Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 lutego 2013, 10:40

autor: Adrian Werner

Paradox zapowiedział pogański dodatek Crusader Kings II: The Old Gods

Firma Paradox Interactive zapowiedziała Crusader Kings II: The Old Gods, czyli czwarty dodatek do jednej z najlepszych strategii zeszłego roku. Rozszerzenie pozwoli wcielić się we władcę pogańskiego lub zaratusztriańskiego.

Na wyprawy łupieżcze wyruszymy latem. - Paradox zapowiedział pogański dodatek Crusader Kings II: The Old Gods - wiadomość - 2013-02-02
Na wyprawy łupieżcze wyruszymy latem.

Jedną z najlepszych cech firmy Paradox Interactive jest to, że wspiera ona swoje gry nowymi dodatkami na długo po premierze. Najnowszym tego przykładem jest Crusader Kings II: The Old Gods, czyli nowe pogańskie rozszerzenie do strategii Crusader Kings II, które zostało właśnie zapowiedziane na imprezie Paradox Connect.

  1. Crusader Kings II: The Old Gods – strona oficjalna

Crusader Kings II: The Old Gods będzie czwartym dodatkiem do tej gry i wprowadzi wreszcie coś, na co fani czekali od dawna, czyli możliwość wcielania się we władcę pogańskiego lub zaratusztriańskiego. Szczególny nacisk położony zostanie na kulturę wikingów oraz przeprowadzane przez nich wyprawy łupieżcze. Nie posiadające domen postacie będą mogły zbierać armie i siłą spróbować wywalczyć sobie własne terytoria.

Paradox zapowiedział pogański dodatek Crusader Kings II: The Old Gods - ilustracja #2

Rozgrywka tym razem rozpocznie się w roku 867. Co ciekawe, nowych podbojów będą domagali się sami podwładni. Jeśli pozostaniemy w stosunkach pokojowych z sąsiadami zbyt długo, to podległa nam ludność może nawet rozpocząć rebelię. Gdy ogłosimy powszechnie chęć rozpoczęcia inwazji, nasze armie zaczną zasilać tłumy ochotników. Trzeba będzie odpowiednio wyważyć moment przypuszczenia ataku, gdyż im dłużej poczekamy, tym liczniejsze staną się nasze siły, ale jednocześnie tym większe będzie ryzyko buntu nie mogących się doczekać walki wojowników. Ponadto jeśli wcielimy się we władcę wyznającego zaratusztrianizm, to naszym zadaniem będzie również przywrócenie tej religii świetności.

Crusader Kings II: The Old Gods wprowadzi również szereg innych elementów. Rebelie wreszcie nie będą bezosobowym zagrożeniem. Zamiast tego każdą z nich przewodzić teraz będzie konkretna postać, z własnym charakterem i motywacjami. Pojawi się również opcja składania ofiar bogom. Ponadto w rozgrywkę urozmaicą takie wydarzenia jak m.in. szał berserkerów, klątwy, omeny, przepowiednie, kamienie runiczne. Jednocześnie jako władca pogański lub zaratusztriański będziemy musieli chronić naszych podwładnych przed dokonywanymi przez obcych wysłanników podstępnymi próbami konwersji na chrześcijanizm lub islam.

Crusader Kings II: The Old Gods trafi do sprzedaży latem tego roku. Dodatek do działania będzie wymagał posiadania podstawowej wersji gry.

Paradox zapowiedział pogański dodatek Crusader Kings II: The Old Gods - ilustracja #3
Paradox zapowiedział pogański dodatek Crusader Kings II: The Old Gods - ilustracja #4
Paradox zapowiedział pogański dodatek Crusader Kings II: The Old Gods - ilustracja #5
Paradox zapowiedział pogański dodatek Crusader Kings II: The Old Gods - ilustracja #6
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.