Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSP
Okładka SOCOM: U.S. Navy SEALs Tactical Strike (PSP)

SOCOM: U.S. Navy SEALs Tactical Strike PSP

Trzecia już odsłona serii "SOCOM". Tym razem działania prowadzimy w Ameryce Południowej, próbując uratować porwanego ambasadora Panamy. Jak zwykle możemy dowodzić drużyną składającą się z czterech osób.

Akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka SOCOM: U.S. Navy SEALs Tactical Strike (PSP)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSP:

6listopada2007

SOCOM: U.S. Navy SEALs Tactical Strike jest trzecim już produktem z tytułowej serii, który zdecydowano się przygotować z myślą o posiadaczach konsoli PlayStation Portable. Tactical Strike nie wprowadza żadnych rewolucyjnych zmian do kwestii przebiegu rozgrywki. W dalszym ciągu jest to więc taktyczna gra akcji, w której wydarzenia obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Wcielamy się natomiast w postać dowódcy czteroosobowej elitarnej drużyny żołnierzy marynarki wojennej, reprezentujących barwy między innymi Wielkiej Brytanii, Australii, Włoch, Niemiec, czy Holandii. Za przygotowanie opisywanej gry odpowiedzialne jest studio developerskie Slant Six, które równolegle opracowało SOCOM: Confrontation w wersji na konsolę PlayStation 3.

Tym razem kontrolowana przez nas drużyna wyrusza do Południowej Ameryki, a konkretnie na z zadaniem uratowania porwanego przez rebeliantów ambasadora Panamy. Jak można się łatwo domyślić, większość misji rozgrywanych jest na terenach zurbanizowanych, choć nie zabrakło także sporych wycinków dżungli. Całość pod wieloma względami przypomina chociażby serię Tom Clancy’s Ghost Recon: Advanced Warfighter. Podobnie jak w poprzednich tytułach z cyklu SOCOM, możemy sprawować pełną kontrolę nad pozostałymi członkami drużyny. Wydajemy im więc oddzielne lub wspólne polecenia, tak aby koordynować kolejne ataki. Przewidziano także możliwość chwilowego przełączania się na te postaci, w celu dogrania bardziej precyzyjnych akcji.

W kampanii dla pojedynczego gracza do pokonania mamy dziewięć różnych misji. Etapy te wyróżniają się nieliniową strukturą. Oznacza to, iż do kolejnych stref mapy wiedzie wiele różnych ścieżek. Poziomy cechują się także odmiennymi celami, wymagającymi zarówno ratowania określonych cywilów, jak i pozbywania się przeciwników. Gra zachęca także do powtórnego przechodzenia etapów w celu poprawienia swojego wyniku punktowego. Pozwala to bowiem na dokonanie upgrade’u statystyk żołnierzy oraz używanego przez nich sprzętu, ze szczególnym uwzględnieniem broni. Producent w opisywanej edycji serii poprawił zachowania przeciwników, przez co walki stały się jeszcze bardziej wymagające.

Sterowanie zostało nieznacznie zmodyfikowane. Grę uczyniono jednocześnie bardziej przystępną dla początkujących sympatyków tego typu produkcji. W najnowszej edycji serii SOCOM nie mogło także zabraknąć multiplayera. Do rozgrywek może przystąpić maksymalnie czterech graczy, zarówno wykorzystując bezprzewodową komunikację, jak i łącząc się z Internetem. Oprawa wizualna Tactical Strike prezentuje zbliżony poziom do poprzedniej części cyklu. Ładniej wykonano niektóre elementy otoczenia. Ponadto misje rozgrywane są w gęściej zaludnionych strefach, dając tym samym większe pole do popisu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 UMD

Oczekiwania czytelników: 6.7 / 10 na podstawie 9 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI SOCOM: U.S. Navy SEALs Tactical Strike

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe SOCOM: U.S. Navy SEALs Tactical Strike

PlayStation Portable

Wykorzystuje: karta pamięci

Twórcy SOCOM-a pracują nad sieciową odsłoną cyklu Resident Evil?
Twórcy SOCOM-a pracują nad sieciową odsłoną cyklu Resident Evil?

wiadomość2 listopada 2010

Z nieoficjalnych informacji ujawnionych przez serwis Kotaku wynika, że firma Capcom zleciła zewnętrznemu zespołowi deweloperskiemu opracowanie nowej, sieciowej odsłony cyklu Resident Evil. Kolejną ekipą, która została w ten sposób wyróżniona przez Japończyków jest rzekomo kanadyjskie studio Slant Six Games.

Wieści ze świata (Splinter Cell: Conviction, Wings of Prey, MGS: Peace Walker) 8/04/10
Wieści ze świata (Splinter Cell: Conviction, Wings of Prey, MGS: Peace Walker) 8/04/10

wiadomość8 kwietnia 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o premierze dema Supreme Commander 2 na X360, przenosinach producenta serii Battlefield, nowych elementach Metal Gear Solid: Peace Walker, debiucie Future Wars i pierwszego dodatku do Wings of Prey, a także zwolnieniach w Slant Six. Zapraszamy do lektury.

Nadchodzi SOCOM 4
Nadchodzi SOCOM 4

wiadomość5 marca 2010

SOCOM, czyli jedna z najpopularniejszych serii sieciowych strzelanin na konsole z rodziny PlayStation doczeka się jeszcze w tym roku kontynuacji. Na oficjalnym blogu, Jeremy Dunham z Zipper Interactive ujawnił, że trwają prace nad SOCOM 4.

SOCOM: U.S. Navy SEALs Tactical Strike w „złocie”
SOCOM: U.S. Navy SEALs Tactical Strike w „złocie”

wiadomość25 października 2007

Przeznaczona na przenośną konsolę PSP taktyczna gra akcji SOCOM: U.S. Navy SEALs Tactical Strike osiągnęła status „gold” – taką informację podał na oficjalnym blogu PlayStation David Seymour, jeden z producentów tytułu. Wiadomość opublikowana przez pracownika studia Slant Six Games oznacza, że prace nad projektem dobiegły końca i po wizycie w tłoczni będzie on gotowy do tego, by 6 listopada zadeb

Holendrzy ujawniają datę premiery gry SOCOM: U.S. Navy Seals - Tactical Strike
Holendrzy ujawniają datę premiery gry SOCOM: U.S. Navy Seals - Tactical Strike

wiadomość1 października 2007

Holenderski serwis PSP Only ujawnił wczoraj oficjalną datę premiery gry SOCOM: U.S. Navy Seals – Tactical Strike w kraju tulipanów. Kolejna odsłona popularnego cyklu, która przygotowywana jest z myślą o konsoli PSP, zadebiutuje na tamtejszym rynku 23-ego listopada bieżącego roku.