Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 lutego 2013, 11:24

autor: eLCeBe

Sukces Kickstartera ROAM – nowa gra typu survival o zombie zostanie wydana

Gracze otrzymają kolejną okazję do walki o przetrwanie w świecie opanowanym przez zombie. Kickstarter ROAM, multiplayerowej gry akcji z elementami RPG autorstwa byłego pracownika studia Gas Powered Games, osiągnął sukces. Deweloperzy zebrali zakładaną kwotę i jednocześnie przekonują, że wciąż warto wspierać ich projekt datkami.

Walczyć z zombie będziemy m.in. na podwórkach. - Sukces Kickstartera ROAM – nowa gra typu survival o zombie zostanie wydana - wiadomość - 2013-02-02
Walczyć z zombie będziemy m.in. na podwórkach.

Faktem stał się sukces Kickstartera projektu ROAM, survivalowej gry akcji z elementami RPG, w której gracze współpracując ze sobą w trybie multiplayer będą mieli za zadanie przetrwać w świecie opanowanym przez zombie. Dwójka autorów pracujących nad tytułem (Ryan Sharr, wcześniej zatrudniony w Gas Powered Games, w którym brał udział w tworzeniu Age of Empires: Online i Zach Barson, jego przyjaciel) z zakładanego celu 40 tysięcy dolarów uzbierała już prawie 50 tysięcy. Wciąż można jednak wpłacać pieniądze na konto projektu, dzięki czemu gra zostanie wzbogacona o dodatkowe opcje – do końca akcji pozostały jeszcze 22 dni.

Zadaniem graczy będzie walka o przetrwanie. - Sukces Kickstartera ROAM – nowa gra typu survival o zombie zostanie wydana - wiadomość - 2013-02-02
Zadaniem graczy będzie walka o przetrwanie.

Więcej o ROAM pisaliśmy w naszym serwisie kilka dni temu. Ma to być gra akcji urozmaicona elementami RPG, w której zadaniem uczestników zabawy będzie walka o przeżycie podczas inwazji żywych trupów. Podstawowym trybem gry ma być kooperacyjny multiplayer do czterech graczy jednocześnie, ale również osoby preferujące rozrywkę w samotności będą mogły bawić się w ROAM. Rozgrywka składać ma się z przeszukiwania świata, budowy struktur obronnych i walki z zombie. Jak wygląda to w akcji możecie zobaczyć na poniższym filmiku:

Autorzy zapowiadają zamieszczanie dodatkowych funkcjonalności w ich grze w zależności od uzbieranej w serwisie Kickstarter kwoty, dlatego wciąż warto ich wspierać. Ustalili następujące progi i związane z nimi nagrody dla graczy:

  • 40 tysięcy dolarów – wydanie gry ROAM – cel został osiągnięty,
  • 45 tysięcy dolarów – zamieszczenie w grze pojazdów – cel został osiągnięty,
  • 50 tysięcy dolarów – stworzenie systemu rozwoju postaci – w momencie pisania tego artykułu brakuje niecałe 300 dolarów,
  • 60 tysięcy dolarów – możliwość dostosowania wyglądu swojego bohatera poprzez zmianę jego ubrania (wcześniej przy tej kwocie autorzy zapowiadali jedynie więcej bonusów dla fundatorów, ale zamienili to na możliwość wpływu na postać bohatera w grze – zgodnie z sugestiami fanów na forum),
  • 70 tysięcy dolarów – uzbieranie tej kwoty jest najwyższym z podanych progów, ale autorzy wciąż nie zdradzają w jaki sposób wpłynie to na wygląd ROAM.

Oczywiście gracze wspierający projekt wysokimi datkami otrzymają dodatkowe nagrody, m.in. pakiety przedmiotów ułatwiających rozgrywkę, dodatkowy soundtrack z gry, dostęp do wersji beta czy specjalną odznakę na forum.

Autorzy zaprezentowali również dwa nowe filmy, przedstawiające poszczególne aspekty gry:

ROAM po zakończeniu prac ma ukazać się w serwisie Steam, a dostępny będzie na komputery PC. Zbiórka pieniędzy w serwisie Kickstarter potrwa do 24 lutego 2013.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

ROAM

ROAM