Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 kwietnia 2010, 14:31

Wieści ze świata (Heroes of Newerth, Serious Sam, Medal of Honor) 29/04/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy o kolejnym powrocie „najpoważniejszego” bohatera w historii gier, losach Świętej Łucji, ponad stu mężczyznach okładających się pięściami oraz prawie ukończonych przygodach pewnego Marines.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy o kolejnym powrocie „najpoważniejszego” bohatera w historii gier, losach Świętej Łucji, ponad stu mężczyznach okładających się pięściami oraz prawie ukończonych przygodach pewnego Marines.

Serious Sam HD: The Second Encounter

Gra Serious Sam HD: The Second Encounter, czyli przeróbka drugiej części zwariowanej strzelanki sprzed kilku lat, pojawiła się na platformie dystrybucji Steam. Produkcja studia Croteam jest dostępna w cenie 20 euro (80 złotych) i wraz z podrasowaną oprawą wizualną (dzięki zastosowaniu Serious Engine 3), wymaga posiadania nieco lepszego sprzętu. Zabawę na wiele godzin gwarantuje także wsparcie dla multiplayera, w którym może zmierzyć się do 16 graczy.

Heroes of Newerth

Wszyscy fani jednego z najpopularniejszych modów do Warcrafta III (tzw. DotA), otrzymają już wkrótce grę Heroes of Newerth, która obecnie jest jeszcze w fazie otwartej bety (do której stworzono ponad dwa miliony kont użytkowników). Zbliżającą się premierę tytułu studio S2 Games uczciło turniejem, którego finały rozegrały się w jednym z klubów w San Francisco. Osoby dołączające do zabawy w trakcie trwania otwartej bety otrzymają dodatkowego herosa na starcie pełnej wersji (kosztującej 30 dolarów, czyli około 90 złotych).

Wieści ze świata (Heroes of Newerth, Serious Sam, Medal of Honor) 29/04/10 - ilustracja #1

Bad Company 2 i Medal of Honor

Firmy Electronic Arts i DICE ujawniły, że osoby posiadające i grające w Battlefield: Bad Company 2 otrzymają wcześniejszy dostęp do karabinu snajperskiego M24 w planowanej grze Medal of Honor. Produkcja jest oczywiście próbą przywrócenia świetności marki, znanej sprzed wielu lat, EA DICE zajmuje się trybem multiplayer w nowym tytule, więc powyższe powiązania nie powinny nikogo dziwić. Tymczasem gracze Bad Company 2 otrzymują kolejny plus za swój status „VIP”.

Hydrophobia

Zabawy z wodą przy komputerze lub konsoli podłączonej do prądu nie są najlepszym pomysłem, ale twórcy Blade Interactive nadal wierzą w swój projekt. Jak wiemy, gra Hydrophobia, pojawi się na początku „tylko” na Xboksie 360, chociaż w przyszłości się to zmieni, bo twórcy planują przenieść przygodę także na pecety i PlayStation 3. Fani konsoli Microsoftu mogą natomiast spodziewać się wydania pudełkowego tytułu, który w wersji na PlayStation 3 będzie dostępny wyłącznie w dystrybucji elektronicznej.

Age of Conan

Rozwój postaci z MMORPG-a w trybie offline brzmi jak totalna niedorzeczność, ale taką właśnie opcję zaimplementowali twórcy ze studia Funcom w grze Age of Conan. Pomysł jest dostępny dla posiadaczy postaci na minimum 30 poziomie doświadczenia i pozwala rozlokować dodatkowe punkty, które automatycznie pojawiają się na kontach graczy. Co cztery dni każdy z użytkowników otrzymuje jeden nowy poziom, który może przyznać swojej dowolnej postaci. Warto przypomnieć, że rozwijanie postaci w trybie offline (na innych zasadach) jest obecne także chociażby w Eve Online.

Game Room

Dostawa nowych automatów do „pokoju gracza” firmy Microsoft została opóźniona. Game Room miał otrzymać trzeci pakiet klasycznych tytułów wczoraj, ale niestety tak się nie stało. Opóźnienie potwierdził Larry Hryb z Microsoft Europe Xbox Live. Sama usługa wystartowała 24 marca i na początku oferowała około 30 tytułów.

Final Fantasy V/VI

Firma Square Enix wie, że fani Final Fantasy kupią prawie każdy kolejny remake klasycznych odsłon serii. Okazuje się jednak, że planowane przeniesienie piątej i szóstej części na konsolę DS może być kłopotliwe. Tak przynajmniej wynika z doniesień serwisu Andriasang, który przetłumaczył wpisy na Twitterze producenta Shinji Hashimoto. Hashimoto twierdzi, że firma boryka się z kłopotami technicznymi, więc los obu konwersji na razie jest bardzo niepewny.

Wieści ze świata (Heroes of Newerth, Serious Sam, Medal of Honor) 29/04/10 - ilustracja #2

UFC Undisputed 2010

Firma THQ ujawniła nazwiska sportowców, którym facjaty obijemy wkrótce w UFC Undisputed 2010. Gra zostanie opublikowana w amerykańskich i europejskich sklepach pod koniec przyszłego miesiąca, a zobaczymy w niej ponad 100 wojowników z różnych kategorii wagowych. Wśród sław wymienić można Marcusa Jonesa, Pata Barry’ego, czy chociażby Luiza Cane’a. W tym tygodniu fani powinni też otrzymać wersję demonstracyjną tytułu. Po więcej informacji odsyłamy do naszej niedawnej zapowiedzi.

Dante's Inferno: Trials of St. Lucia

Święta Łucja w końcu dotarła na konsole, żeby zmierzyć się z demonami w Dante’s Inferno. Postać jest bohaterką DLC do gry, w którym zawarto między innymi tryb kooperacji dla dwóch osób i walki na arenach. Najciekawszym dodatkiem jest zdecydowanie edytor wspomnianych aren – dzięki niemu stworzymy własne wyzwania, które potem można opublikować w sieci. Za niewątpliwą przyjemność wcielenia się w „prawdziwą” świętą, trzeba zapłacić 10 dolarów (około 30 złotych).

Aliens RPG

Jeszcze w ubiegłym roku liczyliśmy na to, że studio Obsidian ukończy projekt określany jako Aliens RPG. Produkcja tytułu została wstrzymana przez wydawcę SEGA, jednak podobno jej stan był wyjątkowo zaawansowany. Feargus Urquhart, przedstawiciel dewelopera, ujawnił, że w momencie podjęcia decyzji o anulowaniu tytułu, wyglądał on na niemal ukończony. Niestety, jak widać nie pomogło to w uratowaniu ciekawie zapowiadającego się pomysłu.

Galeria obrazków

Vanquish (360)

Vanquish (PS3)

Iron Man 2

Madden NFL 11

Warhammer 40,000: Dawn of War II - Chaos Rising

Tom Clancy's Splinter Cell: Conviction

Red Dead Redemption

Galeria filmów

Gramy w Super Street Fighter IV

Gramy w Iron Man 2

Alpha Protocol: The Espionage RPG - Conrad Marburg (PL)

Alpha Protocol: The Espionage RPG - Mina Tang (PL)

Split/Second - trailer #1 (PL)

Alan Wake - trailer #1 (PL)

BioShock 2 - Metro Pack DLC

Dead Space 2 - trailer #1

F1 2010 - Z dziennika dewelopera #2

Iron Man 2 - trailer #2

NieR Gestalt - film startowy

Serious Sam HD: The Second Encounter - film startowy

Singularity - Cause And Affect

Test Drive Unlimited 2 - trailer #1

gry