niebieskim jeżem od wielu, wielu lat. Bethesda Softworks zajęła rynek dobrymi strzelankami – Wolfenstein II: The New Colossus, The Evil Within 2 oraz Prey, a także dodatkiem/zakończeniem zeszłorocznej skradanki, czyli Dishonored: Death of the Outsider. Nordic mogło się zaś pochwalić Elexem, Battle Chasers: Nightwar i SpellForce 3.

Ostatnie miejsce w tabeli jest dość zrozumiałe. 2017 rok jest jednym z gorszych okresów w ostatniej historii Electronic Arts. Trzy duże projekty – Mass Effect: Andromeda, Star Wars: Battlefront II i Need for Speed: Payback – okazały się niedopracowane, kontrowersyjne lub po prostu nudnawe. Nie pomogło też słabe przyjęcie FIFY 18 na PC i XONE.

Najlepsi wydawcy w 2017 roku wg ocen czytelników GRY-Online.pl

8,96

SEGA

8,24

Bethesda Softworks

8,07

THQ Nordic / Nordic Games

7,64

Ubisoft

7,57

Warner Bros. Interactive Entertainment

7,47

Bandai Namco Entertainment

6,99

Sony Interactive Entertainment

5,12

Electronic Arts Inc.

Miejsca w tabeli uszeregowano na podstawie uśrednionych ocen poszczególnych tytułów wydawcy. Musiał on wypuścić minimum trzy gry w 2017 roku, a każda z nich musiała zostać oceniona przez co najmniej 100 czytelników.

Najlepsi wydawcy w 2017 roku wg ocen redakcji GRY-Online.pl

Nasi redaktorzy zdecydowanie lubią Nintendo i trudno im się dziwić. Nie dość, że Japończycy pokazali w tym roku dość innowacyjną konsolę Switch, to jeszcze stworzyli na nią parę naprawdę dobrych produkcji z The Legend of Zelda: Breath of the Wild i Super Mario Odyssey na czele. Na drugim miejscu usadowił się Capcom, który zaskoczył niejednego udanym powrotem klasycznej serii survival horrorów – Resident Evil VII: Biohazard. Ulubiona przez czytelników SEGA także nie została daleko w tyle.

88,33

Nintendo

85

Capcom

83,33

SEGA

83,33

Square-Enix / Eidos

83

Sony Interactive Entertainment

82,5

Bethesda Softworks

80

THQ Nordic / Nordic Games

78,33

Ubisoft

77,5

Bandai Namco Entertainment

75,63

Electronic Arts Inc.

75

Team 17

73

Warner Bros. Interactive Entertainment

72,5

Activision Blizzard

70

Kalypso Media

62,5

Codemasters Software

60

IMGN.PRO

60

PlayWay

58,33

Focus Home Interactive

Podsumowania podsumowaniami, ale nie samymi ocenami gier człowiek żyje. Jutro odwiedzamy wiec redaktorów serwisu tvgry.pl, by zobaczyć, które filmiki cieszyły się wśród Was największą popularnością.

Ostatnia aktualizacja: 2017-12-28

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.