Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 września 2012, 14:10

autor: Sarge

Wieści ze świata (Aliens: Colonial Marines, Diablo III, Torchlight II) 3/9/12

Dziś piszemy m.in. trybie multiplayer w grze Aliens: Colonial Marines, łatce 1.0.5 do Diablo III, wsparciu dla usługi Steam Workshop w Torchlight II, a także darmowym dodatku DLC do Sniper Elite V2. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Waveform

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Waveform. Dzieło studia Eden Industries możecie aktualnie nabyć 75% taniej. Produkcja kosztuje 1,37 euro (ok. 6 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

PlanetSide 2

Firma Sony Online Entertainment podzieliła się kilkoma statystykami z zamkniętych beta testów gry PlanetSide 2, które trwają od 6 sierpnia. W tym czasie gracze wystrzelili 535 milionów nabojów, z czego 194,6 milionów trafiło celu. Łącznie zadano 8,5 miliardów punktów obrażeń, co przełożyło się na 6,3 milionów zgonów wirtualnych postaci. Gracze testujący betę spędzają przy niej średnio 2 godziny dziennie.

Aliens: Colonial Marines

Studio Gearbox Software ogłosiło, że w trybie multiplayer oraz koopeacji w grze Aliens: Colonial Marines będzie można zagrać kobietą. Jest to o tyle warta uwagi informacja, że wcześniej twórcy wykluczali taką możliwość. Do zmiany decyzji przyczyniła się petycja na ten temat, którą podpisało niemal 4000 graczy. Okazuje się więc, że tego typu akcje czasem przynoszą pozytywny skutek. Aliens: Colonial Marines zadebiutuje w lutym 2013 roku na PC, PlayStation 3, Xboksie 360 oraz Wii U.

Wieści ze świata (Aliens: Colonial Marines, Diablo III, Torchlight II) 3/9/12 - ilustracja #1
Premiera Aliens: Colonial Marines jest przekładana od dłuższego czasu

Monster Hunter Frontier G

Firma Capcom zapowiedziała Monster Hunter Frontier G – dodatek do gry Monster Hunter Frontier, który zadebiutuje 17 kwietnia 2013 roku w Japonii na PC oraz Xboksie 360. W rozszerzeniu znajdziemy dziesięć nowych potworów, dziesiątki broni i zbroi klasy G, ponad 30 umiejętności oraz trzy dodatkowe lokacje. W tej chwili nie wadomo, czy gra ukaże się na Zachodzie.

Sniper Elite V2

Studio Rebellion ogłosiło, że jeszcze w tym roku posiadacze gry Sniper Elite V2 na PlayStation 3 lub Xboksa 360 doczekają się darmowego dodatku DLC wprowadzającego multiplayer. W ramach nadchodzącego rozszerzenia otrzymamy kilka trybów rozgrywki wieloosobowej: Team Deathmatch, Deathmatch, Team Distance King oraz Distance King. W tej chwili nic nie wskazuje na to, by DLC miało pojawić się na PC.

Ico

Shuhei Yoshida (szef Sony Worldwide Studios) opublikował na Twitterze zdjęcie przedstawiające grę Ico uruchomioną na PlayStation Vita. Chociaż do tej pory nie doszło do oficjalnego potwierdzenia, najprawdopodobniej oznacza to, że w przyszłości doczekamy się dzieła studia Team Ico na przenośnej konsoli firmy Sony. W zeszłym roku produkcja została wznowiona na PlayStaton 3 pod postacią pakietu Team ICO Collection, w którym znalazła się również Shadow of the Colossus.

Wieści ze świata (Aliens: Colonial Marines, Diablo III, Torchlight II) 3/9/12 - ilustracja #2
Czy Ico trafi także na PlayStation Vita?

Torchlight II

Sudio Runic Games potwierdziło, że gra Torchlight II otrzyma wsparcie dla usługi Steam Workshop. Jest to platforma działająca w obrębie serwisu cyfowej dystrybucji Steam, na której gracze publikują, ściągają i oceniają mody danej produkcji. Oznacza to, że przyszli posiadacze Torchlight II mogą spodziewać się prawdziwego zalewu modyfikacji tuż po premierze tytułu.

Diablo III

Studio Blizzard pracuje nad łatką 1.0.5 do gry Diablo III, która ma m.in. poprawić błąd związany ze zbyt dużą efektywnością zdolności znanej w angielskiej wersji językowej pod nazwą Trial od Cinders (Szlak popiołów). Obecnie gracze po użyciu tej umiejętności mogą zadawać 1500% obrażeń daną bronią, podczas gdy celem jest ustalenie tej wartości na poziomie 300%. W tej chwili nie wiadomo, kiedy patch zostanie udostępniony, ale o wszelkich postępach będziemy informowani na bieżąco.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: