Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 marca 2017, 15:50

autor: Łukasz "MiqT" Mitka

Rok Mamuta w Hearthstone oraz finały WGL w World of Tanks - Sieciowe Wieści (31/03/2017)

Witamy w kolejnej odsłonie Sieciowych Wieści, w której piszemy m.in. o finałach ligi WG i primaaprilisowym trybie w grze World of Tanks, Roku Mamuta w Hearthstone, drugiej części gry Destiny 2 oraz o nowej łacie w Cloud Pirates. Zapraszamy!

Rok Mamuta w Heathstone już niedługo!

Hearthstone: Heroes of Warcraft to karcianka, która zyskuje coraz większą popularność wśród graczy. Blizzard stara dopieścić swój tytuł jak najlepiej, przygotowując różne oferty specjalne dla graczy oraz ulepszając rozgrywkę. Każda zmiana w grze wiąże się z panującym obecnie w tytule rokiem. Każdy rok natomiast nosi swoją specjalną nazwę. Wraz z premierą najnowszego dodatku do gry, Podróży do wnętrza Un'Goro, Blizzard zakończy rok Krakena i rozpocznie rok Mamuta. Aby uczcić to wydarzenie, twórcy gry przygotowali sporo atrakcji dla graczy.

Od 29 marca do 5 kwietnia, czyli w tygodniu poprzedzającym rok Mamuta, za każdorazowe zalogowanie się do gry przyznawane będą specjalne nagrody. W pierwszym dniu będzie to 50 sztuk złota, w drugim pakiet kart Ciemne zaułki Gadżetonu, następnie 100 jednostek pyłu, pakiet kart Przedwieczni Bogowie, pakiet kart Podróż do wnętrza Un'Goro, ponownie 50 sztuka złota, kolejny pakiet kart Podróż do wnętrza Un'Goro, aż do dnia 5 kwietnia, kiedy to nagrodą będzie karta Wulkanozaur.

Aby otrzymać ostatnią nagrodę, gracz musi zalogować się i odebrać wszystkie poprzednie. Dodatkowo gra musi być zaktualizowana o najnowszy dodatek Podróż do wnętrza Un'Goro.

Destiny 2 potwierdzone!

Nie od dziś wiadomo, że twórcy futurystycznej, pierwszoosobowej gry akcji Destiny, studio Bungie Software, dzielnie pracują w pocie czoła nad jej kontynuacją. Do tej pory informacje o postępie prac były dozowane bardzo oszczędnie. Po publikacji kilku luźnych fraz oraz wycieku plakatu z datą premiery, twórcy wreszcie podzielili się dobrą nowiną na oficjalnym koncie w serwisie Twitter – tytuł zostanie wydany!

Najnowsza odsłona gry będzie dostępna zarówno na konsole, jak i komputery osobiste.

PLAYERUNKNOWN's Battlegrounds bije rekordy na Steam!

PLAYERUNKNOWN's Battlegrounds, sieciowa strzelanka z elementami survivalowymi od studia Bluehole Studios, niedawno trafiła na platformę Steam w usłudze Early Access i szturmem wzięła wszelkie listy sprzedaży.

W pierwszych dwudziestu czterech godzinach od momentu ukazania się na Steam grę zakupiło ponad 50 000 graczy! Jednak im dłużej gra była dostępna, tym więcej użytkowników chciało mieć tytuł od Bluehole Studios w swojej bibliotece gier. Ostatecznie PLAYERUNKNOWN's Battlegrounds zakupiło ponad 500 000 użytkowników Steam, co ulokowało grę na 52. miejscu w top najchętniej kupowanych tytułów na platformie Valve.

Finały ligi WG World of Tanks już w maju

Jak co roku na miłośników gry World of Tanks czeka widowisko w postaci finałów ligi WG. Tym razem, po raz pierwszy w historii rozgrywek, finały odbędą się nie w Polsce, a w Rosji - producenci gry postawili na Moskwę.

W zmaganiach weźmie udział dwanaście drużyn, które będą walczyły o cenne trofea. W tym roku pula, jaka jest do rozdzielenia dla najlepszych zespołów, to 300 000 dolarów (prawie 1 200 000 PLN)! Finały zostaną rozegrane w VTB Ice Palace w dniach 27-28 maja.

Kosmiczny tryb w World of Tanks na konsole

Wargaming pamięta również o użytkownikach konsolowych swojej sztandarowej gry. Żeby uczcić najbardziej wesoły dzień w roku, prima aprilis, do gry World of Tanks na konsole konsole PlayStation 4 i Xbox One zostanie dodany specjalny tryb.

Wydarzenie to będzie podobne do trybu, który już w grze wystąpił – zabaw na Księżycu. Tym razem zmieni się lekko sceneria, gdyż czołgi będą jeździć po piaszczystej powierzchni Marsa. Jak co roku, dostępny będzie też specjalny pojazd, stworzony na bazie M24 Chaffee - M24 Lunar Chaffee.

Event rozpocznie się 31 marca, a zakończy się 3 kwietnia.

Nowy patch w Cloud Pirates

Cloud Pirates, gra akcji typu MMO stworzona przez rosyjskie studio Allods Team, zyskała ostatnio nową zawartość. Wszystko za sprawą łatki 1.2 o nazwie Death or Glory, która dodała do gry sporo zmian.

Przede wszystkim dodano drabinowy system bractw. Umożliwia on bractwom formowanie drużyn składających się z 7 kapitanów i następnie udział w specjalnych walkach.

Drugą poważną zmianą jest dodanie systemu nagród za pierwsze zwycięstwo dnia. Za każdą pierwszą zwycięską bitwę w danym dniu okręt otrzyma podwójną liczbę doświadczenia. Bonus resetuje się codziennie.

Ostatnią wartą odnotowania zawartością jest nowa mapa fraktalna drednotów. Gracze będą mogli przeprowadzać na niej specjalne polowania na opętane istoty pradawnej rasy. Każda taka kreatura przyniesie zysk w postaci możliwości sprzedaży jej duszy na czarnym rynku.

Pełna lista zmian dostępna jest pod TYM linkiem.