Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 marca 2017, 12:00

autor: MiqT

Nowa mapa w Armored Warfare oraz Gwint w wersji e-sportowej - Sieciowe Wieści (24/03/2017)

Witamy w kolejnej odsłonie Sieciowych Wieści, w której piszemy m.in. o wielkim turnieju w grze Gwint, o testach publicznych łaty 0.6.3 w World of Warships, nowej arenie w Armored Warfare i o miniserialu reklamującym Hearthstone: Podróż do wnętrza Un'Goro. Zapraszamy!

Turniej “GWENT Challenger” już niedługo!

Gwint: Wiedźmińska gra karciana to tytuł, który zyskuje coraz więcej zwolenników. Nic więc dziwnego, że jego twórcy, studio CD Projekt RED, postanowili pójść o krok dalej. Podążając śladami swojego największego konkurenta, jakim jest Hearthstone: Heroes of Warcraft, „Redsi” postanowili zorganizować, w zespół z ligą ESL, turniej pod nazwą GWENT Challenger.

Do udziału w zmaganiach stanie w sumie ośmiu zawodników. Połowa z nich zostanie wyłoniona przez eliminacje, zaś pozostała czwórka to śmietanka cyfrowych karcianek - Jeffrey Shih (Trump), Adrian Koy (Lifecoach), Kace Khilaji (Noxious) oraz Peter Dager (ppd). Pula nagród to 100 tysięcy dolarów, z czego zwycięzca zgarnie aż 60 tysięcy.

Do turnieju możecie zapisywać się TUTAJ, a same kwalifikacje odbędą się w dniach 8-9 kwietnia 2017 roku. Niestety zmaganiach wezmą udział jedynie osoby, które uczestniczyły w zamkniętych beta testach gry, a liczba wolnych miejsc jest ograniczona.

Escape From Tarkov bez umowy poufności (NDA)

Battlestate Games, twórcy Escape From Tarkov, ogłosili zniesienie NDA na swój tytuł, co oznacza, że grę będzie można prezentować bez żadnych ograniczeń.

Obecnie w sieci można znaleźć sporo grafik z gry oraz zapisów z samej rozgrywki, jak chociażby prezentację systemu tworzenia i modernizacji broni. Wszystkie te informacje wypływały jednak w sposób ściśle kontrolowany przez deweloperów. Stan rzeczy zmieni się 24 marca, albowiem na ten dzień zaplanowano zniesienie wspomnianej umowy poufności.

Krok ten może potwierdzać, że twórcy doszli do takiego etapu prac nad grą, kiedy tytuł można śmiało pokazać światu bez obaw o wpadkę. Jest to o tyle dobra wiadomość, że latem tego roku rusza zamknięta beta gry. W związku ze zniesieniem NDA streamerzy i youtuberzy będą mogli pokazywać tytuł bez żadnych ograniczeń.

Nowy dodatek do Hearthstone reklamowany serialem

Hearthstone: Podróż do wnętrza Un’Goro to kolejne rozszerzenie do znanej karcianki od Blizzarda. Dodatek ten powiększa talię o kolejne 135 nowe karty, których wygląd i opisy są inspirowane tytułowym krater Un’Goro, gdzie można spokać pradawne istoty i żywiołaki.

Aby zachęcić graczy do zabawy z nowym rozszerzeniem, Blizzard wypuścił pierwsze dwa odcinki miniserialu, który można obejrzeć na oficjalnym kanale gry w serwisie YouTube. Show nazywa się „Cuda Un'Goro” i opowiada o przygodach profesora George’a H. Doyle’a IV, który pokazuje swoim widzom uroki dzikiej krainy Un'Goro.

Premiera dodatku Podróż do wnętrza Un’Goro zaplanowana jest na kwiecień tego roku.

Nowa mapa Globalnych Operacji w Armored Warfare

Armored Warfare, zręcznościowa gra MMO koncentrująca się na współczesnych, dynamicznych bitwach pancernych od studia My.com, zyska nową zawartość. Wraz z łatą 0.19 do gry trafi nowa mapa Globalnych Operacji o nazwie „Martwa Przepaść”.

Nowa arena jest jedną z największych w grze (1800 x 1800 metrów), a jej wygląd jest inspirowany górzystym Kaukazem. Sama mapa dzieli się na cztery obszary, przecięte od północy na południe małą rzeką. Można na niej znaleźć autostradę, rafinerię ropy naftowej, obiekty radarowe i łączności czy zajezdnię kolejową.

Oficjalnie nie podano jeszcze daty wypuszczenia wersji 0.19.

Test publiczny łaty 0.6.3 w World of Warships

Od wtorku 21 marca od godziny 17:30 do godziny 15:00 w poniedziałek 27 marca trwa test publiczny wersji 0.6.3 World of Warships, gry MMO o okrętach wojennych autorstwa firmy Wargaming.net. Czego można się spodziewać po nowej łacie?

Przede wszystkim dodano nowy tryb kontroli lotniskowców. Aktualnie sterowanie tymi kolosami wymaga jedynie dwóch przycisków myszy. Nowy system kontroli różni się od standardowego tym, że poruszanie eskadrami i zaznaczanie celów wykonuje się tylko prawym przyciskiem gryzonia. Z pozostałych zmian warto wspomnieć też m.in. o zaimplementowaniu czasomierza i wskaźnika zasłony dymnej, czy zmianie zasięgu wykrywalności okrętów po użyciu uzbrojenia głównego.

Jeżeli testy publiczne wypadną korzystnie, nowej łaty możemy spodziewać się w kwietniu.