Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 stycznia 2011, 12:55

autor: Sarge

Wieści ze świata (Angry Birds 2, Ninja Gaiden 3, Magicka) 25/01/11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o domniemanych pierwszych przeciekach na temat Angry Birds 2, premierze gry Magicka, poziomie trudności w Ninja Gaiden 3 oraz nowym silniku graficznym Bethesdy. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o domniemanych pierwszych przeciekach na temat Angry Birds 2, premierze gry Magicka, poziomie trudności w Ninja Gaiden 3 oraz nowym silniku graficznym Bethesdy. Zapraszamy do lektury.

Angry Birds 2

W sieci pojawiły się pierwsze screeny z projektu, który możemy najprawdopodobniej uznać za kontynuację zręcznościowej gry logicznej Angry Birds. Są to zdjęcia z materiału zaprezentowanego przez niemieckie DW-TV i z całą pewnością nie pochodzą z pierwszej części. Oprócz tego dowiedzieliśmy się, że w tegoroczne Walentynki użytkownicy omawianej produkcji dostaną aktualizację Angry Birds Seasons przynoszącą ze sobą nowe poziomy do zaliczenia.

Wieści ze świata (Angry Birds 2, Ninja Gaiden 3, Magicka) 25/01/11 - ilustracja #1

Monday Night Combat

Dynamiczna sieciowa strzelanina Monday Night Combat od sierpnia dostępna dla posiadaczy Xboksów 360, wczoraj zadebiutowała także na Steamie. Pecetowcy mogą ją ściągnąć za 11.49€ (ok. 45 złotych) i każdy kto zrobi to do końca tego miesiąca, otrzyma w prezencie kilka przedmiotów wyciągniętych prosto z niezwykle popularnej gry Team Fortress 2. Ich listę możecie znaleźć na stronie produktu.

Super Meat Boy

Super Meat Boy to niepozorna dwuwymiarowa platformówka, w której sterujemy tytułowym kawałkiem mięsa. Zastanawialiście się kiedyś, jak produkcja studia Team Meat prezentowałaby się w trójwymiarowym środowisku? Odpowiedzi na to pytanie może Wam udzielić poniższa fanowska animacja „Bandage Get” autorstwa Josepha Manalaysaya.

Ninja Gaiden 3

Od ostatnich doniesień na temat trzeciej części serii Ninja Gaiden minęło już trochę czasu, w związku z tym serwis IGN postanowił nieco odświeżyć temat. Z wywiadu z Yosuke Hayashim (szefem studia Team Ninja) dowiadujemy się, że gra nie będzie tak wymagająca jak choćby poprzednia odsłona, potrafiąca przecież napsuć nieco krwi. Celem twórców jest zaprojektowanie swojego dzieła w taki sposób, by każdy mógł przystąpić do zabawy i doświadczyć dynamicznej akcji. Czy zatem tzw. hardkorowi gracze nie będą mieli tu czego szukać? Problem zostanie zapewne rozwiązany za sprawą kilku różnych poziomów trudności do wyboru.

Magicka

Dzisiaj ma miejsce premiera gry Magicka – udostępnianego początkowo jedynie za pośrednictwem cyfrowej dystrybucji klasycznego hack-and-slasha opartego na mitologii nordyckiej. Całość stanie się dostępna na platformie Steam w cenie 9.99€ (ok. 40 złotych) w ciągu kilku godzin od pojawienia się tej wiadomości. Tymczasem na 15 lutego zaplanowano premierę jej pudełkowej wersji.

Wieści ze świata (Angry Birds 2, Ninja Gaiden 3, Magicka) 25/01/11 - ilustracja #2

Bethesda Softworks

Peter Hines z Bethesdy Softworks potwierdził na łamach serwisu VG247, że przyszłe projekty tego studia będą korzystały z nowego silnika przygotowywanego obecnie na potrzeby zapowiedzianej niedawno gry The Elder Scrolls V: Skyrim. Wprawdzie nie mogliśmy jeszcze doświadczyć jego pełnych możliwości, ale informacja napawa optymizmem szczególnie w kontekście ewentualnej kolejnej części serii Fallout. Pamiętamy przecież, że warstwa techniczna Fallout: New Vegas była jedną z największych bolączek tej pozycji.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Hamilton’s Great Adventure

Space Shuttle Mission Simulator

Crysis 2 – PC

Crysis 2 – Xbox 360

Silent Hill: Downpour – Xbox 360

Silent Hill: Downpour – PlayStation 3

Bulletstorm

de Blob 2: The Underground – Xbox 360

de Blob 2: The Underground – PlayStation 3

Call of Duty: Black Ops

Age of Empires Online

Portal 2

Shift 2: Unleashed – Xbox 360

Shift 2: Unleashed – PlayStation 3

Shank

The Sims: Średniowiecze

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Bloodline Champions – film startowy

de Blob 2: The Underground – trailer #2

Dragon Age II – Ser Isaac

Mortal Kombat – Mileena – gameplay

RIFT – PvP Trailer

Mass Effect 2 na PS3 – trzeba zagrać! Gramy!

Ghostbusters: Sanctum of Slime – środowiska

ORION: Prelude – teaser

Battlestar Galactica Online - gameplay

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

gry