Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka ROAM (PC)

ROAM PC

Opracowany przez Ryana Sharra projekt, łączący w sobie elementy trzecioosobowej gry akcji, strategii czasu rzeczywistego oraz RPG z niezwykle popularnym tematem apokalipsy zombie.

Akcji | ekonomiczne | RTS | indie

PC Windows
Okładka ROAM (PC)

producent: ROAM

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

anulowana

ROAM to ambitny projekt Ryana Sharra (Age of Empires Online) i Zacha Barsona, łączący grę akcji, strategię czasu rzeczywistego (RTS) oraz cRPG z niezwykle popularnym tematem inwazji zombie. Produkcję wsparli użytkownicy platformy finansowania społecznościowego Kickstarter.

Akcja gry osadzona została w świecie opanowanym przez zombie. Gracz kieruje poczynaniami jednego z nielicznych pozostałych przy życiu ludzi, a jego zadaniem jest przetrwać w skrajnie nieprzyjaznym środowisku.

Zabawa składa się z trzech zasadniczych komponentów. Pierwszym jest przemierzanie rozległych, losowo generowanych lokacji w poszukiwaniu zasobów – jedzenia, wody, broni i amunicji, narzędzi oraz materiałów budowlanych. Eksploracja terenu pozwala również natknąć się na innych ocalałych. Mogą oni przyłączyć się do grupy jako sprzymierzeńcy lub przeciwnie, stanowić zagrożenie równie niebezpieczne jak zombie.

Warunkiem przetrwania jest zbudowanie bezpiecznego schronienia. Dobrze zaprojektowana baza zapewnia skuteczną ochronę przed nieproszonymi gośćmi. Do jej zbudowania niezbędne są jednak odpowiednie materiały, te z kolei często zdobyć można jedynie dzięki pomysłowemu demontażowi elementów otoczenia.

Trzeci kluczowy aspekt gry to walka z zombie. Żywe trupy w ROAM dzielą się na kilka rodzajów o zróżnicowanych cechach, co z kolei wymaga stosowania odmiennej taktyki (zwłaszcza w trakcie konfrontacji z bossami). Podczas dynamicznych starć bohaterowie mogą korzystać nie tylko z broni palnej, która wymaga amunicji, ale także przeznaczonej do walki wręcz. Istnieje również możliwość wprowadzania modyfikacji w uzbrojeniu i elementach wyposażenia.

Gra pozwala na rozgrywkę solową, jednak rozgrywka zaprojektowana została głównie z myślą o trybie kooperacji. We wspólnej zabawie za pośrednictwem sieci Internet może uczestniczyć maksymalnie czterech graczy.

ROAM odznacza się atrakcyjną, jak na produkcję niezależną, oprawą audiowizualną, w czym duża zasługa popularnego silnika Unity 3D. Deweloperzy zdecydowali się również na zastosowanie technologii cel-shading, co pozwoliło nadać trójwymiarowej grafice komiksowego szlifu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: 8.8 / 10 na podstawie 33 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe ROAM

odpowiednia dla każdego wieku

Zakończył się Kickstarter ROAM, survivalowej gry o walce z zombie – duży sukces twórców
Zakończył się Kickstarter ROAM, survivalowej gry o walce z zombie – duży sukces twórców

wiadomość25 lutego 2013

Zakończyła się zbiórka pieniędzy na Kickstarterze gry ROAM. Twórcom udało się zgromadzić ponad 100 tysięcy dolarów, podczas gdy ich celem była kwota 40 tysięcy. Dzięki tak dużej hojności graczy ta gra typu survival o walce z zombie będzie jeszcze ciekawsza.

Sukces Kickstartera ROAM – nowa gra typu survival o zombie zostanie wydana
Sukces Kickstartera ROAM – nowa gra typu survival o zombie zostanie wydana

wiadomość2 lutego 2013

Gracze otrzymają kolejną okazję do walki o przetrwanie w świecie opanowanym przez zombie. Kickstarter ROAM, multiplayerowej gry akcji z elementami RPG autorstwa byłego pracownika studia Gas Powered Games, osiągnął sukces. Deweloperzy zebrali zakładaną kwotę i jednocześnie przekonują, że wciąż warto wspierać ich projekt datkami.

Wystartował Kickstarter gry ROAM, nowego projektu byłego pracownika studia Gas Powered Games
Wystartował Kickstarter gry ROAM, nowego projektu byłego pracownika studia Gas Powered Games

wiadomość30 stycznia 2013

Na horyzoncie pojawiła się kolejna gra o walce z zombie. Tym razem ten mocno eksploatowany ostatnimi czasy temat podejmie ROAM, w którym zadaniem gracza będzie po prostu przeżycie w świecie opanowanym przez nieumarłych. A wszystko to w konwencji multiplayerowej gry akcji z elementami RPG, z widokiem izometrycznym, dla maksymalnie czterech graczy.