Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 sierpnia 2015, 10:25

autor: Meehow

Wiedźmin 3: Dziki Gon – Nowa Gra Plus dostępna na Xboksie One [aktualizacja]

Nowa Gra Plus – darmowy dodatek do Wiedźmina 3, umożliwiający rozpoczęcie nowej gry postacią, którą ukończyliśmy wcześniej kampanię – zadebiutował na konsoli Xbox One. Wersje pecetowa i na PlayStation 4 ukażą się w późniejszym terminie.

Dodatek Nowa Gra Plus zadebiutował na konsoli Xbox One. - Wiedźmin 3: Dziki Gon – Nowa Gra Plus dostępna na Xboksie One - wiadomość - 2015-08-17
Dodatek Nowa Gra Plus zadebiutował na konsoli Xbox One.

Aktualizacja: Marcin Momot ogłosił na Twitterze, że Nowa Gra Plus do jutra powinna być dostępna na wszystkich platformach.

Wiadomość oryginalna:

Nowa Gra Plus – długo oczekiwany, darmowy dodatek DLC do Wiedźmina 3, pozwalający na rozpoczęcie nowej gry postacią, którą wcześniej ukończyliśmy główną kampanię fabularną – zadebiutował dzisiaj na konsoli Xbox One. Choć o wersjach na komputery osobiste i PlayStation 4 oficjalnie wciąż nic nie wiadomo, to mamy powody sądzić, że ich publikacja powinna nastąpić maksymalnie w ciągu kilku najbliższych dni. Firma Spike Chunsoft – japoński wydawca Wiedźmina 3 – zapowiedział w informacji prasowej, że Nowa Gra Plus także pojawi się dzisiaj na PlayStation 4, co jednak niekoniecznie musi dotyczyć wszystkich regionów. Warto także przypomnieć, że Nowa Gra Plus to już ostatnie z szesnastu gratisowych rozszerzeń, jakie otrzymują wszyscy posiadacze oryginalnego Wiedźmina 3: Dziki Gon. Na osoby łaknące przygód w wiedźmińskim świecie czekają jeszcze dwa duże, fabularne dodatki: Serca z Kamienia, który zadebiutuje w październiku bieżącego roku, oraz Wino i Krew, zaplanowany na pierwszy kwartał 2016 roku. Co więcej, obie produkcje mają w sumie być niemal tak długie, jak gra Wiedźmin 2: Zabójcy Królów. Mowa tutaj o 30 godzinach dodatkowej rozgrywki (10 w przypadku Serc z Kamienia i 20 w Winie i Krwi).

Oprócz wyżej wspomnianego DLC, Wiedźmina 3 wzbogaciły następujące dodatki:

 • Temerski rynsztunek – ekwipunek do kupienia od handlarza w Białym Sadzie.
 • Zestaw bród i fryzur – jak sama nazwa wskazuje, dodatek oferuje więcej opcji dostosowywania wyglądu Geralta. Aby z nich skorzystać, należy odwiedzić fryzjera.
 • Zlecenie: Zaginieni górnicy – zadanie fabularne w wiosce Blandare na wyspie Ard Skellig. Sugerowany poziom postaci: 27.
 • Alternatywny wygląd Yenneferinny strój dla Yennefer.
 • Zestaw Nilfgaardzkiego Rynsztunku – ekwipunek do kupienia u kwatermistrza Kasztelu Wrońce.
 • Zestaw wybornych kusz – pakiet trzech kusz zadających duże obrażenia, do kupienia u różnych handlarzy.
 • Zadanie: Złoto głupców – humorystyczny quest, który możemy rozpocząć we wsi Sworoń w Velen. Sugerowany poziom postaci: 10.
 • Bohaterowie z Ballad – zestaw neutralnych kart do Gwinta – pakiet 10 neutralnych kart do gry w Gwinta.
 • Poszukiwania: Rynsztunek szkoły wilka – poszukiwania ekwipunku i uzbrojenia Szkoły Wilka wraz z ulepszeniami.
 • Alternatywny wygląd Trissinny strój dla Triss.
 • Zestaw Skelligijskiego Rynsztunku – ekwipunek do kupienia u płatnerza na Kaer Trolde na Skellige.
 • Zlecenie: Najgroźniejszy potwór na Skellige – quest fabularny, który rozpoczyna się we wsi Fyresdal. Sugerowany poziom postaci: 29.
 • Zadanie: Jak kot z wilkiem – zadanie, którego możemy się podjąć we wsi Rudnik w Velen. Sugerowany poziom doświadczenia: 25.
 • Alternatywny wygląd Ciriinny strój dla Ciri.
 • Nowe animacje ciosów kończących – zestaw dodatkowych finisherów.

Wiedźmin 3: Dziki Gon zadebiutował 19 maja bieżącego roku na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Dotychczas ukazało się kilka patchów, z czego najnowszy oznaczony jest numerem 1.08, a także narzędzia pozwalające na modyfikację oryginalnej zawartości gry.