Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCX360
Okładka Monster Hunter: Frontier (PC)

Monster Hunter: Frontier

Monster Hunter: Frontier to sieciowa produkcja MMO, stanowiąca połączenie dynamicznej gry akcji oraz cRPG. W grze walczymy z potężnymi monstrami, pozyskując różnego rodzaju surowce i materiały pomocne w dalszej rozgrywce.

RPG | TPP | fantasy | PvE | MMORPG | MMO

Okładka Monster Hunter: Frontier (PC)

producent: Capcom

wydawca: Capcom

data premiery gry:

21cze2007

PC

24cze2010

X360

Monster Hunter: Frontier to pierwsza odsłona niesamowicie popularnej w Azji serii RPG akcji, stworzonej przez firmę Capcom. Tytuł przenosi cykl w świat gier MMO. Produkcja została zaprojektowana z myślą o rynku koreańskim oraz japońskim i wymaga od graczy opłacania comiesięcznego abonamentu. W 2010 roku deweloperzy przenieśli tytuł na konsolę Xbox 360.

W trakcie rozgrywki w Monster Hunter: Frontier gracze uczestniczą w polowaniach na różnego rodzaju monstra i potwory, wśród których znajdziemy wiele gatunków i rodzajów znanych z głównego konsolowego cyklu. Rozpoczynając zabawę, tworzymy nową postać i wybieramy jedną z 11 klas postaci. Każda posługuje się inną taktyką oraz rodzajem oręża. Mogą być to np. łuki, młoty lub miecze, a nawet broń palna. W rywalizacji i walce o przetrwanie mogą pomóc nam inni gracze, z którymi możemy zawiązywać sojusze i tworzyć wyspecjalizowane gildie. W przeciwieństwie do wielu gier RPG, tytuł trzyma się swoich korzeni, stawiając na szybki system walki nastawiony na akcję i wymagający zręczności oraz szybkości, a nie wysokiego levelu czy statystyk. Siłę ataku bohaterów wzmacniamy, wkładając nowy pancerz oraz używając lepszej broni. Ekwipunek uzyskujemy, wytwarzając go ze skór czy pazurów pokonanych potworów, a także wykorzystując zebrane minerały i inne materiały, które znajdziemy w wielu lokacjach.

Produkcja posiada w pełni trójwymiarową oprawę graficzną, która była wielokrotnie ulepszana. Szczególnie dobre wrażenie robią projekty niezwykłych bestii, zamieszkujących rozbudowane uniwersum Monster Hunter: Frontier. Rozgrywce towarzyszą wysmakowane kompozycje muzyczne Hideyukiego Fukasawy, Yuko Komiyamy oraz Masato Kohdy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 5,2 / 10 na podstawie 28 głosów czytelników.

Gry podobne do Monster Hunter: Frontier

Wymagania wiekowe Monster Hunter: Frontier

12+

Wymagania sprzętowe Monster Hunter: Frontier

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje: Xbox Live
Sprzedaż gier Capcomu (Lost Planet 2, Super Street Fighter IV i inne)
Sprzedaż gier Capcomu (Lost Planet 2, Super Street Fighter IV i inne)

wiadomość30 lipca 2010

Firma Capcom ogłosiła swoje wyniki finansowe, jakie osiągnęła w kwartale fiskalnym obejmującym okres od 1 kwietnia do 30 czerwca. Informowaliśmy Was o tym we wczorajszym wydaniu Wieści ze świata, tymczasem dziś wiemy już, jaki wpływ na te dane miała sprzedaż najważniejszych gier dewelopera wydanych w tym czasie.

Capcom ujawnia daty premier Super Street Fightera IV i Lost Planet 2
Capcom ujawnia daty premier Super Street Fightera IV i Lost Planet 2

wiadomość26 stycznia 2010

Na japońskiej imprezie zorganizowanej przez Capcom przedstawiono plany wydawnicze firmy na najbliższe miesiące. Poznaliśmy tym samym dokładne daty premier dwóch produkcji opóźnionych w grudniu ubiegłego roku, czyli gier Super Street Fighter IV oraz Lost Planet 2. Ponadto, wydawca wyraźnie planuje dalszą ekspansję popularnej w Azji marki Monster Hunter.

X360
PC