Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 grudnia 2010, 13:35

Wieści ze świata (Gran Turismo 5, Civilization V, Resistance 3) 2/12/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o programie lojalnościowym w Xbox Live, nowych mapkach do Civilization V, sprzedaży Gran Turismo 5 w Japonii, a także dodatkach do Lara Croft and the Guardian of Light. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o programie lojalnościowym w Xbox Live, nowych mapkach do Civilization V, sprzedaży Gran Turismo 5 w Japonii, a także dodatkach do Lara Croft and the Guardian of Light. Zapraszamy do lektury.

Xbox Live

Firma Microsoft uruchomiła program lojalnościowy dla amerykańskich i brytyjskich użytkowników Xbox Live, o którym pisaliśmy po raz pierwszy w listopadzie ubiegłego roku. Uczestnicy będą otrzymywać w jego ramach punkty Microsoftu – wystarczy, że spełnią określone warunki (np. przedłużą abonament lub wezmą udział w comiesięcznej ankiecie). Warto przy tym odnotować, że punkty otrzymywać będą nie tylko posiadacze złotej subskrypcji, ale i użytkownicy Xbox Live Free. Szczegółową rozpiskę programu Xbox Live Rewards znajdziecie w tym miejscu.

Wieści ze świata (Gran Turismo 5, Civilization V, Resistance 3) 2/12/10 - ilustracja #1

Xbox Live Arcade

Do 20 grudnia w Xbox Live Arcade obowiązywać będzie specjalna promocja, w ramach której wszystkie osoby, które zdecydują się na zakup dwóch gier z niniejszej listy, otrzymają w przeciągu czterech tygodni zwrot 400 punktów Microsoftu (za każdą parę tytułów). Aby zostać zakwalifikowanym do udziału w Arcade Offer, należy pobrać i aktywować specjalny obrazek gracza. Uwaga: promocja nie obejmuje Polski, więc aby z niej skorzystać należy mieć aktywne konto m.in. na Wielką Brytanię.

Rift: Planes of Telara

Gra MMORPG Rift: Planes of Telara, opracowywana przez studio Trion, zostanie wydana na rynku europejskim przez firmę Ubisoft (do premiery dojdzie w pierwszej połowie 2011 roku). Produkcja będzie oferowana w wersji pudełkowej na terenie Niemiec, Francji, Austrii, Szwajcarii oraz w krajach Beneluksu i państwach skandynawskich. W chwili obecnej nie ma planów odnośnie wprowadzenia takowej edycji do polskich sklepów. W grze trafimy do zniszczonych królestw Telary i wcielimy się w bohatera należącego do jednej czterech klas - maga, wojownika, kleryka lub łotra. Współpracując z innymi graczami doprowadzimy do zwycięstwa jednej z frakcji, przejmując w ten sposób kontrolę nad światem.

Sid Meier’s Civilization V

Do oferty Steama trafiły cztery nowe map packi do gry strategicznej Sid Meier’s Civilization Vazjatycki, amerykański, mezopotamski oraz śródziemnomorski. DLC można pobrać oddzielnie (ich cena to 2,99 euro, czyli około 12 złotych za każde), lub też w zestawie Cradle of Civilization (za 7,99 euro, czyli około 32 złotych).

Wieści ze świata (Gran Turismo 5, Civilization V, Resistance 3) 2/12/10 - ilustracja #2

Lara Croft and the Guardian of Light

Studio Crystal Dynamics potwierdziło na Twitterze, że zręcznościowa gra akcji Lara Croft and the Guardian of Light otrzyma w niedalekiej przyszłości dwa interesujące dodatki DLC. W ich skład wejdzie po dwóch nowych bohaterów – w pierwszym znajdą się Kane i Lynch znani z serii strzelanin Kane & Lynch, natomiast drugą paczkę będą współtworzyć Raziel oraz Kain, w których mogliśmy się wcielić w grach z cyklu Legacy of Kain. O tym, które DLC zostanie wydane pierwsze zadecydują użytkownicy Twittera. Tymczasem na YouTube.com zadebiutował film prezentujący dwóch ostatnich bohaterów w akcji. Z uwagi na to, że jest to jedynie hack, przemawiają oni głosami Lary i Toteca, standardowych bohaterów Lara Croft and the Guardian of Light.

Gran Turismo 5

W pierwszym tygodniu obecności na japońskim rynku gra wyścigowa Gran Turismo 5 znalazła ponad 430 tysięcy nabywców, zdobywając w notowaniu pierwsze miejsce. Nic dziwnego więc, że dzieło studia Polyphony Digital wpłynęło na znaczny wzrost popularności PlayStation 3. Konsola Sony w ostatnim zestawieniu sprzedaży może się pochwalić rezultatem ponad dwukrotnie wyższym, niż tydzień temu (69 tysięcy sztuk w porównaniu do zaledwie 29 tysięcy). O tym czy Gran Turismo 5 faktycznie zasługuje na takie uznanie graczy możecie przekonać się czytając naszą recenzję najbardziej oczekiwanej gry tego roku.

Wieści ze świata (Gran Turismo 5, Civilization V, Resistance 3) 2/12/10 - ilustracja #3

Stardock/Impulse

Swoje promocje miały już m.in. platformy Steam, Direct2Drive i GamersGate. Teraz przyszła pora na Impulse firmy Stardock. Na serwisie wystartowała 25-dniowa oferta specjalna, w ramach której każdego dnia w sprzedaży znajdzie się jeden tytuł lub zestaw gier w specjalnej cenie. Dziś promocją objętych zostało kilka strategii studia Tilted Mill (Children of the Nile, Children of the Nile – Alexandria, Hinterland - Orc Lords oraz Mosby's Confederacy), kosztujących w sumie 38 złotych (zamiast standardowych 153 złotych).

Resistance 3

Znany dziennikarz Geoff Keighley oznajmił na łamach Twittera, że gra akcji Resistance 3 na PlayStation 3 zostanie niedługo zaprezentowana w grywalnej formie. Emisja pierwszego zwiastuna z fragmentami rozgrywki odbędzie się podczas gali Spike TV Video Game Awards. Jego słowa potwierdza klimatyczne nagranie zamieszczone na łamach serwisu VG247.com. Przypominamy, że w Resistance 3 – w przeciwieństwie do poprzednich efektownych odsłon – nacisk położony zostanie na walkę typowo partyzancką (choć nie zabraknie epickich scen walki). Gra ukaże się w przyszłym roku.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Blimp: The Flying Adventures

Crazy Taxi

Naughty Bear

Kung-Fu LIVE

Drakensang Online

Anno: Create a New World

Strategic Command World War I: The Great

Clones

Star Wars: The Force Unleashed II – Ewok DLC

AI War: Children Of Neinzul

Alien Breed 3: Descent

The Ball

Dead Rising 2: Case West

Kingdom Hearts: Re:Coded

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Świąteczny poradnik prezentowy - Xbox 360 video felieton

Battlefield: Bad Company 2 - VIP Map Pack 7

Dead Rising 2: Case West

Earthrise

Epic Mickey

Lylian

Rajd Polski

Gramy w Octodad! Gramy!

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

gry