Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 listopada 2010, 13:00

autor: Jiker

Wieści ze świata (Gears of War 3, Battlefield Play4Free, Uncharted 3) 30/11/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o możliwości darmowego powrotu do świata gry Aion, dacie premiery drugiego samodzielnego dodatku do Spellforce 2, trzeciej odsłonie cyklu Brain Training, zamkniętej becie Battlefield Play4Free, a także plotkach na temat miejsca akcji Uncharted 3. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o możliwości darmowego powrotu do świata gry Aion, dacie premiery drugiego samodzielnego dodatku do Spellforce 2, trzeciej odsłonie cyklu Brain Training, zamkniętej becie Battlefield Play4Free, a także plotkach na temat miejsca akcji Uncharted 3. Zapraszamy do lektury.

Aion

Firma NCsoft poinformowała, że w dniach 3-13 grudnia wszyscy byli subskrybenci gry Aion otrzymają szansę ponownego wkroczenia do Atrei. Specjalny, dziesięciodniowy okres pozwoli im sprawdzić nieodpłatnie wszystkie zmiany, jakie w ostatnim czasie zostały wprowadzone do jednej z najpopularniejszych płatnych produkcji z tego gatunku. Z oferty nie będą mogły skorzystać jedynie te osoby, których konto zostało zbanowane.

Spellforce 2: Faith in Destiny

Poznaliśmy nową datę premiery Spellforce 2: Faith in Destiny – drugiego samodzielnego dodatku do popularnej gry fantasy łączącej w umiejętny sposób elementy cRPG oraz strategii czasu rzeczywistego. Produkcja, która pierwotnie miała zadebiutować na europejskim rynku kilka miesięcy temu, zostanie ostatecznie wydana w styczniu 2011 roku. Fabuła samodzielnego dodatku do Czasu Mrocznych Wojen opowiadać historię tajemniczej siły zagrażającej istnieniu Eo – świata Spellforce 2. Gracz, po raz kolejny wcielający się w bohatera, w którego żyłach płynie starożytna krew Shaikana, zmierzy się z niebezpieczeństwem i postara się uratować uniwersum przed ostateczną zagładą.

Wieści ze świata (Gears of War 3, Battlefield Play4Free, Uncharted 3) 30/11/10 - ilustracja #1

Microsoft

Agencja Reuters dotarła do informacji sugerujących, że koncern Microsoft rozpoczął rozmowy z amerykańskimi operatorami telewizji kablowej na temat pozyskania od nich licencji, uprawniających do dystrybucji różnego rodzaju stacji telewizyjnych za pośrednictwem serwisu Xbox Live. Według informatorów, firma zamierza zarabiać przede wszystkim na reklamach wyświetlanych w przerwach pomiędzy programami. Przypominamy, że użytkownicy Xboksa 360 z niektórych krajów mogą już korzystać z tego typu zawartości (chodzi tu o dostęp do sportowej stacji ESPN). Microsoft jak dotąd nie skomentował powyższych informacji.

Gears of War 3

W trakcie gali Spike TV Video Game Awards, która odbędzie się 12 grudnia, firma Epic Games wyemituje nowy zwiastun gry akcji Gears of War 3 (premiera pod koniec 2011 roku). W głównej mierze będzie się on skupiać na pokazaniu mechaniki rozgrywki trzecich przygód Marcusa Feniksa, aczkolwiek według Cliffa Bleszinskiego, głównego producenta marki, trailer będzie również źródłem niespodziewanych atrakcji.

Wieści ze świata (Gears of War 3, Battlefield Play4Free, Uncharted 3) 30/11/10 - ilustracja #2

PSP 2

Zachodnie media donoszą, że firma Sony Computer Entertainment zarejestrowała w amerykańskim Urzędzie Patentowym siedem patentów odnoszących się do systemu kontroli przy użyciu multidotykowego touchpada. Redaktorzy twierdzą, że dokumenty opisują urządzenie, które zostanie zainstalowane z tyłu następcy PSP (sugestie o możliwości wdrożenia takiego rozwiązania przewijały się już kilkukrotnie). Przypominamy, że PSP 2 od dłuższego czasu jest bohaterem różnego rodzaju plotek. Z nieoficjalnych informacji wynika, że deweloperzy otrzymali już specjalne dev-kity, uprawniające ich do prowadzenia prac nad grami przeznaczonymi na nową przenośną platformę Sony.

Brain Training

Dr Ryuta Kawashima ujawnił w swej najnowszej książce (Goodbye Brain Boom), że od pewnego czasu pracuje nad trzecią odsłoną swojej serii gier Brain Training. Wszystko wskazuje na to, że zostanie ona wydana już na Nintendo 3DS. Tłumaczyłoby to po części długi okres oczekiwania na produkcję – poprzednia część cyklu, czyli More Brain Training From Dr Kawashima, trafiła na Nintendo DS w 2007 roku.

Battlefield Play4Free

W Sieci wystartowała oficjalna strona internetowa poświęcona zamkniętym beta testom sieciowej strzelaniny Battlefield Play4Free. Ben Cousins z EA poinformował, że już wkrótce będzie można na niej aktywować kody uprawniające do udziału w testach (te nie zostały jednak jeszcze rozesłane). Nieco więcej wydaje się wiedzieć na ten temat notch, czyli twórca kultowego Minecrafta (zaprzyjaźniony z Cousinse). Otóż twierdzi on, że zamknięta beta wystartuje jeszcze dzisiejszego wieczora.

Wieści ze świata (Gears of War 3, Battlefield Play4Free, Uncharted 3) 30/11/10 - ilustracja #3

Uncharted 3

Serwis Kotaku ujawnia kolejne plotki na temat trzeciej odsłony serii Uncharted (poprzednie dotyczyły oficjalnej zapowiedzi gry w trakcie gali Spike TV Video Game Awards) Tym razem odnoszą się one do miejsca akcji. Według anonimowego informatora, kolejna wyprawa Nathana Drake’a odbędzie się na terenie Afryki, a konkretnie w pustynnych rejonach Czarnego Kontynentu. Liczymy na to, że powyższe spekulacje zostaną zweryfikowane 12 grudnia w trakcie wspomnianej już gali.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Stacking X360

Stacking PS3

Back to the Future

Anomaly: Warzone Earth

King Arthur: The Druids

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Gran Turismo 5

Europa Universalis III: The Divine Wind

Mafia II: Joe’s Adventures

Shift 2: Unleashed PC

Shift 2: Unleashed PS3

Digger Simulator 2011

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Drakensang Online

Tron Evolution - Z dziennika dewelopera #5 – wersja PL

Test Drive Unlimited 2

Worms: Battle Islands

gry