Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePS4PCXONE
Okładka Hero Defense (PC)

Hero Defense

Gra strategiczna dość luźno podchodząca do gatunku tower defense, łącząc go z silnymi wpływami RPG i MOBA. Hero Defense: Haunted Island jest pierwszym większym projektem studia Happy Tuesday.

Strategiczne | fantasy | MOBA | tower defense | elementy RPG | multiplayer | indie

Okładka Hero Defense (PC)

data premiery gry:

31maj2016

PC

15sie2018

XONE

16sie2018

PS4

Hero Defense: Haunted Island to gra strategiczna, która w założeniu twórców redefiniuje gatunek tower defense, poprzez połączenie go z elementami gier MOBA oraz klasycznego RPG. Tytuł jest pierwszym większym projektem niezależnego, berlińskiego studia Happy Tuesday.

Fabuła

W grze przejmujemy kontrolę nad drużyną pięciu unikalnych bohaterów, którzy torując sobie drogę przez kolejne areny zamierzają stawić czoła najpotężniejszemu wampirowi świata, znanemu jako Hrabia Necrosis. Zanim jednak dojdzie do ostatecznego spotkania z głównym antagonistą gry, drużyna zabójców będzie musiała uporać się z kolejnymi legionami nieumarłych istot z piekła rodem, dosłownie wyrąbując sobie drogę do celu.

Mechanika

Mechanika rozgrywki w Hero Defense: Haunted Island łączy w sobie elementy strategii MOBA oraz tower defense, uzupełniając to wszystko silnymi akcentami RPG w postaci rozbudowanego systemu rozwoju postaci i ekwipunku. Zabawa sprowadza się więc do szybkiego i skutecznego eliminowania kolejnych fal przeciwników, podążających w naszą stronę z góry utartymi ścieżkami. W przeciwieństwie do klasycznego tower defense, gdzie do dyspozycji mamy zazwyczaj statyczne jednostki w postaci rozmaitych działek i wieżyczek strażniczych, tutaj kontrolujemy bezpośrednio pięciu bohaterów o zróżnicowanych umiejętnościach, którzy mają pełną swobodę poruszania się po całej mapie.

W miarę postępów rozgrywki możemy wznosić różne rodzaje budynków – w tym specjalne świątynie, służące do wzmocnienia naszych bohaterów, zaś dzięki zdobywanym w boju skarbom i magicznym runom sukcesywnie ulepszać elementy naszego uzbrojenia, łącząc efekty różnych run w rozbudowane sekwencje combosów. Jednocześnie gromadzimy także punkty doświadczenia, które w miarę awansu na kolejne poziomy poziomy pozwalają odblokowywać nowe umiejętności i zaklęcia, zaczerpnięte z indywidualnych drzewek rozwoju – odmiennych dla każdego bohatera.

Tryby gry

Podobnie jak większość klasycznych gier MOBA, Hero Defense: Haunted Island sprawdza się najlepiej podczas rozgrywki wieloosobowej, gdzie gracze mogą łączyć siły lub rywalizować między sobą w meczach zwykłych i rankingowych. Produkcja studia Happy Tuesday oferuje jednak również rozbudowaną kampanię fabularną, w której bawić możemy się w trybie single player oraz liczne wyzwania dzienne, udostępniane na bieżąco przez twórców.

Kwestie techniczne

Pod względem technicznym Hero Defense: Haunted Island odznacza się barwną, w pełni trójwymiarową oprawą graficzną w klimatach fantasy, która pod względem stylu może budzić skojarzenia z kultowym MOBA DOTA 2 oraz jego pierwowzorem - Warcraftem 3.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena gry 5,5 / 10 na podstawie 4 ocen czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 3,7 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Hero Defense

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Hero Defense

PC Windows

Rekomendowane: Intel Dual Core 2.66 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce 460 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows Vista/7/8/10
Minimalne: Intel Dual Core 1.8 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GT lub lepsza, 2 GB HDD, Windows Vista/7/8/10

Danteveli_ Ekspert 16 czerwca 2016

Tower Defense to gatunek gier, który kiedyś wydawał mi się najlepszym sposobem na zabijanie czasu. Wystarczyło ułożyć na mapie stertę wieżyczek, nacisnąć play i bezproblemowo oglądać telewizję w trakcie przechodzenia jakiejś gry. Sytuacja ta uległa zmianie wraz z kolejnymi rewolucyjnymi zmianami w typ wariancie strategii. Produkcje stały się coraz bardziej wymagające a miłośnicy gierek do klikania w trakcie robienia czegoś innego otrzymali clickery. Nie oznacza to jednak, że Tower Defense jest kompletnie martwe. W końcu trafia do nas gierka o wiele mówiącym tytule Hero Defense – Haunted Island. Czy oferuje ona nam coś godnego uwagi?

5.5
PC
XONE
PS4