Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSP
Okładka SOCOM: U.S. Navy SEALs Tactical Strike (PSP)
OkładkaSOCOM: U.S. Navy SEALs Tactical Strike (PSP)

SOCOM: U.S. Navy SEALs Tactical Strike PSP

Trzecia już odsłona serii "SOCOM". Tym razem działania prowadzimy w Ameryce Południowej, próbując uratować porwanego ambasadora Panamy. Jak zwykle możemy dowodzić drużyną składającą się z czterech osób.

Akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

SOCOM: U.S. Navy SEALs Tactical Strike Premiera PSP

6listopada2007

producent: Slant Six Games wydawca: Sony Interactive Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

SOCOM: U.S. Navy SEALs Tactical Strike jest trzecim już produktem z tytułowej serii, który zdecydowano się przygotować z myślą o posiadaczach konsoli PlayStation Portable. Tactical Strike nie wprowadza żadnych rewolucyjnych zmian do kwestii przebiegu rozgrywki. W dalszym ciągu jest to więc taktyczna gra akcji, w której wydarzenia obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Wcielamy się natomiast w postać dowódcy czteroosobowej elitarnej drużyny żołnierzy marynarki wojennej, reprezentujących barwy między innymi Wielkiej Brytanii, Australii, Włoch, Niemiec, czy Holandii. Za przygotowanie opisywanej gry odpowiedzialne jest studio developerskie Slant Six, które równolegle opracowało SOCOM: Confrontation w wersji na konsolę PlayStation 3.

Tym razem kontrolowana przez nas drużyna wyrusza do Południowej Ameryki, a konkretnie na z zadaniem uratowania porwanego przez rebeliantów ambasadora Panamy. Jak można się łatwo domyślić, większość misji rozgrywanych jest na terenach zurbanizowanych, choć nie zabrakło także sporych wycinków dżungli. Całość pod wieloma względami przypomina chociażby serię Tom Clancy’s Ghost Recon: Advanced Warfighter. Podobnie jak w poprzednich tytułach z cyklu SOCOM, możemy sprawować pełną kontrolę nad pozostałymi członkami drużyny. Wydajemy im więc oddzielne lub wspólne polecenia, tak aby koordynować kolejne ataki. Przewidziano także możliwość chwilowego przełączania się na te postaci, w celu dogrania bardziej precyzyjnych akcji.

W kampanii dla pojedynczego gracza do pokonania mamy dziewięć różnych misji. Etapy te wyróżniają się nieliniową strukturą. Oznacza to, iż do kolejnych stref mapy wiedzie wiele różnych ścieżek. Poziomy cechują się także odmiennymi celami, wymagającymi zarówno ratowania określonych cywilów, jak i pozbywania się przeciwników. Gra zachęca także do powtórnego przechodzenia etapów w celu poprawienia swojego wyniku punktowego. Pozwala to bowiem na dokonanie upgrade’u statystyk żołnierzy oraz używanego przez nich sprzętu, ze szczególnym uwzględnieniem broni. Producent w opisywanej edycji serii poprawił zachowania przeciwników, przez co walki stały się jeszcze bardziej wymagające.

Sterowanie zostało nieznacznie zmodyfikowane. Grę uczyniono jednocześnie bardziej przystępną dla początkujących sympatyków tego typu produkcji. W najnowszej edycji serii SOCOM nie mogło także zabraknąć multiplayera. Do rozgrywek może przystąpić maksymalnie czterech graczy, zarówno wykorzystując bezprzewodową komunikację, jak i łącząc się z Internetem. Oprawa wizualna Tactical Strike prezentuje zbliżony poziom do poprzedniej części cyklu. Ładniej wykonano niektóre elementy otoczenia. Ponadto misje rozgrywane są w gęściej zaludnionych strefach, dając tym samym większe pole do popisu.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 1 UMD

Ocena użytkowników: 7,7 / 10 na podstawie 29 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.7 / 10 na podstawie 9 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI SOCOM: U.S. Navy SEALs Tactical Strike

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

SOCOM: U.S. Navy SEALs Tactical Strike Wymagania sprzętowe

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci