Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCAND
Okładka Shadow Warrior Classic Redux (PC)
OkładkaShadow Warrior Classic Redux (PC)

Shadow Warrior Classic Redux

Zremasterowana wersja kultowej gry akcji z 1997 roku, w której jako Lo Wang stawiamy czoła hordom potworów przywołanych z innego wymiaru przez szefa firmy Zilla Corporation.

Akcji | FPP | science fiction | FPS | reedycje/remastery/remaki | bardzo brutalne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Shadow Warrior Classic Redux Premiera

8lip2013

PC

19maj2017

AND

Gry podobne do Shadow Warrior Classic Redux

Wolfenstein: The New Order

Blood

Ion Fury

Shadow Warrior Classic Redux to hybryda gry akcji i FPS-a, będąca odświeżoną wersją kultowego Shadow Warrior z 1997 roku. Produkcja została wydana przez firmę Devolver Digital zarówno na komputerach osobistych, jak i na urządzeniach mobilnych, a jej przygotowanie wzięło na swoje barki studio General Arcade. Oprócz podstawowej wersji gry, tytuł zawiera także dwa duże rozszerzenia – Wanton Destruction i Twin Dragon.

Fabuła

Shadow Warrior Classic Redux przenosi gracza do futurystycznej Japonii podporządkowanej wielkim korporacjom. Każda z nich ma na swoich usługach tytułowych Wojowników Cienia, do których należy także główny bohater – Lo Wang – pracujący dla firmy Zilla Enterprises. Protagonista odkrył, że jego szef, czyli Master Zilla, planuje podbić Kraj Kwitnącej Wiśni z wykorzystaniem mrocznych sił przywołanych z innego wymiaru. Wojownik opuścił więc swojego dotychczasowego pracodawcę, który w odwecie nasłał na niego swoich demonicznych sojuszników. Wangowi nie pozostało zatem nic innego, jak chwycić za broń i stawić czoła zarówno złowrogim kreaturom, jak i samemu Zilli.

Mechanika

W Shadow Warrior Classic Redux na platformie PC i AND akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Gra została podzielona na misje, podczas których przemierzamy kolejne poziomy i walczymy z napotkanymi przeciwnikami – na naszej drodze stają standardowi adwersarze, których pokonanie nie stanowi większego problemu, oraz potężne demony pełniące rolę bossów, cechujące się przede wszystkim znacznie większą wytrzymałością niż ich mniejsi pobratymcy.

Główny bohater nie jest jednak nowicjuszem. W starciach robi doskonały użytek zarówno z własnych pięści, katany i shurikenów, jak i z broni palnej w postaci dwóch UZI, zmodyfikowanego shotguna, granatnika czy choćby z wyrzutni rakiet. Ponadto w charakterze oręża może też wykorzystać odcięte części ciała swoich oponentów, a od czasu do czasu zasiada za sterami pojazdów.

Kwestie techniczne

Twórcy Shadow Warrior Classic Redux nie pokusili się o wprowadzenie zbyt wielu zmian w stosunku do pierwowzoru – gra działa w wyższej rozdzielczości, a muzyczny motyw przewodni został nagrany na nowo. Ponadto całość wzbogacono o zestaw osiągnięć.

Ostatnia modyfikacja 28 czerwca 2017

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 6,7 / 10 na podstawie 35 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Shadow Warrior Classic Redux: Odpowiednia dla każdego wieku.

PC
AND