Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Strategic Command World War I: The Great War 1914-1918 (PC)

Strategic Command World War I: The Great War 1914-1918 PC

Strategic Command World War I: The Great War 1914-1918 to osadzona w realiach I wojny światowej strategia turowa z popularnego cyklu Strategic Command, rozwijanego przez studio Fury Software.

Strategiczne | I wojna światowa | turowe

PC Windows
Okładka Strategic Command World War I: The Great War 1914-1918 (PC)

producent: Fury Software

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

1marca2011

Strategic Command World War I: The Great War 1914-1918 to strategia turowa przedstawiająca największe kampanie, które rozegrały się w trakcie I wojny światowej. Począwszy od niemieckiej inwazji na Belgię i Francję, a skończywszy na walkach we Flandrii. Gracze mogą również brać udział w bitwach na frontach wschodnim, włoskim czy bałkańskim.

Istotą tytułu jest dowodzenie wybraną przez siebie armią i doprowadzenie jej do zwycięstwa, które może potencjalnie zmienić historię Europy. Aby osiągnąć cel musimy wykazać się zdolnością umiejętnego korzystania z surowców naturalnych oraz rozwiązań dyplomatycznych. Na polu walki jesteśmy zmuszeni do wprowadzania najnowszych zdobyczy technologii wojennej oraz wcielania w życie najbardziej przebiegłych strategii.

W stosunku do poprzednich części cyklu, twórcy wprowadzili wiele zasadniczych zmian do samego sposobu rozgrywki. Wszystkie działania wojenne są prowadzone na o wiele większych mapach. Najobszerniejsze kampanie rozgrywane są na planszy składającej się z 39168 pól. Do gry zaimplementowano również możliwość wojny pozycyjnej i rekonesansu powietrznego. Dodatkowo gracze mogą wpływać na morale swojego narodu oraz prowadzić badania mające na celu odkrycie nowych technologii.

Tytuł oferuje w sumie 23 typy jednostek, z których każda charakteryzuje się własnymi współczynnikami, 35 krajów do wyboru oraz zmienne warunki pogodowe. Do gry został dołączony również edytor pozwalający tworzyć dodatkowe kampanie rozgrywające się zarówno podczas I jak i II wojny światowej. Oprócz rozgrywki dla jednego gracza dostępna jest również opcja zabawy wieloosobowej zarówno przez Internet jak i na zmianę przy jednym komputerze.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: 7.0 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Gry podobne do Strategic Command World War I: The Great War 1914-1918

Wymagania wiekowe Strategic Command World War I: The Great War 1914-1918

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Strategic Command World War I: The Great War 1914-1918

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128MB (GeForce 3 lub lepsza)
  • 1.2 GB HDD
  • Windows 2000/XP