Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka The Sims 3: Supernatural (PC)

The Sims 3: Nie z tego świata PC

The Sims 3: Supernatural

The Sims 3: Nie z tego świata jest oficjalnym rozszerzeniem do bestselerowej symulacji życia The Sims 3.

To jest dodatek do gry The Sims 3.

Symulacje | symulator życia | wampiry

PC Windows
Okładka The Sims 3: Supernatural (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

4września2012

6września2012

pudełko PL

6września2012

Origin

The Sims 3: Nie z tego świata to odpowiedź EA The Sims Studio na prośby fanów serii The Sims, którzy domagali się wprowadzenia do gry elementów nawiązujących do popularnych horrorów, w tym zwłaszcza wampirzej sagi Zmierzch. Co prawda możliwość przeistoczenia w wampira pojawiła się już w dodatku The Sims 3: Po zmroku, ale twórcy postanowili dać graczom okazję do wcielenia się także w inne postaci o nadprzyrodzonych mocach.

Najważniejszym elementem The Sims 3: Nie z tego świata jest opcja przemiany Simów w wampiry, wilkołaki, wiedźmy, wróżki, czarodziejów a nawet zombie. Jako istoty nie z tego świata bohaterowie zyskują nie tylko specyficzne atrybuty wyglądu (np. kły, gęste owłosienie, charakterystyczne ubiory), ale także właściwe ich rasie umiejętności magiczne, unikalne cechy czy interakcje.

Dodatek wprowadza do gry nową lokację - miasto Moonlight Falls, pełne nawiedzonych domostw i mrocznych tajemnic. Nie zabrakło także nowych przedmiotów (w tym również magicznych), ścieżek kariery (mistyczny wróżbita, mistrz alchemii i inne) oraz specjalnych atrakcji, jak wyścigi na miotłach czy inwazja żywych trupów.

Jednym z ciekawszych rozwiązań zaimplementowanych w The Sims 3: Nie z tego świata jest opcja przygotowywania magicznych wywarów, których działanie może przykładowo pomagać w zrobieniu kariery lub zrzuceniu zbędnych kilogramów, ale także wywołać przejście zombifikacji, czyli przemiany w żywego trupa. Stworzonym miksturami można również obdzielić innych graczy za pośrednictwem funkcji społecznościowych.

Od strony wizualnej dodatek nie odbiega od standardów serii. Twórcy rozszerzenia wyraźnie inspirowali się popularnymi filmami jak saga Zmierzch, Amerykański wilkołak, Czarownice z Eastwick czy Noc żywych trupów. Mimo mrocznej tematyki i przygaszonych kolorów modele postaci oraz obiektów bardziej bawią niż straszą.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,6 / 10 na podstawie 178 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.9 / 10 na podstawie 59 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 89,90 PLN

Gry podobne do The Sims 3: Nie z tego świata

Klasyfikacja PEGI The Sims 3: Nie z tego świata

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe The Sims 3: Nie z tego świata

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2.4 GHz
  • 1.5 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza)
  • 6.1 GB HDD
  • Windows XP SP2/Vista SP1/Windows 7
The Sims 3: Nie z tego świata - recenzja dodatku z wampirami i zombie
The Sims 3: Nie z tego świata - recenzja dodatku z wampirami i zombie

Recenzja 14 września 2012, 10:23

Oczywiście nowy dodatek do The Sims 3 przynosi niespotykany wcześniej zestaw gadżetów i mebli, pozwalający zarówno rozwijać nasze umiejętności, jak i oddawać się czystej rozrywce. Zdecydowanie najbardziej użyteczny z całej gamy zaprezentowanych przedmiotów okazuje się stół alchemiczny, przy którym zdobywamy wiedzę z zakresu przygotowywania magicznych wywarów i próbujemy wcielać nasze niecne pomysły w życie. Nie brakuje też innych zabawnych dodatków, jak. np. domek wróżki będący miejscem hucznych imprez czy tematyczne gry towarzyskie. Miłośnicy majstrowania przy umeblowaniu swojej posesji na pewno będą zadowoleni.