Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lutego 2017, 10:23

Podróż do wnętrza Un'Goro nowym dodatkiem do Hearthstone

Plotki zostały potwierdzone. Firma Blizzard ogłosiła, że pierwszym tegorocznym dodatkiem do gry Hearthstone będzie Podróż do wnętrza Un'Goro. Rozszerzenie ma zadebiutować na początku kwietnia.

Na początku lutego informowaliśmy o plotkach dotyczących nowego dodatku do gry Hearthstone, popularnej karcianki free-to-play od studia Blizzard. Według nich pierwsze tegoroczne rozszerzenie do tej produkcji miało przenieść graczy do krateru Un'Goro i jego okolic. To niebezpieczne miejsce, w którym króluje gęsta dżungla i różne gatunki dinozaurów. Wczoraj Ben Brode i jego ekipa potwierdzili te pogłoski. Zatem oficjalnie, kolejnym uzupełnieniem do gry Hearthstone będzie Podróż do wnętrza Un'Goro. Ma ono zadebiutować na początku kwietnia na PC, iOS-ie i Androidzie.

PODRÓŻ DO WNĘTRZA UN’GORO W SKRÓCIE:
  • 135 nowych kart inspirowanych miejscem w świecie Warcrafta – kraterem Un’Goro;
  • nowy gatunek stronników - Żywiołaki;
  • nowa mechanika stronników – Adaptacja;
  • nowy typ kart – Zadania;
  • premiera zaplanowana jest na początek kwietnia bieżącego roku.

Dodatek Podróż do wnętrza Un'Goro uzupełni kolekcję kart graczy o 135 świeżych stronników, broni i zaklęć. Na tym jednak nie koniec. Wraz z premierą rozszerzenia w tytule pojawią się trzy istotne nowości. Po pierwsze, dodany zostanie nowy typ istot. Obok Bestii, Murloków, Piratów, Smoków, w grze będziemy mogli spotkać również Żywiołaki. Co ciekawe, część kart już obecnych w Hearthstone, jak na przykład Al'Akir, trafi do tej grupy. Możemy zatem podejrzewać, że twórcy w nadchodzącym rozszerzeniu przygotowali szereg synergii dla nowo dodanej klasy stronników. Po drugie, w produkcji pojawi się mechanika „Adaptuj”. Jest ona odrobinę podobna do systemu „Odkryj”, który zadebiutował przy okazji przygody Liga Odkrywców, z tym że zamiast wyboru jednej z trzech kart wybieramy jedną z trzech umiejętności, z jaką zostanie przyzwany na planszę dany stronnik (na przykład Prowokacja, Furia Wichru, Boska tarcza itp.). Łącznie w puli mechanizmu „Adaptuj” będzie dziesięć zdolności. Po trzecie w końcu, przy okazji Podróży do wnętrza Un'Goro w Hearthstone pojawią się specjalne zaklęcia Zadań. Są to pierwsze w grze legendarne czary, więc w każdej talii znajdzie się maksymalnie jedna sztuka tego typu kart. Gdy umieścimy ją w decku, zawsze trafi ona na rękę startową. Po jej zagraniu, przy portrecie postaci gracza ukaże się szereg wymagań, niezbędnych do spełnienia, by otrzymać specjalną nagrodę, jak chociażby niezwykle potężnego stronnika. Należy jednak uważać, ponieważ przeciwnik cały czas ma wgląd w to, jak idzie nam wykonywanie Zadania, zatem może się on odpowiednio przygotować na skutki jego wypełnienia. Każda klasa dostępna w grze otrzyma po jednej takiej karcie.

Podróż do wnętrza Un'Goro nowym dodatkiem do Hearthstone - ilustracja #2

Wczoraj twórcy ujawnili cztery karty z nadchodzącego dodatku. Pierwszą z nich jest Pyros, legendarny stronnik maga, który z każdą śmiercią powraca na rękę gracza w potężniejszej wersji. Druga to Zielony długoszyjec, karta klasowa Druida, na przykładzie której wytłumaczony został nowy mechanizm „Adaptuj”. Trzecią jest Wulkan, zaklęcie Szamana, które rozdziela 15 punktów obrażeń pomiędzy wszystkich stronników na planszy. W końcu czwarta – pierwsza zaprezentowana karta Zadań, przeznaczona dla Kapłana, o nazwie Przebudzenie Stworzycieli. Wymaga ona przyzwania podczas pojedynczej rozgrywki siedmiu stronników z Agonią. Gdy to się uda, na ręce gracza pojawia się Amara, Strażniczka Nadziei, która po zagraniu ustawia zdrowie bohatera na 40 punktów. Prezentacja kolejnych nowych kart zaplanowana jest na 17 marca.

Nowy wygląd planszy w grze jest bardzo przyjemny dla oka. - Podróż do wnętrza Un'Goro nowym dodatkiem do Hearthstone - wiadomość - 2017-03-01
Nowy wygląd planszy w grze jest bardzo przyjemny dla oka.

Wczoraj ujawniono również nową planszę, nawiązującą do tematyki rozszerzenia, oraz pokazano wygląd nadchodzących pakietów. Już wkrótce będzie można składać zamówienia przedpremierowe na dodatek. Jak zwykle ma to miejsce przy okazji dużych DLC do Hearthstone, za taką przyjemność przyjdzie nam zapłacić 44,99 euro (około 194 złotych). W zamian otrzymamy 50 paczek kart oraz specjalny rewers. Po premierze pakiety będzie można zakupić również w standardowych progach cenowych - 2,69 euro (około 11 złotych) za 2 boostery, przez 17,99 euro (około 77 złotych) za 15 zestawów, aż po 62,99 euro (około 271 złotych) za 60 pakietów. Na paczki będzie też można wydać zdobyte podczas rozgrywki złoto.

Przypominamy, że premiera Podróży do wnętrza Un'Goro rozpocznie w Hearthstone Rok Mamuta. Oznacza to, że w trybie gry Standard nie będzie można już używać kart z Czarnej Góry, Wielkiego Turnieju oraz Ligi Odkrywców. W nadchodzącej aktualizacji wprowadzonych zostanie również kilka zmian w balansie niektórych stronników i broni.