Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 30 czerwca 2017, 12:44

Futurama: Worlds of Tomorrow - adaptacja animowanej komedii zadebiutowała na rynku

Do dystrybucji w serwisach App Store i Google Play trafiła gra Futurama: Worlds of Tomorrow, czyli mobilna strategia z elementami zręcznościowymi, która bazuje na animowanym serialu science fiction.

Gra oparta została na modelu free-to-play. - Futurama: Worlds of Tomorrow - adaptacja animowanej komedii zadebiutowała na rynku - wiadomość - 2017-06-30
Gra oparta została na modelu free-to-play.

Trochę ponad miesiąc temu pisaliśmy o ujawnieniu projektu Futurama: Worlds of Tomorrow, czyli mobilnej strategii opartej na licencji popularnej komediowej kreskówki science fiction. Teraz produkcja trafiła do dystrybucji. Autorzy, czyli ludzie ze studia Jam City, przygotowali wersje na systemy iOS i Android. Na obu tytuł korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

  1. Futurama: Worlds of Tomorrow w App Store
  2. Futurama: Worlds of Tomorrow w Google Play

Twórcy podeszli do gry trochę bardziej ambitnie niż w przypadku większości licencjonowanych produkcji. W prace zaangażowali bowiem ludzi, którzy odpowiedzialni byli za animowany pierwowzór. Dzięki temu scenariusz opracował duet w składzie David X. Cohen oraz Matt Groening, którzy byli autorami fabuły większości odcinków kreskówki.

FUTURAMA: WORLDS OF TOMORROW W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Jam City
  2. Wydawca: TinyCo
  3. Gatunek: strategia
  4. Platformy: iOS, AND
  5. Model biznesowy: free-to-play

Pod względem mechaniki gra łączy kilka gatunków popularnych na rynku mobilnym. Gracze muszą niczym w strategiach ekonomicznych zarządzać futurystycznym Nowym Jorkiem oraz rozwijać miasto poprzez konstruowanie nowych budynków. Konieczne jest także kolekcjonowanie postaci oraz rozwijanie ich statystyk.

Nie jesteśmy jednak ograniczeni do Ziemi. Gracz może także wsiąść na pokład statku i udać się eksplorować galaktykę. Podczas tych sekcji walczymy w kosmosie w stylu znanym ze starych strzelanek, natomiast w trakcie misji na planetach potyczki rozgrywane są w systemie turowym.

  1. Oficjalna strona gry