Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 sierpnia 2011, 11:23

Take-Two - imponujące wyniki gier Red Dead Redemption, L. A. Noire i innych

Gra Red Dead Redemption trafiła do sklepów w nakładzie przekraczającym 11 milionów egzemplarzy. Firma Take-Two pochwaliła się popularnością produkcji studia Rockstar i wynikami kilku innych tytułów: L.A. Noire, NBA 2K11, Borderlands oraz BioShock.

Take-Two nie odnotowało najlepszych wyników w pierwszym kwartale trwającego roku finansowego (o czym pisaliśmy wcześniej), ale może pochwalić się imponującym zainteresowaniem swoimi grami. Wystarczy chyba powiedzieć, że w sklepach znalazło się 11 milionów pudełek z Red Dead Redemption, a L.A. Noire został rozesłany w nakładzie przekraczającym 4 miliony egzemplarzy.

Red Dead Redemption to lider sprzedaży w katalogu wydawcy w ostatnich kilkunastu miesiącach. W liczbie 11 milionów pudełek z grą rozesłanych do sklepów zawierają się 2 miliony egzemplarzy dodatku Undead Nightmare, wydanego w listopadzie 2010 roku. Jak widać, powrót do klimatów Dzikiego Zachodu wyszedł Take-Two na dobre, głównie dzięki tytanicznej pracy studia Rockstar.

Take-Two - imponujące wyniki gier Red Dead Redemption, L. A. Noire i innych - ilustracja #1

Firma pochwaliła się wynikami kilku innych produkcji. Z magazynów i tłoczni wyruszyło w podróż ponad 4 miliony gier L.A. Noire oraz 5,5 miliona NBA 2K11. Spory sukces osiągnęła też produkcja studia Gearbox, czyli Borderlands (4,5 miliona pudełek w sklepach) oraz seria BioShock (w sumie 8 milionów). Obie marki powrócą w Borderlands 2 oraz BioShock: Infinite.

  1. Take-Two - wyniki finansowe w pierwszym kwartale