Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPS3PS2GCNX360
Okładka Crazy Taxi (PC)

Crazy Taxi

Crazy Taxi to przygotowana przez studio Strangelite konwersja wyścigowego hitu, wydanego pierwotnie na konsolę Sega Dreamcast. Gracz wciela się w rolę taksówkarza, a jego zadaniem jest przewieźć jak najwięcej klientów w wyznaczonym limicie czasowym.

Wyścigi | samochodowe | reedycje/remastery/remaki

Okładka Crazy Taxi (PC)

data premiery gry:

14maj2001

PS2

17lis2001

GCN

28lip2002

PC

17lis2010

PS3

24lis2010

X360

Crazy Taxi to zręcznościowa gra wyścigowa dla każdego i zarazem jedna z najlepszych konwersji z konsoli. Łączy w sobie najlepsze cechy samochodowych wyścigów miejskich z olbrzymią dawką humoru. Gracz odgrywa rolę taksówkarza, dla którego liczą się tylko dwie rzeczy – reakcja klientów i otrzymywane od nich napiwki. Gracz nie musi przejmować się przepisami ruchu drogowego, może je swobodnie łamać i gnać na złamanie karku, rozbijając swą taryfą mijane po drodze niemal wszystkie elementy otoczenia, jak stragany, skrzynki na listy, kosze na śmieci czy stoliki z kafejkowych ogródków. Można jechać po trawnikach, ulicami pod prąd, a nawet pod wodą. Ważne jest przy tym, aby obserwować reakcję wiezionych pasażerów - jeśli nie narzekają i zostaną dowiezieni na czas, napiwek będzie spory.

Do wyboru otrzymujemy czterech różnych kierowców, każdy prowadzący inny samochód i preferujący inny styl jazdy, jak również olbrzymie mapy miast do jazdy, z sieciami krętych dróg, alej i uliczek. Prosty interfejs sprawia, że w Crazy Taxi może grać niemal każdy, zwłaszcza, że mimo nieco „zwariowanego” podejścia do tematu miejskiego ruchu drogowego, gra pozbawiona jest przemocy – szczęśliwie, nie można nikogo rozjechać. Duża dawka humoru, olbrzymia dynamika i szybkość w świetnej oprawie audio-wizualnej sprawiają, że gra zbiera na całym świecie bardzo pozytywne recenzje.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 512 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99 PLN

Klasyfikacja PEGI Crazy Taxi

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Crazy Taxi

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium III 500MHz, 64MB RAM, 16MB akcelerator 3D

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

Wykorzystuje: karta pamięci

Nintendo GameCube

Nintendo GameCube

Wykorzystuje: karta pamięci

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

Wykorzystuje: Xbox Live

Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

Wykorzystuje: PlayStation Network

Crazy Taxi - recenzja gry
Crazy Taxi - recenzja gry

Recenzja 2 sierpnia 2002, 11:29

Oprawa graficzna jest przyjemna dla oka. Grafikę w całości wypełniają intensywne, jasne kolory. Pomimo tego, że miasto aż kipi od ilości detali to silnik graficzny sprawuje się bez zarzutu i każdy posiadacz niezbyt mocnej maszyny będzie mógł w pełni delektować się grą. Niestety grafika płata czasami nam figla i możemy zaobserwować na drodze znikających przechodniów lub nawet budynki, co jest najbardziej żenujące podczas zabawy. Na całe szczęście z taką sytuacją spotkamy się bardzo rzadko.

PC
PS2
GCN
X360
PS3