Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPS3
Okładka Kung-Fu LIVE (PS3)
OkładkaKung-Fu LIVE (PS3)

Kung-Fu LIVE PS3

Gra walki wykorzystująca kamerę PlayStation Eye. Dzięki temu gadżetowi rola głównego bohatera przypada tu w całości graczowi.

Bijatyki | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Kung-Fu LIVE Premiera PS3

7grudnia2010

producent: Virtual Air Guitar Company Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Kung-Fu LIVE to niecodzienny reprezentant gatunku chodzonych bijatyk, robiący użytek z kamery PlayStation Eye. Gracz trafia tu bezpośrednio do świata gry, biorąc udział w walce z dziesiątkami różnego rodzaju przeciwników. Produkcja została opracowana przez fińskie studio deweloperskie Virtual Air Guitar Company.

Największym atutem King-Fu LIVE jest fakt, że rola głównego bohatera przypada tu w całości graczowi. Przy użyciu PlayStation Eye oraz autorskiego systemu FreeMotion opracowanego przez Virtual Air Guitar Company, jego obraz trafia bezpośrednio do gry, obejmując rolę głównego bohatera historii.

Sama rozgrywka jest tu bardzo standardowa. Wzorem takich hitów, jak Final Fight, gracz porusza się w jednym kierunku (najczęściej w prawo), biorąc udział w pojedynkach i starciach z kolejnymi przeciwnikami. Ciosy wyprowadza jednak nie poprzez wciskanie przycisków na padzie, a wykonując określone ruchy przed kamerą (ciosy pięścią, kopnięcia, podskoki i inne). Z uwagi na fakt, że gracz wciela się tu w postać dysponującą nadnaturalnymi umiejętnościami, możliwe jest również wykonywanie akcji specjalnych, takich jak rażenie prądem, cz robienie salt dezorientujących rywali.

Walki prowadzone są w kilku zróżnicowanych środowiskach, będących w pewnym stopniu lokacji interaktywnymi. Oznacza to, że walcząc z przeciwnikami, gracz jest w stanie np. posłać ich na leżące w pobliżu skrzynie, wywołując dodatkowe obrażenia. Zabawa została ukazana w stylu 2,5D – mimo że postacie oraz otoczenie są trójwymiarowe, całość rozgrywa się na płaszczyźnie dwuwymiarowej, niedopuszczającej możliwości zboczenia z zaproponowanej przez twórców ścieżki.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.6 / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Kung-Fu LIVE

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Kung-Fu LIVE Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
  • dodatkowo (PS3): PlayStation Eye