Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Future Wars (PC)

Future Wars PC

Strategia wojenna osadzona w realiach komiksowego science-fiction. Bitwy toczymy w systemie turowym na mapie podzielonej na kwadratowe pola. Future Wars oferuje kampanię dla pojedynczego gracza oraz wiele trybów multiplayer, wliczając w to granie przez email.

Strategiczne | turowe | indie

PC Windows
Okładka Future Wars (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

22marca2010

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Klasyczna strategia wojenna rozgrywana z użyciem systemu turowego. Gra wyprodukowana została przez zespół Radon Labs, twórców serii Drakensang. Tytuł ten łączy elementy tradycyjne dla tego gatunku z nowoczesną oprawą graficzną wykorzystującą pełnie możliwości, jakie oferuje współczesna technologia.

Future Wars inspirowany jest produkcjami z początku lat 90-tych. Efektem tego jest prosta kolorowa grafika, komiksowe scenki przerywnikowe i mechanizmy rozgrywki, które przywodzą na myśl stare dobre Battle Isle. Gra koncentruje się na walce, marginalizując jednocześnie aspekt ekonomiczny. Potyczki toczymy w systemie turowym na mapie podzielonej na kwadratowe pola. Nasze siły zbrojne zaprojektowano korzystając z systemu „kamień, nożyce, papier”, przez co każda jednostka jest silna w starciu z określonym typem przeciwnika, a słaba w konfrontacji z innym. Gra oferuje wiele trybów zabawy, wliczając w to granie z wykorzystaniem poczty elektronicznej oraz tryb, w którym komputer walczy sam ze sobą. Dodatkową atrakcją jest rozbudowany zestaw Osiągnięć, nagradzających graczy za postępy w zabawie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Oczekiwania czytelników: 4.6 / 10 na podstawie 21 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Future Wars

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Future Wars

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.13 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GTS lub lepsza)
  • 500 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Trwa trzecia edycja akcji The Indie Gala - zapłać dowolną kwotę za pakiet gier niezależnych
Trwa trzecia edycja akcji The Indie Gala - zapłać dowolną kwotę za pakiet gier niezależnych

wiadomość28 marca 2012

Ruszyła trzecia edycja akcji The Indie Gala. Za jej sprawą możecie zaopatrzyć się w kilka gier niezależnych na PC, wspierając przy tym organizacje charytatywne. Z czasem odblokowane zostaną kolejne bonusy dla niektórych uczestników.

Wieści ze świata (Splinter Cell: Conviction, Wings of Prey, MGS: Peace Walker) 8/04/10
Wieści ze świata (Splinter Cell: Conviction, Wings of Prey, MGS: Peace Walker) 8/04/10

wiadomość8 kwietnia 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o premierze dema Supreme Commander 2 na X360, przenosinach producenta serii Battlefield, nowych elementach Metal Gear Solid: Peace Walker, debiucie Future Wars i pierwszego dodatku do Wings of Prey, a także zwolnieniach w Slant Six. Zapraszamy do lektury.

Wypuszczono demo strategii turowej autorstwa twórców Drakensang
Wypuszczono demo strategii turowej autorstwa twórców Drakensang

wiadomość20 marca 2010

Niemieckie studio Radon Labs (znane głównie z serii Drakensang) wypuściło wersję demonstracyjną wojennej strategii turowej zatytułowanej Future Wars.