Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGXONEPSVPS4WPPCANDiOSSwitch
Okładka Spellspire (PSV)

Spellspire

Produkcja typu RPG akcji, w której zadaniem gracza jest dotarcie na szczyt tytułowej iglicy skrywającej liczne sekrety i niebezpieczeństwa.

RPG | fantasy | turowe | 2D | indie | RPG akcji | słowne

Okładka Spellspire (PSV)

producent: 10tons

wydawca: 10tons

Strona oficjalna

data premiery gry:

26wrz2014

iOS

10maj2016

AND

9cze2016

WP

23maj2017

PC

24maj2017

PS4 PSV

26maj2017

XONE

9lis2017

Switch
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Spellspire jest grą RPG akcji stworzoną przez niezależny zespół 10tons – autorów takich tytułów, jak ciepło przyjęte Neon Chrome i Crimsonland. Produkcja trafiła na wiele platform stacjonarnych i mobilnych, wśród których jest również XONE, AND itd..

Fabuła

W Spellspire warstwa fabularna nie odgrywa znaczącej roli. Produkcja przenosi nas do fantastycznego świata, a dokładnie – do tytułowej iglicy, której tajemnice postanawia zbadać główny bohater. Protagonista przemierza więc jej kolejne piętra; w drodze na szczyt stopniowo rośnie w siłę, stawiając czoła zastępom coraz potężniejszych przeciwników.

Mechanika

Tym, co wyróżnia Spellspire na tle konkurencji, jest oryginalna mechanika walki oparta na zasadach gry Scrabble. Potyczki toczą się w trybie turowym: przed rozpoczęciem każdej rundy gra losuje litery, z których w trakcie pojedynku układamy słowa, jakimi atakujemy oponentów niczym zaklęciami bojowymi. Zasada jest prosta – im dłuższy wyraz uda nam się ułożyć, tym większe obrażenia zadajemy adwersarzowi. Sprawę komplikuje jednak fakt, że na ułożenie słowa mamy ograniczoną ilość czasu; ponadto każdy wyraz może zostać wykorzystany tylko raz na danym etapie, a dostępnych liter nie można w żaden sposób podmieniać. Pewnym utrudnieniem może być konieczność dobrej znajomości języka angielskiego.

W Spellspire na platformie XONE, AND itd. akcję obserwujemy z boku. Przygoda została podzielona na etapy odpowiadające następującym po sobie kondygnacjom pełnej niebezpieczeństw wieży. Na każdym piętrze czekają nie tylko hordy fantastycznych wrogów, których należy pokonać, by popchnąć akcję do przodu (wśród nich prym wiodą oczywiście mocarni i wytrzymali bossowie pokroju smoków), lecz także elementy ekwipunku, dzięki którym zyskujemy przewagę na polu bitwy. Zdobywane w toku przygody różdżki, szaty i kapelusze zapewniają prowadzonemu przez nas śmiałkowi specjalne zdolności (wyposażenie możemy ulepszać w zamian za zdobyte złoto). Kiedy kondycja protagonisty zostanie nadszarpnięta, może on skorzystać z mikstur leczniczych, a w sytuacjach podbramkowych ratować się jednorazowymi przedmiotami magicznymi oraz zwojami z zaklęciami ofensywnymi.

Kwestie techniczne

Spellspire na platformie XONE, AND itd. charakteryzuje się przyzwoitej jakości dwuwymiarową grafiką utrzymaną w kreskówkowej stylistyce.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Spellspire

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Spellspire

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium IV 1 GHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 256 MB GeForce 8500 lub lepsza
  • 130 MB
  • Windows XP/Vista/7/8/10
PC
PS4
XONE
PSV
AND
iOS
WP
Switch