Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 września 2010, 11:11

autor: Jiker

Wieści ze świata (Halo: Reach, Dead Space 2, Warhammer Online) 24/09/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o drugiej rocznicy powstania Warhammer Online, beta testach trybu sieciowego Dead Space 2, statystykach Halo: Reach, a także potencjalnych ekranizacjach kolejnych gier studia Team Ico. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o drugiej rocznicy powstania Warhammer Online, beta testach trybu sieciowego Dead Space 2, statystykach Halo: Reach, a także potencjalnych ekranizacjach kolejnych gier studia Team Ico. Zapraszamy do lektury.

Deadly Premonition

Shane Bettenhausen, reprezentujący amerykańskiego wydawcę Ignition Entertainment, poinformował na łamach serwisu 1UP, że firma prowadzi rozmowy z producentem survival horroru Deadly Premonition na temat ewentualnego opracowania drugiej odsłony gry. Według Bettenhausena produkcja mogłaby być prequelem w stosunku do „jedynki”, opowiadającym o wcześniejszych przygodach głównego bohatera historii. Deadly Premonition ukazała się jak dotąd tylko w Stanach Zjednoczonych, w wersji na Xboksa 360 (w lutym bieżącego roku). Do Europy produkcja trafi pod koniec przyszłego miesiąca. Gracz wciela się w niej w postać agenta FBI Francisa Yorka Morgana, który przybywa do cichego miasteczka Greenvale w celu wykrycia sprawcy kilku tajemniczych morderstw.

Warhammer Online: Age of Reckoning

Gra MMORPG Warhammer Online: Age of Reckoning obchodzi drugą rocznicę powstania. Z tej okazji firma Mythic postanowiła w specjalny sposób nagrodzić wszystkich, najwytrwalszych fanów swojego dzieła. Użytkownicy WAR-a z dwuletnim stażem mogą liczyć na trzy unikalne prezenty, które z pewnością ułatwią im życie w wirtualnym świecie gry.

Dead Space 2

Serwis Kotaku donosi, że firmy Electronic Arts i Visceral Games rozpoczęły wysyłkę zaproszeń do bety Dead Space 2. Maile uprawniające do udziału w testach otrzymają skrupulatnie wyselekcjonowani użytkownicy PlayStation 3, którzy dzięki temu będą mogli sprawdzić, jak w akcji prezentuje się ujawniona kilka dni temu opcja wieloosobowa. Przypominamy, że za jej sprawą ośmiu graczy weźmie udział w zaciekłych, kooperacyjnych bojach, toczonych pomiędzy ochroniarzami stacji Sprawl a różnymi typami necromorphów. Beta powinna wystartować już wkrótce. Przypominamy, że pełna wersja DS2 zadebiutuje na początku 2011 roku na PC, X360 i PS3.

Halo: Reach

Studio Bungie opublikowało szereg interesujących statystyk, obrazujących pierwszy tydzień gry Halo: Reach na rynku. Dowiadujemy się z nich, że posiadacze produkcji rozegrali już 70 milionów meczów, których ukończenie pojedynczemu człowiekowi zajęłoby ponad 5900 lat. Gracze zaliczyli również 20 milionów codziennych wyzwań i 709 tysięcy tygodniowych. W sumie zarobili przy tym 165 miliardów kredytów.

Ico / The Last Guardian

Przypadła Wam do gustu możliwość ekranizacji gry Shadow of the Colossus? W takim razie z pewnością spodobają Wam się plany wytwórni Misher Entertainment, która nie wyklucza finansowego wsparcia prac nad pozostałymi dwoma potencjalnymi adaptacjami gier studia Team Ico, czyli Ico oraz The Last Guardian (premiera w przyszłym roku na PlayStation 3). Ostateczne decyzja w tej sprawie należy jednak do firmy Sony, dysponującej prawami do marki.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Def Jam Rapstar

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

APOX

Dead Rising 2

Enslaved: Odyssey to the West - demo movie

EVE Online - Causality

GoldenEye 007 - Z dziennika dewelopera #2

Grotesque Tactics: Evil Heroes - Premium

Afterfall: InSanity - Z dziennika dewelopera #1

Knights Contract - TGS 2010

Steel Battalion: Heavy Armor - TGS 2010

The Haunted: Hell's Reach

Gramy w Guitar Hero: Warriors of Rock Gramy!

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - Prison Break

gry