Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 lutego 2016, 14:27

autor: Draug

Wieści ze świata (Mirror’s Edge Catalyst, Layers of Fear, Homeworld: Deserts of Kharak, Spellweaver) 2/2/2016

Dziś piszemy m.in. o premierze karcianki Spellweaver, zawartości bogatego wydania pudełkowego Layers of Fear na PC, patchu 1.0.1 z nową mapą do Homeworld: Deserts of Kharak i o anulowaniu crowdfundingowego projektu Ant Simulator z powodu przepuszczenia budżetu przez twórców na głupoty. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Spellweaver – premiera karcianki free-to-play na PC

Wczoraj miała miejsce premiera gry Spellweaver – funkcjonującej w modelu darmowym z mikropłatnościami (free-to-play) karcianki fantasy, za której stworzeniem stoi niezależne bułgarskie studio Dream Reactor. Tytuł dostępny jest na Steamie. Wyróżniają go cechy takie jak nacisk na warstwę strategiczną/taktyczną w rozgrywce (bez przesadnego wydłużania meczów), podział kart na sześć aspektów, które można ze sobą swobodnie łączyć, czy rozwój bohaterów stojących na czele talii.

Homeworld: Deserts of Kharak – patch 1.0.1 z nową mapą

Studio Blackbird Interactive wypuściło pierwszą łatkę do RTS-a Homeworld: Deserts of Kharak, opatrzoną numerem 1.0.1. Znalazła się w niej nowa zawartość w postaci dodatkowej mapy do rozgrywek wieloosobowych, nazwanej „The Boneyard”. Oprócz tego wyeliminowano kilka błędów i poprawiono balans jednostek. Pełną listę zmian znajdziecie tutaj.

Layers of Fear – detale polskiego wydania (Edycji Konesera)

Firma Techland przedstawiła szczegóły na temat ekskluzywnego polskiego wydania pudełkowego gry Layers of Fear, czyli pierwszoosobowego horroru od studia Bloober Team. Edycja Konesera będzie dostępna tylko dla wersji PC, a w jej skład oprócz samej gry wejdzie artbook, plakat oraz cyfrowy soundtrack i fankit (poniżej zamieszczamy wizualizację pakietu). Wydanie to będzie kosztowało 59,99 zł. Layers of Fear wyjdzie 16 lutego na PC, PS4 i XOne.

Ant Simulator anulowany, bo twórcy zmarnotrawili budżet gry

Ant Simulator został zapowiedziany przez studio ETeeski w 2014 roku i miał być realistycznym symulatorem mrówki, powstającym z myślą o PC i PS4. Piszemy „miał być”, gdyż produkcja została anulowana (dzięki, VentureBeat). Wiadomość tę przekazał programista Eric Tereshinski w filmiku na YouTube, informując o swojej rezygnacji z pracy w zespole po tym, jak odkrył, że pieniądze przeznaczone na stworzenie Ant Simulatora zostały przepuszczone przez jego kolegów na alkohol, striptizerki i inne „uciechy”. Jednak historia ta może nie byłaby warta wzmianki, gdyby nie fakt, że budżet omawianej gry w dużej mierze pochodził z finansowania społecznościowego. Na szczęście mowa tu o kwocie raczej nie większej niż kilkanaście tysięcy dolarów.

Mirror’s Edge Catalyst – nowe informacje w tym tygodniu

Ostatnimi czasy panowała cisza w temacie gry Mirror’s Edge Catalyst, ale wygląda na to, że niebawem ulegnie to zmianie. Studio DICE opublikowało na swoim twitterowym profilu poniższą grafikę, zapowiadając, że nowych materiałów z drugiej odsłony przygód Faith możemy spodziewać się jeszcze w tym tygodniu.

Wieści ze świata (Mirror’s Edge Catalyst, Layers of Fear, Homeworld: Deserts of Kharak, Spellweaver) 2/2/2016 - ilustracja #3

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: