Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 sierpnia 2015, 11:35

autor: Meehow

Wiedźmin 3: Dziki Gon bez REDkitu, MODkit jedynym narzędziem moderskim

Jak wynika z informacji udzielonych przez studio CD Projekt RED, Wiedźmin 3: Dziki Gon nie otrzyma żadnych narzędzi moderskich poza już opublikowanym MODkitem.

Niestety okazuje się, że moderzy nie dodadzą do Wiedźmina 3 wsparcia słowiańskiego przykucu. - Wiedźmin 3: Dziki Gon bez REDkitu, MODkit jedynym narzędziem moderskim - wiadomość - 2015-08-17
Niestety okazuje się, że moderzy nie dodadzą do Wiedźmina 3 wsparcia słowiańskiego przykucu.

Studio CD Projekt RED w osobie Marcina Momota – głównego community managera i koordynatora witryny internetowej thewitcher.com – poinformowało, że opublikowany w ubiegłym tygodniu MODkit jest jedynym narzędziem do modowania, jakie otrzyma Wiedźmin 3: Dziki Gon. Oznacza to, że moderzy nie dostaną w swoje ręce edytora z prawdziwego zdarzenia, czyli autorskiego REDkitu, a to mocno ogranicza ich pole do popisu. Niestety ta decyzja stoi w sprzeczności z tym, co Marcin Iwiński (współzałożyciel i współwłaściciel CD Projektu) mówił w styczniu ubiegłego roku na temat Wiedźmina 3 w wywiadzie dla serwisu IGN. Wspomniał on wówczas, że REDzi mają zamiar wydać popremierowo nową wersję REDkitu, wspierającą najnowszą odsłonę rodzimej serii Wiedźmin. Wielka szkoda, że tak się nie stanie, gdyż MODkit pozwala na wprowadzanie jedynie kosmetycznych zmian do gry. Sprawa może bardzo dziwić, gdyż do poprzednich odsłon cyklu – Wiedźmina i Wiedźmina 2: Zabójcy Królów – wypuszczono popremierowe edytory, odpowiednio: D'jinni i REDkit. Polskie przysłowie powiada, że „lepszy rydz niż nic”, jednak w tym przypadku wyjątkowo trudno obejść się smakiem.

Pozostaje tylko mieć nadzieję, że CD Projekt RED jeszcze się zreflektuje i wyda sensowny toolset chociażby w przyszłym roku, już po premierze obu planowanych płatnych dodatków. Gra, i tak już bogata w zawartość, ma bowiem potencjał do dalszego rozwoju, a mody przyczyniłyby się do znacznego wydłużenia jej „życia”.

Na koniec przypominamy, że dzisiaj ukazało się ostatnie darmowe DLC – Nowa Gra Plus, pozwalające na rozpoczęcie nowej gry postacią, którą ukończyło się wcześniej główny wątek fabularny. Ponadto w październiku bieżącego roku zadebiutuje pierwsze duże rozszerzenie Dzikiego Gonu – dodatek Serca z Kamienia, natomiast w pierwszym kwartale przyszłego roku możemy spodziewać się drugiego, pod tytułem Wino i Krew.