Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneMMOPC
Okładka Spellweaver (PC)

Spellweaver PC

Spellweaver Trading Card Game

Przygotowana przez niezależne bułgarskie studio Dream Reactor klasyczna gra karciana w realiach fantasy, w której naprzeciw siebie stają siły Dobra i Zła, podzielone na sześć zróżnicowanych frakcji.

Logiczne | fantasy | zagraj za darmo | karciane | indie

PC Windows
Okładka Spellweaver (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

1lutego2016

1lutego2016

Steam

Spellweaver to osadzona w realiach fantasy klasyczna karcianka, dystrybuowana w modelu free-to-play. Za jej powstanie odpowiada niezależne bułgarskie studio Dream Reactor, założone przez doświadczonych graczy, których połączyła pasja do gier karcianych. Razem postanowili stworzyć grę, w jaką sami zawsze chcieli zagrać.

Do dyspozycji graczy oddano sześciu bohaterów, różniących się umiejętnościami oraz przynależnością do jednego z sześciu odmiennych stylów rozgrywki. Należą do nich: ład, mądrość, natura, korupcja, panowanie i wściekłość. Każdy z bohaterów rozpoczyna grę z jedną unikalną zdolnością, lecz podczas rozgrywki nabywa nowe, korzystając ze specjalnych kapliczek. Zdobyte umiejętności mogą być używane wielokrotnie podczas jednej potyczki co sprawia, że znaczenie bohaterów dla przebiegu rozgrywki jest kluczowe.

Do każdego ze stylów gry przypisano odpowiadające mu frakcje, po trzy dla każdej ze stron: Dobra i Zła. Każda z frakcji ma swoją własną historię, hierarchię oraz konkretnie sprecyzowane dążenia. W podobny sposób podzielone są karty, co pozwala graczom na wybór własnej strategii, niekoniecznie skupiającej się na rozwiązaniach siłowych. Walki toczą się w turach, lecz – co ciekawe – w trakcie ruchu przeciwnika możemy korzystać z niektórych czarów oraz rozmaitych bitewnych forteli. Twórcy przygotowali rozbudowaną kampanię single player, ale najwięcej przyjemności dostarcza zabawa w wariancie wieloosobowym, gdzie możemy brać udział w rozmaitych turniejach i stopniowo wspinać się w sieciowych rankingach.

Spellweaver przygotowany został wedle klasycznych reguł gatunku i w myśl zasady: łatwe do nauczenia – trudne do opanowania. Autorzy położyli spory nacisk na aspekt strategii i głębi taktycznej. Mnóstwo pracy włożono też w opracowanie szaty graficznej kart, która reprezentuje typowy dla gatunku fantasy styl. Warto odnotować fakt, że gra jest regularnie uaktualniana przez twórców, otrzymując zarówno nowe zestawy kart, jak i drobne poprawki w kwestii mechaniki, bazujące na feedbacku zebranym wśród graczy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 39 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.4 / 10 na podstawie 11 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Spellweaver

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Spellweaver

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core 2 Duo 2.6 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 9800 GTX/Radeon HD 4850 lub lepsza, 500 MB HDD, Windows 7/8/10
Minimalne: Intel Core 2 Duo 2.0 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 256 MB GeForce 8600 lub lepsza, 500 MB HDD, Windows 7/8/10

Wieści ze świata (Mirror’s Edge Catalyst, Layers of Fear, Homeworld: Deserts of Kharak, Spellweaver) 2/2/2016
Wieści ze świata (Mirror’s Edge Catalyst, Layers of Fear, Homeworld: Deserts of Kharak, Spellweaver) 2/2/2016

wiadomość2 lutego 2016

Dziś piszemy m.in. o premierze karcianki Spellweaver, zawartości bogatego wydania pudełkowego Layers of Fear na PC, patchu 1.0.1 z nową mapą do Homeworld: Deserts of Kharak i o anulowaniu crowdfundingowego projektu Ant Simulator z powodu przepuszczenia budżetu przez twórców na głupoty. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.