Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 czerwca 2017, 12:38

Wieści ze świata (Watch Dogs 2, Zelda: Breath of the Wild, Gaslamp Games, Hearthstone) 30/06/2017

Dziś piszemy o aktualizacji z 4-osobowym trybem co-op do Watch Dogs 2, premierze pierwszego DLC do The Legend of Zelda: Breath of the Wild (Master Trials), prawdopodobnym upadku dewelopera gry Clockwork Empires (studia Gaslamp Games) i zapowiedzi informacji o nowym dodatku do karcianki Hearthstone. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Czteroosobowa kooperacja w Watch Dogs 2

Na oficjalnym blogu firmy Ubisoft pojawiła się informacja o dość ciekawym dodatku do hakerskiego sandboksa Watch Dogs 2. 4 lipca tytuł zostanie rozszerzony szóstą darmową aktualizacją. Dzięki niej gracze będą mogli łączyć się w czteroosobowe ekipy i podbijać ulice San Francisco wspólnymi siłami.

Na początek jeden z nich będzie musiał założyć pokój z miejscami dla czterech przyjaciół, lub innych osób szukających drużyny. Następnie skład będzie mógł do woli eksplorować miasto, przejmować wrogie strefy za pomocą skoordynowanych akcji, ścigać się ze sobą, unikać policji i tak dalej. Jeśli ekipa zechce sprawdzić się w jakiejś konkretnej aktywności, lider może uruchomić jeden z trybów, np. Showd0wn, Bounty Hunter czy Man VS Machine. Oprócz powyższego dodatku, w łatce znajdzie się też parę usprawnień, zmiany w balansie oraz możliwość pomijania animacji związanych z tworzeniem przedmiotów w drukarce 3D.

Premiera The Legend of Zelda: Breath Of The Wild - Master Trials

I stało się, pierwsze DLC w historii serii The Legend of Zelda jest od dzisiaj dostępne na platformach Nintendo Switch oraz Wii U. Mowa oczywiście o The Legend of Zelda: Breath of the Wild - Master Trials, czyli dodatku do jednego z największych hitów tego roku. Rozszerzenie oferuje wyższy poziom trudności, przedmiot pozwalający na tworzenie punktu szybkiej podróży w dowolnym miejscu na mapie, system, który ma śledzić ostatnie ruchy bohatera w świecie gry, nowe ubrania i wiele więcej. Najciekawszym jego elementem jest jednak Trial of the Sword, czyli 45 pokoi wypełnionych wyzwaniami, które wzmocnią dzierżony przez Linka Master Sword.

W tym roku planowana jest jeszcze druga paczka DLC – Champions' Ballad. Obydwa pakiety sprzedawane są jedynie w ramach przepustki sezonowej, dostępnej w głównym menu gry, sklepie eShop oraz u wybranych sprzedawców detalicznych.

Nowy poziom trudności ma być wyzwaniem nawet dla weteranów gry. - Wieści ze świata (Watch Dogs 2, The Legend of Zelda: Breath Of The Wild, Hearthstone) 30/06/2017  - wiadomość - 2017-06-30
Nowy poziom trudności ma być wyzwaniem nawet dla weteranów gry.

Studio Gaslamp Games przestało istnieć?

Pora na smutniejszą informację. Niewielki niezależny deweloper Gaslamp Games (znany z Dungeons of Dredmor oraz Clockwork Empires) od jakiegoś czasu zachowywał się co najmniej dziwnie. Na popularnych forach i serwisie reddit.com zaniepokojeni gracze bili na alarm – konta na Twitterze milczą, oficjalna strona nie jest aktualizowana, na forach aktywni są jedynie szeregowi użytkownicy i ogólnie dość trudno jest o kontakt z jakimkolwiek reprezentantem studia.

W dyskusji na platformie Steam jeden z niezadowolonych graczy twierdzi, że firma najprawdopodobniej w ogóle przestała istnieć. Wedle informacji, które miał uzyskać z wiarygodnego źródła, studio rozpadło się, a jego członkowie odpuścili prace nad ostatnim projektem, który został na siłę wypchnięty z Wczesnego Dostepu Steam do wersji 1.0. Powodem angielskiego wyjścia ze świata gier były najpewniej kłopoty finansowe, spowodowane słabą sprzedażą niedokończonej gry. Niemniej jednak, brak oficjalnej informacji w tej sprawie jest rażąco nieodpowiedzialny.

Clockwork Empires zapowiadało się nieźle, ale było bardzo niedopracowane. - Wieści ze świata (Watch Dogs 2, The Legend of Zelda: Breath Of The Wild, Hearthstone) 30/06/2017  - wiadomość - 2017-06-30
Clockwork Empires zapowiadało się nieźle, ale było bardzo niedopracowane.

Hearthstone – informacje o kolejnym dodatku już 7 lipca

Firma Blizzard chce w nadchodzącym tygodniu podzielić się swoimi planami na temat przyszłości karcianki Hearthstone. W kwietniu udostępniony został dodatek Podróż do wnętrza Un'Goro, od którego minęło już jednak trochę czasu. Autorzy gry myślą podobnie i zapowiedzieli, że 6 lipca o godzinie 19:00 PT (7 lipca, 4:00 czasu polskiego) odkryją przed fanami z całego świata kolejne karty, zebrane w nowym rozszerzeniu. Odpowiedni stream będzie można oglądać na oficjalnym kanale Twitch produkcji. Wydarzenie to ma być też wstępem do kolejnego turnieju w ramach Wiosennych Mistrzostw Hearthstone, który rozpocznie się dzień później.

Zgodnie ze zmianami zapowiedzianymi na Rok Mamuta, spodziewać się można rozszerzenia pełnego kart, które być może zaoferuje też misje dla pojedynczego gracza. Nic nie jest jednak pewne, a autorzy nie zdradzili żadnych dalszych szczegółów.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: