Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Strategic Command World War I: Breakthrough! (PC)
OkładkaStrategic Command World War I: Breakthrough! (PC)

Strategic Command World War I: Breakthrough! PC

Wymagające podstawowej wersji gry rozszerzenie do pierwszowojennej strategii turowej, Strategic Command World War I 1914-1918 The Great War. Dodatek wprowadza 20 kampanii (nowych i ulepszonych wersji obecnych wcześniej) oraz pewne usprawnienia dotyczące zasad rozgrywki.

To jest dodatek do gry Strategic Command World War I: The Great War 1914-1918.

Strategiczne | I wojna światowa | turowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Strategic Command World War I: Breakthrough! Premiera PC

1października2012

producent: Fury Software wydawca: Battlefront.com Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Strategic Command World War I: Breakthrough!

Europa Universalis III

Hearts of Iron III

Making History: The Great War

Strategic Command World War I: Breakthrough! jest dodatkiem do wydanej w 2011 roku strategii turowej Strategic Command World War I 1914-1918 The Great War, który do działania wymaga podstawowej wersji gry. Zgodnie z tytułem, zmagania wojenne toczą się na frontach I wojny światowej.

Rozgrywka prowadzona jest na dwuwymiarowej mapie ukazanej w rzucie izometrycznym. Gracz przejmuje kontrolę nad poczynaniami wybranego przez siebie państwa i wysyła swe wojska przeciw wrogim krajom w jednym z największych konfliktów w dziejach ludzkości. Decyzje wojenne, polityczne i ekonomiczne podejmujemy na zmianę w turach.

W rozszerzeniu pojawia się 20 nowych kampanii. Jedną z nich jest atak Imperium Brytyjskiego na Niemiecką Afrykę Wschodnią – jedyna niemiecka pierwszowojenna kampania, w której Niemcy obronili zamorską kolonię. Scenariusze podzielone są na trzy stopnie ze względu na skalę działań i czas trwania. 18 kampanii skupia się na różnych etapach I wojny światowej, a dwie pozostałe przedstawiają pierwszą wojnę bałkańską w latach 1912-1913 oraz przełomową wojnę domową w Rosji. Rzecz jasna, nie zabrakło też wielkiej kampanii obejmującej całą I wojnę światową. Jest ona zmodyfikowana względem podstawowej wersji – np. grając jako Niemcy możemy na początku zdecydować, czy w pierwszej kolejności zaatakujemy Francję, czy Rosję, a czas przystąpienia Wielkiej Brytanii do wojny nie jest z góry określony – zależy on od wielu czynników, między innymi naruszenia granicy neutralnej Belgii.

Dodatek wprowadza do rozgrywki fazę, w której na samym początku konfliktu rozstawiamy nasze jednostki na mapie. Dzięki temu rozwiązaniu, gracze otrzymali więcej wolności w kształtowaniu działań wojennych i nie są zdani wyłącznie na domyślne, historyczne ustawienia.

Nowe zasady czynią rozgrywkę jeszcze bardziej realistyczną - oddziały odcięte od dróg zaopatrzenia stają się realnie osłabione, a uszkodzone kwatery główne zapewnią uboższe wsparcie logistyczne. Wydarzenia w świecie gry wpływają na morale naszych wojsk i całego narodu.

Grafika nie różni się od podstawowej wersji gry – jest ona bardzo prosta i, co za tym idzie, funkcjonalna. Młodsi gracze mogą kręcić na nią nosem, ale to nie oprawa wizualna, a strategiczna rozgrywka pełni tu główną rolę.

Grać możemy przeciwko armiom dowodzonym przez sztuczną inteligencję lub żywego gracza. W tej drugiej opcji pomocne będzie połączenie z Internetem, ale, jako że rozgrywka prowadzona jest w turach, nic nie stoi na przeszkodzie, aby bawić się w dwie osoby przy jednym komputerze.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / gorące krzesło / E-mail   Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe Strategic Command World War I: Breakthrough!: Odpowiednia dla każdego wieku.

Strategic Command World War I: Breakthrough! Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1 GHz
  • 512 MB RAM (1 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 128MB (GeForce 5200 lub lepsza)
  • 1.2 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7