Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGiOSAND
Okładka bit Dungeon (AND)

bit Dungeon

Gra bit Dungeon to mobilne RPG z mocno zręcznościowym systemem walki. Gracz kieruje rycerzem eksplorującym pełne potworów lochy i zabawa sprowadza się do eliminowania hord przeciwników oraz rozwijania statystyk bohatera.

RPG | fantasy | roguelike | RPG akcji

Okładka bit Dungeon (AND)

producent: KintoGames

wydawca: KintoGames

Strona oficjalna

data premiery gry:

14gru2012

iOS

21mar2013

AND

Gra bit Dungeon to wydane na platformę AND i iOS RPG akcji. Projekt opracowało studio KintoGames i jest to produkcja premium, a więc pozbawiona mikropłatności.

Fabuła

Gra nie sili się na rozbudowaną fabułę. Bohater zostaje wraz z żoną porwany przez demony. Budzi się potem sam w nieznajomym lochu i jego zadaniem staje się wyrąbanie sobie drogi do ukochanej, a przy okazji zdobycie bogactw i chwały. Scenariusz jest bardzo prosty, a cała rozgrywka jest nastawiona na akcję i kampania w praktyce składa się z ciągu sekwencji walki.

Mechanika

W wydanym na platformę AND i iOS bit Dungeon gracz eksploruje podziemia komnata po komnacie i każde z takich pomieszczeń zajmuje jeden ekran. Naszym zadaniem jest zawsze zdobycie klucza, który umożliwi otwarcie drzwi i kontynuowanie zabawy. Czasami, aby to osiągnąć wystarczy zabić wszystkich wrogów, a innym razem klucz może kryć się np. w skrzyni. Mapa lochów po pewnym czasie zaczyna się rozgałęziać, ale prędzej czy później i tak trafiamy do pokoju z bossem, którego pokonanie kończy dany etap.

Zarówno ruch, jak i akcje ofensywne wykonujemy dotykając palcem ekranu. Po wyprowadzeniu ataku bohater będzie siekał wroga aż ten padnie, ale wbrew pozorom bierność jest tutaj paskudnie karana. Szybko natrafiamy bowiem na komnaty pełne nieprzyjaciół atakujących z dystansu, np. strzałami lub zaklęciami, co wymusza ręczne manewrowanie w celu uniknięcia trafienia. Przytrzymując na krótko palec na ekranie, aktywujemy blok, a dłuższe przytrzymanie powoduje ładowanie paska do superciosu. Emocje podkręca system permanentnej śmierci, który sprawia, że po każdym zgonie musimy zacząć od nowa, przy okazji tracąc wszystkie przedmioty i ulepszenia. Po pewnym czasie możemy jednak nabyć umiejętność pozwalającą na jednorazowe wskrzeszenie przy każdym podejściu.

Gra posiada także prosty system rozwoju. W trakcie zabawy zbieramy przedmioty, które na stałe ulepszają kilkanaście statystyk. Te mają bardzo duże znaczenie dla rozgrywki, gdyż wpływają na takie jej aspekty, jak tempo ruchu i ataków, zdolności regeneracyjne. Ponadto postać może nosić tylko jedną broń, co wymusza trudne decyzje.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Wymagania wiekowe bit Dungeon

12+

bit Dungeon, czyli wciągająca sieczka (najlepsze mobilne RPG #8)
bit Dungeon, czyli wciągająca sieczka (najlepsze mobilne RPG #8)

wiadomość29 stycznia 2016

W kolejnym odcinku naszej serii omawiającej najlepsze mobilne gry roleplaying przypominamy bit Dungeon, czyli RPG akcji, które pod pozornie prostym systemem rozgrywki kryje wysoki poziom trudności i sporo głębi.

iOS
AND