Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 kwietnia 2021, 16:50

Darmowe DLC do L.A. Noire i Max Payne 3 od Rockstara

Rockstar udostępnił wczoraj w ramach darmowej aktualizacji wszystkie DLC do gier L.A. Noire i Max Payne 3 na PC. Przy okazji firma usunęła ze Steama wszystkie swoje gry, a dodając je z powrotem, chwilowo umożliwiła zakup Midnight Club 2.

W SKRÓCIE:
  • w ramach darmowej aktualizacji Rockstar udostępnił wczoraj posiadaczom gier L.A. Noire i Max Payne 3 na PC komplety DLC;
  • jednocześnie przez dziwny błąd ze Steama zniknęły wszystkie gry firmy, a kiedy je przywrócono, w ofercie znajdował się także niedostępny od 3 lat Midnight Club 2;
  • gra wyścigowa z 2003 roku była możliwa do kupienia przez krótki czas, lecz teraz ponownie jest niedostępna.

Firma Rockstar Games zaskoczyła wczoraj pecetowych graczy i wypuściła aktualizacje do gier L.A. Noire oraz Max Payne 3, które zostały wydane na „blaszakach” odpowiednio w 2011 i w 2012 roku. Co ciekawe, ani jeden, ani drugi tytuł nie doczekały się żadnych większych zmian, ale ich posiadacze otrzymali komplet DLC. Trudno powiedzieć, jaki cel przyświecał Rockstarowi – tej samej firmie, która niedługo zaoferuje nam GTA V na trzecią z kolei generację konsol – ale nikt przecież nie będzie sprawdzał uzębienia darowanemu koniowi. Bierzcie i grajcie.

Miły gest twórców Red Dead Redemption II nie był jednak jedynym wczorajszym wydarzeniem z ich udziałem. Ktoś z Rockstara – z pewnością przez pomyłkę – usunął bowiem cały katalog gier firmy na Steamie. Nie było GTA, nie było RDR – nie było niczego. A gdy po kilku godzinach produkcje Amerykanów wróciły do sklepu Valve, wśród nich pojawił się niedostępny od trzech lat – głównie przez wygaśnięcie praw do obecnej w grze muzyki – Midnight Club 2.

Jeśli w tej chwili zapaliły się Wam lampki nad głowami i już uruchamialiście Steama, aby uzupełnić bibliotekę, wstrzymajcie się momencik (albo i dłużej), bo tytuł nie jest już możliwy do kupienia. Po wejściu w jego kartę zobaczycie jedynie komunikat: „Uwaga: Na prośbę wydawcy produkt Midnight Club 2 nie jest już dostępny w sprzedaży na Steam”. Kilku szczęśliwcom udało się jednak nabyć grę i oni – zgodnie z polityką Valve – ją zatrzymają. O ich zadowoleniu najlepiej świadczą pozytywne recenzje, które napisali.

Źródło: Steam.

Wywołane przez błąd Rockstara zamieszanie skłoniło graczy do dyskusji na temat powrotu serii Midnight Club z kolejną pełnoprawną odsłoną. Nie jest to nieprawdopodobny scenariusz, ale biorąc pod uwagę, że „Gwiazdy Rocka” pracują obecnie nad GTA VI i (prawdopodobnie) remakiem lub remasterem Red Dead Redemption, a także ciągle rozwijają GTA Online, może im nie wystarczyć mocy przerobowych na kolejną grę. Może w przyszłości.

Fani klasycznej gry wyścigowej od Rockstara, którym nie udało się skorzystać z błędu i zakupić jej na Steamie, prawdopodobnie będą musieli obejść się smakiem. Jak wspomniałem wcześniej, twórcy Midnight Club 2 nie posiadają na tę chwilę praw do obecnej w grze muzyki, przez co ich produkt jest niedostępny w większości sklepów internetowych. A jako że wczorajszy incydent – dziwnie podobny do tej sytuacji – nie powinien się już powtórzyć, na tę chwilę najprostszym sposobem na zagranie w MC2 jest zakup używanej wersji pudełkowej… które, niestety, osiągają dość wysokie ceny na aukcjach internetowych.

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej