Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 kwietnia 2010, 12:25

autor: Jiker

Wieści ze świata (Red Dead Redemption, StarCraft II, Monkey Island 2 Special Edition) 26/04/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o starciu Blizzarda z twórcami modów do bety StarCrafta II, świetnej sprzedaży trzeciego sezonu przygód Sama i Maksa, a także specjalnych dodatkach do Monkey Island 2 Special Edition: LeChuck's Revenge. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o starciu Blizzarda z twórcami modów do bety StarCrafta II, świetnej sprzedaży trzeciego sezonu przygód Sama i Maksa, a także specjalnych dodatkach do Monkey Island 2 Special Edition: LeChuck's Revenge. Zapraszamy do lektury.

StarCraft II

Firma Blizzard pozwała przed dwoma tygodniami sześciu członków grupy moderskiej StarCrack, będących autorami technologii pozwalającej grać w betę StarCrafta II na nielegalnych serwerach. Przed kilkudziesięcioma godzinami strony osiągnęły jednak porozumienie, które najwidoczniej zadowoliło popularnego producenta gier. Członkowie StarCracka opracowali również modyfikację drastycznie zwiększającą poziom trudności w czasie rywalizacji z siłami sterowanymi przez sztuczną inteligencję. W przeciwieństwie do wspomnianej wyżej technologii, z moda mogli do niedawna korzystać także legalni uczestnicy beta SC2. Wydana niedawno łatka do bety dezaktywowała jednak moda.

Sam & Max: The Devil’s Playhouse

Pierwszy odcinek trzeciego sezonu przygód zakręconego duetu detektywistycznego Sam & Max cieszy się spora popularnością wśród użytkowników pecetów, iPadów oraz PlayStation 3. Przedstawiciele studia Telltale Games poinformowali, że premierowy epizod The Penal Zone trafił do pierwszych dziesiątek najpopularniejszych pozycji dostępnych w ofercie Steama oraz App Store, a także do Top 20 w ramach PlayStation Store. Drugi odcinek Sam & Max: The Devil’s PlayhouseThe Tomb of Sammun-Mak – zostanie udostępniony w przyszłym miesiącu.

Wieści ze świata (Red Dead Redemption, StarCraft II, Monkey Island 2 Special Edition) 26/04/10 - ilustracja #1

GoldenEye

Serwis Superannuation doniósł o zarejestrowaniu przez koncern Activision domeny goldeneyegame.com. Najprawdopodobniej odnosi się ona do tytułu nowej gry z Jamesem Bondem w roli głównej. Nie wiadomo jednak, czy jest w jakiś sposób powiązana z produkcją opracowywaną przez Bizarre Creations, czy też może ma związek z klasycznym FPS-em GoldenEye 007 opracowanym przez Rare na konsolę Nintendo 64 w latach 90. Należy przy tym pamiętać, że na może tu chodzić o kontynuację strzelaniny GoldenEye: Rogue Agent, wydanej w 2006 roku na PlayStation 2, Xboksa, GameCube’a i Nintendo DS.

Monkey Island 2 Special Edition: LeChuck's Revenge

W ramach Monkey Island 2 Special Edition: LeChuck's Revenge zawarty zostanie specjalny dodatek, który z pewnością zadowoli wszystkich fanów serii. Będzie nim komentarz trzech głównych projektantów serii Monkey Island – Roba Gilberta, Tima Schafera oraz Dave’a Grossmana. Będą oni m.in. wspominać dawne lata, a także ujawnią kilka ciekawostek. Przypominamy, że wznowienie klasycznej przygodówki, w której poznajemy kolejne losy pirata Guybrusha Threepwooda, trafi do sprzedaży latem bieżącego roku w wersjach na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3.

Red Dead Redemption

Przygodowa gra akcji Red Dead Redemption, która zadebiutuje w maju na PlayStation 3 i Xboksa 360, otrzymała kategorię wiekową od ESRB. Członkowie organizacji sklasyfikowali dzieło Rockstar Games jako produkcję tylko dla dorosłych. Stało się tak z uwagi na obecność licznych odniesień do m.in. przemocy, nagości oraz palenia opium.

Wieści ze świata (Red Dead Redemption, StarCraft II, Monkey Island 2 Special Edition) 26/04/10 - ilustracja #2

DJ Hero 2

W pracę nad kontynuacją DJ Hero 2 ponownie zaangażowany został popularny DJ Shadow. Informację tę potwierdził sam zainteresowany. Dokonał tego w trakcie wywiadu dla stacji radiowej Radio One. Przypominamy, że druga odsłona udanej gry muzycznej zostanie wydana jeszcze w 2010 roku.

Shadow of the Colossus

Ze słów Justina Marksa, scenarzysty filmowej adaptacji niesamowitej gry akcji Shadow of the Colossus, wydanej w 2005 roku na PlayStation 2, wypowiedzianych w wywiadzie dla Los Angeles Times wynika, że film bazujący na miłosnej historii z olbrzymimi kolosami w tle najprawdopodobniej ciągle powstaje. Pierwsze informacje o obrazie zostały przedstawione w kwietniu 2009 roku. Jego produkcją zajmuje się podobno firma Sony Pictures Entertainment.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Tecmo Bowl Throwback X360

Tecmo Bowl Throwback PS3

Dragon Ball: Origins 2

Islands of Wakfu

Monkey Island 2 Special Edition: LeChuck's Revenge

Runaway: A Twist of Fate

Madden NFL 11 PS3

Madden NFL 11 X360

Front Mission Evolved

Prince of Persia: Zapomniane Piaski PC

Prince of Persia: Zapomniane Piaski X360

Prince of Persia: Zapomniane Piaski PS3

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Nail'd

Alan Wake - Bright Falls Teaser

Przegląd tygodnia - Super Turbo HD Remix video magazyn

Gramy w 2010 FIFA World Cup Gramy!

StarCraft II: Wings of Liberty - Raynor Zeratul

StarCraft II: Wings of Liberty - single player gameplay

Prince of Persia: Zapomniane Piaski

Alpha Protocol: Szpiegowska gra RPG

Toy Story 3: The Video Game

Lost Planet 2 - Lady Pirates

Sniper: Ghost Warrior - headshoty

gry