Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 września 2012, 14:25

autor: Grzegorz "Aver" Ferenc

Gra Broken Sword: The Serpent’s Curse ukaże się w polskiej wersji językowej

Twórcy piątej części przygodówek z serii Broken Sword poinformowali na stronie projektu na Kickstarterze, że wszystkie teksty w grze zostaną przetłumaczone na język polski. Wprawdzie zbiórka funduszy jeszcze się nie zakończyła, ale z pewnością osiągnie ona sukces.

Studio Revolution Software nie zapomina o polskich fanach serii przygodówek Broken Sword. W miarę jak akcja zbiórki funduszy na Kickstarterze na grę Broken Sword: The Serpent’s Curse powoli zbliża się do osiągnięcia docelowej kwoty 400 tys. dolarów, przedstawiciele brytyjskiej firmy zapowiedzieli, że wszystkie teksty w tytule zostaną przetłumaczone na rosyjski i polski.

Od dziś możemy wyczekiwać Broken Sword: Klątwa węża

Do podjęcia takiej decyzji Charlesa Cecila i twórców z Revolution Software skłoniły usilne prośby miłośników cyklu, który święcił triumfy w drugiej połowie lat dziewiędziesiątych. Kto wie, być może aktywniejsze lobbowanie polskich graczy na oficjalnym forum z komentarzami pozwoli na wywalczenie także pełnej lokalizacji gry wraz z kwestiami dialogowymi – tak jak zostało to zapowiedziane dla hiszpańskiej i włoskiej wersji językowej.

Broken Sword: The Serpent’s Curse powstaje mniej więcej od początku roku. Gra ma być powrotem do korzeni serii przygodówek point’n’click, która w swoich pierwszych odsłonach odkrywała przed nami tajemnice zakonu Templariuszy (piąta odsłona skupi się na innych wątkach). Wcielimy się w niej w amerykańskiego prawnika George’a Stobbarta oraz francuską dziennikarkę Nico Collard i odwiedzimy wiele lokacji rozsianych po całym świecie. Będą one ukazane w oprawie graficznej łączącej ręcznie rysowane tła z trójwymiarowymi modelami postaci wykonanymi w technice cel-shadingu. Przygodówkę tworzą weterani serii Broken Sword i zupełnie nowe osoby pod kierownictwem Charlesa Cecila.

Gra Broken Sword: The Serpent’s Curse ukaże się w polskiej wersji językowej - ilustracja #2
George Stobbart w wydaniu cel-shading

Akcja zbiórki funduszy na Kickstarterze zakończy się 22 września. Aby osiągnąć sukces, w chwili powstawania wiadomości twórcy musieli jeszcze zebrać 31 400 dolarów. Planowana data premiery na PC (Windows i Linux) oraz systemy operacyjne Android i iOS to pierwszy kwartał 2013 roku.