Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 marca 2013, 12:45

autor: Sarge

Wieści ze świata (Dead Island Riptide, The Adventures of Dash) 5/3/13

Dziś piszemy m.in. o dodatkach DLC do Dead Island Riptide, kickstarterowej zbiórce na produkcję gry The Adventures of Dash, a także zwolnieniach w zespołach TimeGate Studios oraz BioWare San Francisco. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Dead Rising 2

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto pakiet Dead Rising 2 Complete Pack. Dzieło studia Capcom Vancouver z dodatkami DLC możecie aktualnie nabyć 66% taniej. Zestaw kosztuje 12,57 euro (ok. 52 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Dead Island Riptide

Firma Deep Silver ogłosiła zawartość dodatków DLC, które zostaną dołączone do przedpremierowych zamówień gry Dead Island Riptide. Pierwszym z nich jest Survivor Pack zawierający unikatowy nóż, punkty doświadczenia dla postaci, cyfrową mapę z lokalizacjami przedmiotów i zadań oraz dostęp do specjalnego sklepu ze zniżkami na uzbrojenie. Z kolei w ramach drugiego rozszerzenia otrzymamy zestaw nowych skórek dla postaci. Oba dodatki DLC będą dostępne również oddzielnie tuż po premierze gry. Cena pierwszego z nich to 4,99 dolarów lub 400 punktów Microsoftu, a za drugi zapłacimy 1,99 dolara lub 160 punktów Microsoftu. Dead Island Riptide zadebiutuje 26 kwietnia w Polsce na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360.

Dead Island Riptide - Wieści ze świata (Dead Island Riptide, The Adventures of Dash) 5/3/13 - wiadomość - 2013-03-05
Dead Island Riptide

TimeGate Studios

Adel Chaveleh (prezes TimeGate Studios) potwierdził serwisowi Polygon, że z zespołu zwolniono bliżej nieokreśloną liczbę pracowników. Ma to podobno związek z przygotowywaniem się do przejścia na konsole następnej generacji i nowy model biznesowy. Anonimowe źródła serwisu Polygon donoszą, że pracę straciło ok. 25 pracowników, ale nie są to oficjalne informacje. Zespół TimeGate Studios stworzył takie tytuły jak Section 8: Prejudice, czy F.E.A.R.: Extraction Point, a także brał udział w dewelopingu gry Aliens: Colonial Marines.

Nvidia GeForce

Firma Nvidia udostępniła na oficjalnej stronie internetowej sterowniki GeForce 314.14 w wersji Beta. Zwiększają one wydajność najnowszych kart graficznych w niektórych grach takich jak Sniper Elite V2, Sleeping Dogs, Call of Duty: Black Ops II, czyli The Elder Scrolls V: Skyrim. Pełną listę zmian znajdziecie w stosownej dokumentacji.

The Adventures of Dash

Robert Bowling (były pracownik zespołu Infinity Ward, pracujący swego czasu nad serią Call of Duty) ze studia Robotoki rozpoczął zbiórkę w serwisie Kickstarter na produkcję gry The Adventures of Dash. Jest to dwuwymiarowa platformówka, w której wcielamy się w młodocianego narkoleptyka (osobę cierpiącą na nadmierną senność w ciągu dnia), który potrafi „przenosić się” między snem a rzeczywistością, by zaliczyć zaprojektowane przez twórców poziomy. Deweloper na ukończenie gry potrzebuje 400 tysięcy dolarów. Do tej pory zebrano niecałe 5 tysięcy dolarów, a do końca akcji pozostało 29 dni.

The Adventures of Dash - Wieści ze świata (Dead Island Riptide, The Adventures of Dash) 5/3/13 - wiadomość - 2013-03-05
The Adventures of Dash

BioWare San Francisco

Serwis GamesRadar, powołując się na anonimowe źródło wewnątrz studia BioWare San Francisco, informuje o tym, że z amerykańskiego zespołu deweloperskiego zwolniono 25-30 pracowników. Redaktorzy napisali do firmy Electronic Arts z prośbą o skomentowanie tych doniesień, ale do tej pory nie doczekali się odpowiedzi. Studio BioWare San Francisco stworzyło m.in. grę przeglądarkową Dragon Age: Legends, która od kilku miesięcy jest dostępna tylko w trybie offline.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: