Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 marca 2013, 12:19

Gears of War: Judgment ma ukrytą kampanię rozgrywającą się w trakcie Gears of War 3

W Gears of War: Judgment pojawi się specjalna kampania, która opowie historię rozgrywającą się pod koniec Gears of War 3. Poznamy w niej losy Bairda oraz Cole’a odesłanych przez Marcusa Feniksa po posiłki.

Gears of War: Judgment wróci do wydarzeń z Gears of War 3 w specjalnej kampanii. - Gears of War: Judgment ma ukrytą kampanię rozgrywającą się w trakcie Gears of War 3 - wiadomość - 2013-03-05
Gears of War: Judgment wróci do wydarzeń z Gears of War 3 w specjalnej kampanii.

Studio Epic Games ujawniło, że w Gears of War: Judgment, grze współtworzonej przez polskie studio People Can Fly, pojawi się kampania specjalna. Odblokujemy ją po zdobyciu odpowiedniej liczby gwiazdek za ukończenie wyzwań w ramach głównej przygody. W dodatkowej historii, zatytułowanej Aftermath, przeniesiemy się do ostatnich godzin Gears of War 3, aby poznać losy Bairda oraz Cole’a, którzy zostali wysłani przez Marcusa Feniksa po wsparcie.

Twórcy wyjaśnili podczas pokazu gry, relacjonowanego przez kilka serwisów, że w ten sposób chcą nadać grze kontekstu i połączyć historię Bairda oraz Feniksa. W scenariuszu odwiedzimy więc dobrze znane miejsca i spotkamy słynnych bohaterów, jeszcze raz wracając do stylistyki Gears of War 3. Nie podano jak długa będzie ta „wycieczka” – trudno więc powiedzieć, czy mówimy o pełnoprawnej kampanii, czy tylko dodatku do głównej części historii.

Ukryty wątek fabularny wydaje się ciekawym pomysłem, bo Gears of War: Judgement będzie prequelem względem dotychczasowych części Gears of War, koncentrującym się na nowej postaci: Damonie Bairdzie, dowódcy oddziału Kilo. Z tego względu, raczej nie uświadczymy wielu ujęć z lubianym przez graczy Marcusem Feniksem. Narracja Judgement zostanie oparta na przebłyskach z przeszłości, przywoływanych na procesie Bairda, oskarżonego o zbrodnie wojenne.

Gears of War: Judgment to spin-off serii Gears of War, pokazujący wydarzenia sprzed trylogii o przygodach Marcusa Feniksa. Produkcja tworzona w znacznej mierze przez warszawskie studio People Can Fly będzie kolejną porcją dobrze znanej rozgrywki, wzbogaconej o pomniejsze dodatki. Deweloper rozwinął także lubiany przez posiadaczy Xboksów 360 tryb multiplayer. Premiera Gears of War: Judgment nastąpi 22 marca tego roku.

  1. Gears of War: Judgment - COG bez Marcusa, ale za to z Polakami z People Can Fly