Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 6 sierpnia 2011, 08:18

autor: Kono

Twórcy L.A. Noire zbankrutowali?

Australijskie studio Team Bondi, według doniesień pochodzących z forum NeoGAF, zbankrutowało. Autorzy detektywistycznej gry L.A. Noire podobno zostaną wchłonięci przez firmę Kennedy-Mitchell Miller, której właścicielem jest twórca serii filmów Mad Max.

Według doniesień pochodzących z forum NeoGAF, zespół deweloperski Team Bondi zbankrutował. Co więcej, jego prezes – Brendan McNamara – oraz reszta studia mają rzekomo trafić pod skrzydła firmy Kennedy-Mitchell Miller.

O nienajlepszej sytuacji finansowej australijskiego zespołu deweloperskiego pisaliśmy już wczoraj. Mowa była o tym, że Brendan McNamara szuka nowych partnerów wydawniczych, a wśród firm, do których się zwrócił były m.in. Dr D (studio zajmujące się animacjami) oraz właśnie Kennedy-Mitchell Miller. Warto dodać, że oba przedsiębiorstwa należą do George’a Millera (twórcy serii Mad Max), któremu gra Australijczyków bardzo zaimponowała.

Twórcy L.A. Noire zbankrutowali? - ilustracja #1

Wpis na forum NeoGAF podał też inną ciekawą informację. Według opublikowanych doniesień, firma Depth Analysis (będąca właścicielką praw do technologii animacji twarzy zastosowanej w L.A. Noire) również ma kłopoty finansowe. Problemy z pieniędzmi, podobnie jak to ma miejsce w przypadku Team Bondi, są spowodowane tym, że obydwie firmy prawie nic nie zarobiły na L.A. Noire.

Przypominamy, że pierwsze wzmianki o kłopotach australijskiego studia pojawiły się miesiąc temu. Informowaliśmy wtedy, że firma Rockstar Games zrezygnowała z dalszej współpracy ze studiem Team Bondi. Wina podobno leżała po stronie dewelopera, który nie wywiązywał się ze swoich obowiązków. Dodatkowo, z listów, które zostały ujawnione wynikało, że produkcja L.A. Noire została zakończona po sześciu latach tylko dzięki dużemu zaangażowaniu Rockstar Games.

Prawa do marki L.A. Noire pozostają w rękach Rockstar, więc powstanie kolejnej części wcale nie jest wykluczone. O pecetową konwersję detektywistycznej gry również nie musimy się martwić, gdyż odpowiada za nią studio Rockstar Leeds.