Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCANDiOS
Okładka Hearthstone: Journey to Un'Goro (PC)
OkładkaHearthstone: Journey to Un'Goro (PC)

Hearthstone: Podróż do wnętrza Un'Goro

Hearthstone: Journey to Un'Goro

Kolejne oficjalne rozszerzenie do darmowej gry karcianej Hearthstone: Heroes of Warcraft studia Blizzard Entertainment. Tym razem autorzy postanowili wysłać nas w niezbadane knieje krateru Un’Goro.

To jest dodatek do gry Hearthstone.

Logiczne | fantasy | zagraj za darmo | karciane | sieciowe | na 2 osoby

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Hearthstone: Podróż do wnętrza Un'Goro Premiera

6kwi2017

PC iOS AND

Gry podobne do Hearthstone: Podróż do wnętrza Un'Goro

Hearthstone

Gwint: Wiedźmińska gra karciana

The Elder Scrolls: Legends

Hearthstone: Podróż do wnętrza Un’Goro (Hearthstone: Journey to Un’Goro) to kolejne rozszerzenie do darmowej gry karcianej Hearthstone: Heroes of Warcraft, dostępne na platformie PC, AND i iOS. Autorami dodatku są twórcy gry bazowej – studio Blizzard Entertainment. Podróż do wnętrza Un’Goro ponownie zaprasza nas do fantastycznego świata Azeroth, znanego z serii Warcraft oraz MMORPG World of Warcraft. Wprowadzona przez dodatek zawartość oparta została na Kraterze Un’Goro – egzotycznej lokacji istniejącej we wspomnianej grze MMO. Do rąk graczy oddana została kolekcja 135 nowych kart, nowa umiejętność o nazwie Adaptacja, kompletnie nowy rodzaj karty (Zadanie), oraz wiele innych. Premiera dodatku przyniosła ze sobą również nowy sezon rozgrywek w formacie Standard, nazwany Rokiem Mamuta.

Fabuła

Fabularna otoczka Hearthstone: Podróż do wnętrza Un’Goro skupia się na dzikiej dżungli pokrywającej wnętrze tytułowego krateru Un’Goro. Jest to miejsce nieskalane przez cywilizację, pełne unikalnych gatunków flory i fauny oraz nasycone dziką energią magicznych żywiołaków. Do niezbadanych rejonów tej fascynującej krainy zmierza drużyna młodych odkrywców, wiedziona przez nocną elfkę Elizę Astrowidzącą, którą kojarzyć możemy z dodatku Liga Odkrywców.

Mechanika

Wydana na platformę PC, AND i iOS Hearthstone: Podróż do wnętrza Un’Goro wprowadza do gry bazowej szereg nowości, z których najważniejsze to: 135 nowych kart, nowy rodzaj stronnika – Żywiołak, nowe słowo kluczowe (czyli umiejętność stronnika) – Adaptacja, a także nowy typ karty – Zadanie. Do gry trafiła też utrzymana w klimacie tytułowego krateru Un’Goro plansza do gry oraz rewers do kart o nazwie Skamielina.

Z zestawu nowo wprowadzonych kart wymienić można na przykład należące do szamana zaklęcie Wulkan, bombardujące wszystkich wystawionych stronników ognistymi kulami aż do zadania piętnastu punktów obrażeń. Ciekawym nowym stronnikiem jest ognisty ptak Pyros, niczym mityczny feniks powracający po śmierci do naszej talii jako potężniejsza i droższa jednostka. Należy on do pojawiającej się wraz z dodatkiem kategorii Żywiołaków (Elemental), do której trafiły nie tylko magiczne bestie z rozszerzenia, ale też część już wcześniej istniejących kart.

Zdolność Adaptacji (nowe słowo kluczowe) pozwala graczom na wzmocnienie zagranego stronnika w określonym zakresie. Po aktywowaniu Adaptacji otrzymujemy możliwość wyboru jednego z trzech wzmocnień, które losowane są z całkowitej puli dziesięciu. Wśród możliwych do przydzielenia wzmocnień znalazły się między innymi: pojawienie się w momencie śmierci wzmocnionego stronnika dwóch sojuszniczych roślin o ataku/obronie 1/1, nadanie stronnikowi niewrażliwości na zaklęcia i moce specjalne, wyposażenie go w Prowokację czy Boską Tarczę, albo po prostu zwiększenie siły jego ataku.

Zadanie to nowy typ karty, przypominający nieco Sekret. Ze względu na legendarny status Zadań, do talii możemy włączyć tylko jedną kartę tego rodzaju. Będzie ona jednak zawsze pojawiać się w naszej dłoni na początku rozgrywki, dzięki czemu możemy szybko rozpocząć pracę nad jej aktywacją. Każde Zadanie składa się z określonych wymagań oraz efektu wyzwalanego po ich spełnieniu. Dla przykładu: po zagraniu znajdującego się w talii kapłana Przebudzenia Stworzycieli (kosztującego 1 punkt many), postawione zostaje przed nami zadanie wezwania siedmiu stronników z cechą Agonii. Po wykonaniu zadania do dyspozycji dostajemy potężną kartę Amary, Strażniczki Nadziei, wyposażoną w statystyki 8/8, zdolność Prowokacji oraz Okrzyk Bojowy ustawiający zdrowie naszego bohatera na 40 punktów.

Pozostałe informacje

Razem z premierą dodatku Podróż do wnętrza Un’Goro, w Hearthstone: Heroes of Warcraft zakończył się Rok Krakena, a rozpoczął Rok Mamuta. Spowodowało to wyłączenie możliwości gry kartami pochodzącymi z określonych, przestarzałych dodatków, w tak zwanym trybie Standardowym. Wraz z nadejściem Roku Mamuta, kart z dodatków: Czarna Góra, Wielki Turniej oraz Liga Odkrywców będzie można używać wyłącznie w trybie Dziczy.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Klasyfikacja PEGI Hearthstone: Podróż do wnętrza Un'Goro

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Hearthstone: Podróż do wnętrza Un'Goro Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Pentium D 2 GHz/AMD Athlon 64 X2 2 GHz
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki 256 MB GeForce 6800/Radeon X1600 Pro lub lepsza
 • Windows XP/Vista/7/8
 • Zalecane:
 • Intel Core 2 Duo E6600 2.2 GHz/AMD Athlon 64 X2 2.6 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GT/Radeon HD 4950 lub lepsza
 • Windows 7/8
Apple iOS

Apple iOS

 • Dodatkowe informacje:
 • Wymagane połączenie z Internetem.
Android

Android

 • Dodatkowe informacje:
 • Wymagane połączenie z Internetem.
PC
iOS
AND