Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 kwietnia 2010, 12:40

autor: Jiker

Wieści ze świata (Splinter Cell: Conviction, Wings of Prey, MGS: Peace Walker) 8/04/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o premierze dema Supreme Commander 2 na X360, przenosinach producenta serii Battlefield, nowych elementach Metal Gear Solid: Peace Walker, debiucie Future Wars i pierwszego dodatku do Wings of Prey, a także zwolnieniach w Slant Six. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o premierze dema Supreme Commander 2 na X360, przenosinach producenta serii Battlefield, nowych elementach Metal Gear Solid: Peace Walker, debiucie Future Wars i pierwszego dodatku do Wings of Prey, a także zwolnieniach w Slant Six. Zapraszamy do lektury.

Supreme Commander 2

W ofercie Xbox Live zadebiutowała wersja demonstracyjna RTS-a Supreme Commander 2 autorstwa Gas Powered Games. Dzięki temu możecie się własnoręcznie przekonać, jak przebiegła konwersja pecetowego tytułu, której europejski debiut odbył się dokładnie przed tygodniem.

Shattered Horizon

Studio Futuremark poinformowało, że w skład drugiego darmowego dodatku DLC do sieciowej strzelaniny Shattered Horizon wejdą nowe rodzaje broni palnej oraz granatów. Zestaw będzie nosić nazwę Firepower. Szczegóły na jego temat, w tym datę premiery, poznamy w niedalekiej przyszłości. Aktualnie dodatek poddawany jest testom, których celem jest odpowiednie zbalansowanie nowych środków zagłady.

EA DICE

Gordon Van Dyke, który przed kilkoma dniami podjął temat nowego Medal of Honor, opuścił po czterech latach studio EA DICE, opracowujące aktualnie multiplayer do Medal of Honor oraz Battlefield 3. Producent gier z serii Battlefield, w tym cyklu Bad Company, nie odszedł jednak zupełnie z Electronic Arts – twórca będzie kontynuować pracę w innym wewnętrznym zespole koncernu, Visceral Games (Dante’s Inferno, Dead Space, The Ripper). Van Dyke zajmie się podobno zupełnie nowym projektem studia, który nie ma jednak niczego wspólnego z marką Battlefield.

Metal Gear Solid: Peace Walker

Hideo Kojima ujawnił, że w Metal Gear Solid: Peace Walker na PSP zawarte zostaną nawiązania do produkcji innych japońskich firm deweloperskich (tzw. crossovery). I tak, w trybie kooperacji przyszli nabywcy nowych przygód Snake’a otrzymają szansę ukończenia kilku misji bazujących na rozwiązaniach znanych z kultowej serii Monster Hunter. W ich trakcie weźmiemy udział w starciach z potężnymi bestiami oraz dinozaurami. Z kolei pokonujących kolejnych bossów, czyli głównych przeciwników głównego bohatera Peace Walker uzyskamy dostęp do specjalnych części, które następnie będzie można przetransportować do gry akcji Front Mission Evolved, opracowywanej przez Square Enix i studio Double Helix z myślą o Xboksie 360 i PlayStation 3. Przypominamy, że MGS: Peace Walker trafi do sprzedaży w Europie w połowie maja. Osobom pragnącym poznać więcej faktów na temat gry polecamy opublikowaną dzisiaj zapowiedź dzieła Hideo Kojimy.

Future Wars

Turowa strategia Future Wars autorstwa studia Headup Games zadebiutowała w ofercie platformy cyfrowej Impulse, gdzie przez pierwszy tydzień będzie dostępna w promocyjnej cenie 45 złotych (20% niższej od normalnej). Sami autorzy określają grę mianem spadkobiercy idei znanych z serii Battle Isle. Wpływ na kierunek dewelopingu Future Wars miały również pozycje z cyklu Advance Wars.

Wieści ze świata (Splinter Cell: Conviction, Wings of Prey, MGS: Peace Walker) 8/04/10 - ilustracja #1

Wings of Prey

Rosyjskie studio Gaijin Entertainment poinformowało o wprowadzeniu do sprzedaży pierwszego rozszerzenie do symulatora lotu Wings of Prey. Dodatek nosi tytuł Wings of Luftwaffe i umożliwia wzięcie udziału w bitwach powietrznych nad terenami Wielkiej Brytanii, Związku Radzieckiego, Niemiec, Belgii oraz Sycylii. W skład rozszerzenia wchodzi dziesięć nowych misji, które rozegrać będziemy mogli samotnie lub w trybie kooperacyjnym z maksymalnie trzema przyjaciółmi. Ponadto, dodatek wzbogaca grę o dwa nowe samoloty (Ju 88 A-4 i P-39N-0) oraz zestaw 44 „skórek" dla pozostałych maszyn. Wings of Luftwaffe kosztuje aktualnie 15 dolarów. Dodatek wymaga do działania podstawowej wersji gry z zainstalowanym patchem 1.0.3.2.

PlayStation 3

Posiadacze PlayStation 3 donoszą, że niedawna aktualizacja firmware konsoli, usuwająca tryb wsparcia dla innych systemów operacyjnych (np. Linuksa), okazała się źródłem wielu problemów. Podobno konsola potrafi się zawiesić w najmniej oczekiwanym momencie, a gry nie chcą się załadować. Niektórzy gracze mają również problem z zalogowaniem się na swoje konto PlayStation Network. W kilkunastu przypadkach konsola przestała nawet reagować na jakiekolwiek sygnały. Nie znamy oficjalnego stanowiska Sony – firma nie zabrała jeszcze głosu w sprawie.

Slant Six

Studio Slant Six, mające w dorobku trzy gry z cyklu SOCOM (Confrontation na PS3, a także Tactical Strike i Fireteam Bravo 3 na PSP), przechodzi właśnie restrukturyzację. Brian Thalken poinformował w rozmowie z serwisem GameSpot, że firma zwolniła część swoich stałych pracowników. Menedżer wyjaśnił, że decyzja była spowodowana zbyt dużą liczbą zatrudnionych osób, nieadekwatną do obecnego stanu zaangażowania w nowe projekty studia (szczegóły na ich temat są chwilowo nieznane).

Splinter Cell: Conviction

Maxime Beland, dyrektor kreatywny koncernu Ubisoft, wyjaśnił w wywiadzie dla serwisu GameTrailers, że pełna wersja Splinter Cell: Conviction będzie trochę trudniejsza i bardziej realistyczna od tego, z czym mieliśmy do czynienia w wersji demonstracyjnej gry – opublikowanej w połowie marca w serwisie Xbox Live. Przypominamy, że pełna wersja nowych przygód Sama Fishera w odsłonie na Xboksa 360 zadebiutuje w Europie 15 kwietnia. Edycja na PC trafi do sprzedaży pod koniec bieżącego miesiąca.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Spider-Man: Shattered Dimensions

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Tiger Woods PGA Tour Online

Blur

Clash of the Titans

Dead to Rights: Retribution – najlepszy przyjaciel człowieka

Owoce Morza - żona karcianego ninja video magazyn

Alan Wake

Alpha Protocol: The Espionage RPG – Z dziennika dewelopera #6 – wersja PL

Kane & Lynch 2: Dog Days

Wings of Prey: Wings of Luftwaffe

Transformers: Wojna o Cybertron – multiplayer

gry