Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 marca 2011, 11:26

autor: Aleksander "Olek" Kaczmarek

Twórcy Shift 2: Unleashed zostali na lodzie

Twórcy serii Shift nie mają nic do roboty. Ich najnowsze dzieło – Shift 2: Unleashed trafi na sklepowe półki w najbliższych dniach. Tymczasem drugi, nieujawniony dotąd projekt anulowano. W efekcie część pracowników Slightly Mad Studios została oddelegowana do świeżo uformowanego studia Gamagio, gdzie zajmie się produkcją tytułów przeznaczonych na platformy mobilne.

Twórcy serii Shift nie mają nic do roboty. Ich najnowsze dzieło – Shift 2: Unleashed trafi na sklepowe półki w najbliższych dniach. Tymczasem drugi, nieujawniony dotąd projekt anulowano. W efekcie część pracowników Slightly Mad Studios musi przejść do świeżo uformowanego studia Gamagio, gdzie zajmie się produkcją tytułów przeznaczonych na platformy mobilne.

O problemach brytyjskiego dewelopera doniósł serwis gamesindustry.biz. Ian Bell, szef studia wyjawił, że przynajmniej chwilowo nie pracuje ono nad niczym nowym. Jeszcze do niedawna taka sytuacja była nie do pomyślenia, bo wydawcy ponoć stali w kolejce, by porozmawiać o nowych projektach. Kierownictwo studia odmawiało z uwagi na podpisaną wcześniej umowę dotyczącą produkcji dużego tytułu. Niespodziewanie wydawca wycofał się z przedsięwzięcia, zostawiając ekipę Slightly Mad na lodzie.

Twórcy Shift 2: Unleashed zostali na lodzie - ilustracja #1

- Nie mogę ujawnić, o jaką firmę chodzi. Nadal jednak prowadzimy rozmowy z tym oraz innymi wydawcami i z optymizmem patrzymy w przyszłość.

Bell potwierdził, że anulowanie projektu jeszcze przed rozpoczęciem prac wymusiło redukcję załogi Slightly Mad Studios. Zwolnieni pracownicy otrzymali propozycję przejścia do Gamagio, uformowanego dosłownie kilka dni temu studia, które zajmie się produkcją gier adresowanych do użytkowników serwisów społecznościowych oraz przeznaczonych na platformy mobilne, w tym telefony iPhone.

- Gamagio jest czymś, o czym myślałem od jakiegoś czasu, ale na znacznie mniejszą skalę. Kiedy nasz nowy projekt został skasowany, podjąłem decyzję, że skoro muszę dokonać cięć we wspaniałym zespole, jaki mamy, to zapewnimy ludziom pracę i sensownie wykorzystamy ich umiejętności.