Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 grudnia 2017, 17:00

autor: Movis

Najchętniej kupowane gry w 2017 roku

Czwarta top lista podsumowania 2017 roku w serwisie GRYOnline.pl obejmuje tytuły najchętniej kupowane przez naszych czytelników. Którym producentom udało się Was skusić na większy wydatek? Szczegóły w środku.

UWAGA: W wyniku błędu działu IT, który dostarcza nam odpowiednie dane do stworzenia corocznej serii podsumowań, otrzymaliśmy zestawienie dotyczące całego okresu istnienia GPC, a nie jedynie roku 2017. W nowej wersji wiadomości prezentujemy więc obydwie opcje (z odpowiednimi oznaczeniami).

Nawet astronauta czasem się pomyli… - Najchętniej kupowane gry w 2017 roku i historycznie - wiadomość - 2017-12-27
Nawet astronauta czasem się pomyli…

Gry potrafią być całkiem drogim hobby, dlatego każda zakupiona przez Was produkcja jest najlepszym świadectwem prawdziwiej wiary w jej jakość. W końcu nie bez przyczyny co jakiś czas mówi się o bojkotach określonych tytułów i „głosowaniu” swoim portfelem. W dzisiejszym newsie prezentujemy zatem najpopularniejsze produkty, które kupowaliście w 2017 roku za pomocą naszej porównywarki cenowej (ramka po lewej). Tym razem naprawdę.

Choć niektóre tytuły z poprzedniej tabeli cały czas są obecne w zestawieniu, to nie są one już w ścisłej czołówce. Pierwsze miejsce jest nawet zaskakujące – Mass Effect: Andromeda mógł się na nie wspiąć siłą rozpędu (zbudowaną na bardzo mocnej marce i rzeszy oddanych fanów), wieloma poprawkami popremierowymi oraz dość szybkimi obniżkami ceny po debiucie. Wiedźmin 3: Dziki Gon nadal jest polskim oczkiem w głowie i wielu rodaków zapewne decyduje się na zwiedzenie produkcji nawet parę lat po premierze (zwłaszcza, jeśli koszt jest odpowiednio niższy). Na piąte miejsce wskakuje też sportowa FIFA 18, co także zgadza się ze zdrowym rozsądkiem. I co, czy taka lista bardziej pasuje do Waszego obrazu z głowy?

Top 20 najchętniej kupowanych gier w 2017 roku (nowa)

1.

Mass Effect: Andromeda

2.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

3.

Assassin's Creed Origins

4.

Grand Theft Auto V

5.

FIFA 18

6.

Middle-earth: Shadow of War

7.

Elex

8.

Europa Universalis IV

9.

Battlefield 1

10.

Torment: Tides of Numenera

11.

The Elder Scrolls V: Skyrim

12.

Call of Duty: WWII

13.

Tom Clancy's Ghost Recon: Wildlands

14.

Star Wars: Battlefront II

15.

Euro Truck Simulator 2

16.

Wiedźmin 3: Krew i Wino

17.

Wiedźmin 3: Serca z Kamienia

18.

Gothic II

19.

Gothic 3

20.

Sid Meier's Civilization VI

Top 20 najchętniej kupowanych gier w historii usługi GPC (stara)

Informacje w pierwszej wersji wiadomości dotyczyły zbiorczych danych od wprowadzenia systemu growej porównywarki cenowej, czyli z okresu ok. 5 lat. Po dodaniu tego drobnego szczegółu poszczególne pozycje maja dużo więcej sensu. GTA V i Wiedźmin 3 zajęły więc zaszczytne miejsca topki zapewne z powodu wielkości swych premier oraz późniejszych promocji cenowych. W innym świetle stawia to też pozostałe klasyki, Skyrim zapewne nie sprzedaje się cudownie w tym roku (miejsce 11.), ale swoje wysokie wyniki uzyskał prawdopodobnie bliżej debiutu.

1.

Grand Theft Auto V

2.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

3.

Euro Truck Simulator 2

4.

The Elder Scrolls V: Skyrim

5.

Wiedźmin 3: Serca z Kamienia

6.

Farming Simulator 15

7.

Europa Universalis IV

8.

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

9.

Fallout 4

10.

Sid Meier's Civilization V

11.

Dying Light

12.

Cities: Skylines

13.

Watch Dogs

14.

Divinity: Original Sin

15.

The Elder Scrolls Online

16.

Dragon Age: Inquisition

17.

The Sims 4

18.

Diablo III: Reaper of Souls

19.

Assassin's Creed IV: Black Flag

20.

Total War: Rome II

Tydzień podsumowań trwa dalej. Jutro zobaczymy, którzy wydawcy najlepiej poradzili sobie z niełatwym zadaniem dostarczenia na rynek dobrych gierek.