Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 lipca 2011, 14:05

autor: Jiker

Wieści ze świata (L.A. Noire, Mass Effect, South Park) 14/07/11

W dzisiejszych "Wieściach ze świata" czas poświęcamy komiksom z cyklu Mass Effect, sieciowemu Tribes: Ascend, przygodowej aktualizacji Minecrafta, a także nowej sprawie dla fanów L.A. Noire.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o dodatku do L.A. Noire, nowej grze na bazie South Park, plotkach o PlayStation 3, pokazie przygodowej aktualizacji do Minecrafta, a także darmowych komiksach z cyklu Mass Effect. Zapraszamy do lektury.

IL-2 Sturmovik: 1946

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęta została gra IL-2 Sturmovik: 1946. Produkcję autorstwa 1C: Maddox Games możecie aktualnie nabyć za kwotę 4,99 euro, czyli ok. 20 złotych (o 50% niższą od standardowej). Promocja potrwa do godziny 19:00.

L.A. Noire

Do oferty Xbox Live i PlayStation Network trafiło nowe DLC do przygodowej gry akcji L.A. NoireReefer Madness. Pozwala rozwiązać sprawę pewnego gangu narkotykowego. Dodatek kosztuje 320 punktów Microsoftu lub równowartość 3,99 dolarów. Dla posiadaczy Rockstar Pass jest darmowy.

Wieści ze świata (L.A. Noire, Mass Effect, South Park) 14/07/11 - ilustracja #1

South Park

Serwis Joystiq donosi, że koncern Microsoft rozpoczął produkcję drugiej gry bazującej na licencji serialu animowanego South Park. Pierwszą, wydaną w 2009 roku na Xbox Live Arcade, było Let's Go Tower Defense. Szczegóły na temat kolejnej odsłony nie są znane, aczkolwiek bardzo możliwe jest, że po raz kolejny doczeka się publikacji w dystrybucji elektronicznej. Po jej premierze umowa pomiędzy Microsoftem a właścicielami praw do marki South Park wygaśnie, w związku z czym przygody Cartmana, Stana, Kyle’a i Kenny’ego będą mogły trafić na inne platformy sprzętowe.

Tribes: Ascend

Darmowa, sieciowa strzelanina FPP Tribes: Ascend zostanie zademonstrowana w grywalnej wersji podczas imprezy QuakeCon, poinformował producent, studio Hi-Rez. Przypominamy, że święto fanów id Software oraz firmy Bethesda Softworks rozpocznie się 4 sierpnia i potrwa cztery dni.

Wieści ze świata (L.A. Noire, Mass Effect, South Park) 14/07/11 - ilustracja #2

PlayStation 3

Firma Sony zdementowała pogłoski, jakoby w nowym modelu konsoli PlayStation 3 (CECH-3000) usunięta została możliwość prezentowania gier w HD przez kabel komponent (rzekomo miało to umożliwiać jedynie HDMI). Dotyczy to bowiem wyłącznie filmów w formacie Blu-ray i jest związane z obsługą standardu AACS (do 2014 roku na podobnej zasadzie będą funkcjonować wszystkie odtwarzacze BD).

Minecraft

Markus „notch” Persson, autor Minecrafta, poinformował na Twitterze, że do pierwszego publicznego pokazu szumnie zapowiadanej przygodowej aktualizacji dojdzie na targach PAX 2011 (26-28 sierpnia). Niedługo po nich update 1.8 zostanie udostępniony wszystkim graczom. Przygodowa aktualizacja ma rozwinąć rozgrywkę. Dzięki niej zaoferuje ona więcej atrakcji, a główny nacisk zostanie położony na eksplorację i walkę.

Mass Effect

Na stronie internetowej wydawnictwa Dark Horse opublikowane zostały za darmo wszystkie komiksy z dwóch serii bazujących na marce Mass Effect. Promocja obowiązuje tylko dzisiaj, więc spieszcie się z lekturą (niestety, jest to nieco utrudnione z uwagi na wielkie zainteresowanie). W październiku cykl wzbogaci się kolejne albumy, tym razem noszące wspólny tytuł Mass Effect: Invasion.

Wieści ze świata (L.A. Noire, Mass Effect, South Park) 14/07/11 - ilustracja #3

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

PayDay: The Heist

Hard Reset

FIFA 12 PC

FIFA 12 PS3

PC Ragnarok Online

Ace Combat: Assault Horizon

NHL 12

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - kulisy produkcji - nagrania mocap (PL)

Your Shape: Fitness Evolved 2012 - trailer #1

Warlords (2011) - trailer #2

Resistance 3 - kulisy produkcji - pełne koło (PL)

Storm - trailer #2

Section 8: Prejudice - zwiastun na premierę

Hard Reset - trailer #1

Call of Juarez: The Cartel - tryb dla wielu graczy