Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGX360PC
Okładka Monster Hunter: Frontier (PC)
OkładkaMonster Hunter: Frontier (PC)

Monster Hunter: Frontier

Monster Hunter: Frontier to sieciowa produkcja MMO, stanowiąca połączenie dynamicznej gry akcji oraz cRPG. W grze walczymy z potężnymi monstrami, pozyskując różnego rodzaju surowce i materiały pomocne w dalszej rozgrywce.

RPG | TPP | fantasy | PvE | MMORPG | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Monster Hunter: Frontier Premiera

21cze2007

PC

24cze2010

X360

producent: Capcom wydawca: Capcom

Gry podobne do Monster Hunter: Frontier

Lineage II

Dark Age of Camelot

Final Fantasy XI

Monster Hunter: Frontier to pierwsza odsłona niesamowicie popularnej w Azji serii RPG akcji, stworzonej przez firmę Capcom. Tytuł przenosi cykl w świat gier MMO. Produkcja została zaprojektowana z myślą o rynku koreańskim oraz japońskim i wymaga od graczy opłacania comiesięcznego abonamentu. W 2010 roku deweloperzy przenieśli tytuł na konsolę Xbox 360.

W trakcie rozgrywki w Monster Hunter: Frontier gracze uczestniczą w polowaniach na różnego rodzaju monstra i potwory, wśród których znajdziemy wiele gatunków i rodzajów znanych z głównego konsolowego cyklu. Rozpoczynając zabawę, tworzymy nową postać i wybieramy jedną z 11 klas postaci. Każda posługuje się inną taktyką oraz rodzajem oręża. Mogą być to np. łuki, młoty lub miecze, a nawet broń palna. W rywalizacji i walce o przetrwanie mogą pomóc nam inni gracze, z którymi możemy zawiązywać sojusze i tworzyć wyspecjalizowane gildie. W przeciwieństwie do wielu gier RPG, tytuł trzyma się swoich korzeni, stawiając na szybki system walki nastawiony na akcję i wymagający zręczności oraz szybkości, a nie wysokiego levelu czy statystyk. Siłę ataku bohaterów wzmacniamy, wkładając nowy pancerz oraz używając lepszej broni. Ekwipunek uzyskujemy, wytwarzając go ze skór czy pazurów pokonanych potworów, a także wykorzystując zebrane minerały i inne materiały, które znajdziemy w wielu lokacjach.

Produkcja posiada w pełni trójwymiarową oprawę graficzną, która była wielokrotnie ulepszana. Szczególnie dobre wrażenie robią projekty niezwykłych bestii, zamieszkujących rozbudowane uniwersum Monster Hunter: Frontier. Rozgrywce towarzyszą wysmakowane kompozycje muzyczne Hideyukiego Fukasawy, Yuko Komiyamy oraz Masato Kohdy.

Ostatnia modyfikacja 3 grudnia 2013

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 4,8 / 10 na podstawie 30 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Monster Hunter: Frontier: 12+

Monster Hunter: Frontier Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
X360
PC