Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGWWW
Okładka Therian Saga (WWW)

Therian Saga WWW

Rozbudowana, przeglądarkowa gra MMORPG, której akcja przenosi nas na opuszczony 700 lat temu kontynent Myriaden, stawiając gracza w roli kolonisty szukającego bogactwa i sławy.

RPG | zagraj za darmo | MMORPG | elementy strategiczne | przeglądarkowe | crafting

WWW
Okładka Therian Saga (WWW)

producent: Virtys

wydawca: Gameforge AG

Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji WWW:

18lutego2014

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Aktualizacja: W związku z zakończeniem współpracy z pierwotnym wydawcą gry – firmą GameForge, w dniu 15 stycznia 2016 roku wyłączone zostały dotychczasowe serwery Therian Saga. Dotychczasowi gracze otrzymali zaś możliwość przeniesienia swoich postępów w grze na nowe serwery, administrowane przez Virtys.

Therian Saga to nietuzinkowa i niezwykle rozbudowana gra z gatunku MMORPG, dostępna z poziomu przeglądarek internetowych. Tytuł łączy inspiracje klasycznymi grami fabularnymi typu pen & paper oraz komputerowymi klasykami gatunku pokroju Ultimy Online z rozwiązaniami, typowymi dla współczenych gier MMO i szeregiem świeżych, autorskich pomysłów. Za powstanie gry odpowiada kanadyjskie studio Virtys, założone w 2009 roku przez sześciu pasjonatów RPG.

Fabuła

Akcja Therian Saga przenosi nas na tajemniczy kontynent o nazwie Myriaden, utrzymany w klimacie i stylistyce średniowiecznego fantasy. Miejsce to zostało z niewiadomych przyczyn całkowicie opuszczone ok. 700 lat temu i dopiero niedawno zasiedlone ponownie. Podczas rozgrywki wcielamy się w postać jednego z pionierów, który przybywa na Myriaden w poszukiwaniu bogactwa i sławy. To, czym się zajmie i w jakim kierunku rozwinie swoje talenty, zależy już tylko i wyłącznie od inwencji samego gracza.

Mechanika

Therian Saga w dość istotny sposób wyróżnia się na tle typowych, przeglądarkowych gier MMORPG, stawiając główny nacisk na eksplorację oraz system rzemiosła. W grze nie znajdziemy też typowego dla gatunku „levelowania postaci”, a rozwój naszego bohatera zależy w znacznej mierze od zdobywanych przez niego umiejętności. Zabawę rozpoczynamy oczywiście od wykreowania naszej postaci, poprzez wybór klasy i określenie jej korzeni (czyli indywidualnej biografii, która zdeterminuje początkową fazę rozgrywki). Po ukończeniu wprowadzenia i swoistego tutorialu, który rozgrywa się na niewielkiej wysepce Hope, otrzymujemy pełną swobodę wyboru kolejnego celu podróży oraz eksploracji otaczającego nas świata.

W grze praktycznie od samego początku decydujemy o wszystkich kluczowych parametrach naszej postaci, takich jak siła ataku, wytrzymałość pancerza czy nabywane umiejętności. Dzięki ogromnej liczbie dostępnych profesji, z których większość pojawia się po raz pierwszy w tego typu produkcji, kontrolowany przez nas bohater może stać się postacią absolutnie unikalną: szpiegiem, stolarzem, hutnikiem, archeologiem, jubilerem czy pogromcą lub hodowcą zwierząt. Co najważniejsze, wszystkie profesje w grze są ze sobą powiązane, a dzięki rozbudowanemu systemowi craftingu gracze sami wytwarzają przedmioty potrzebne przedstawicielom innych zawodów. Dzięki temu ekonomia gry napędzana jest przez samych grających, stwarzając wrażenie realnie istniejącego świata, w którym każda profesja ma swoją ściśle określoną rolę.

Podczas rozgrywki zajmujemy się głównie eksploracją rozległego kontynentu, podzielonego na szereg zróżnicowanych terenów i pozyskiwaniem znalezionych tam zasobów. Co ciekawe, nasza postać nie jest jednak od razu gotowa do wszelkich tego typu wypraw i aby zwiększyć jej szanse na przeżycie, musimy ją najpierw odpowiednio przygotować i nauczyć przetrwania w dzikich ostępach przyrody. Podczas naszych podróży spotykamy także różnego rodzaju stworzenia (zarówno dzikie zwierzęta, jak i stwory typowo baśniowe, upiory oraz duchy). W walce z nimi skorzystać możemy z pomocy dwóch rodzajów towarzyszy, którymi zostać mogą rekrutowani w miastach ludzie, bądź oswojone w toku rozgrywki zwierzęta. Sama walka zrealizowana została jednak w sposób uproszczony i stanowi jedynie swoisty dodatek do rozgrywki właściwej.

Tryby gry

Podczas zabawy w Therian Saga możemy stać się pustelnikiem, żyjącym samotnie z dala od cywilizacji, jednak podobnie jak w większości produkcji MMO gra otwiera przed nami zupełnie nowe możliwości dzięki integracji ze społecznością graczy. W grze możemy zakładać obozy i wznosić całe miasta, możemy też przyłączać się do gildii i wraz z naszymi kompanami podbijać nowe tereny, a następnie stawiać na nich fabryki, tawerny bądź inne budynki, z których czerpać będziemy regularne zyski.

Kwestie techniczne

Pod względem technicznym, Therian Saga nie odbiega w sposób znaczący od większości przeglądarkowych tytułów z gatunku MMORPG. Lekko kreskówkowa grafika jest tu więc wystarczająco czytelna i przyjemna dla oka – z drugiej jednak strony podlega ona wszystkim typowym ograniczeniom popularnych „browserówek”.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 9,2 / 10 na podstawie 407 głosów czytelników.

Gry podobne do Therian Saga

Wymagania wiekowe Therian Saga

odpowiednia dla każdego wieku